Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy lista nagrodzonych nagrodą Ministra Edukacji
strony: [ 1 ][ 2 ]
Zuzaaa12-10-2005 23:29:52   [#01]
jest publikowana? Wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta.
Gaba13-10-2005 05:22:25   [#02]

a nagrodą kuratora?

Czy to sa tajne nagrody?

Uważam, że wszytskie powinny być opublikowane.

Ank13-10-2005 14:58:19   [#03]

W mojej gminie pracuję od 1997 roku i jeszcze nigdy jakikolwiek dyrektor nie dostał nagrody. To smutne bo robimy naprawdę wiele. Cały czas słyszymy tylko, że inni to mają lepsze wyniki (chodzi o szkoły) a w innych firmach to ludzie pracują po 10 godzin dziennie i cieszą się, że mają zatrudnienie.

To smutne bo to co robię lubię i chcę robić ale w pewnym momencie chciałoby się być docenionym. I nie o pieniądze tu chodzi tylko o ten przysłowiowy uścisk ręki prezesa.

Firma mojego męża uznając zasługi swoich dyrektorów wnioskowała dla nich o Krzyże Zasługi. I dostali prawie wszyscy.

Ja już czasem nie mam siły - pracuję jak w strefie sejsmicznej, jak to mówi moja koleżanka "buduję sobie ołtarzyk z placówki" i coraz bardziej zastanawiam się czy warto, w imię czego, czy być Siłaczką czy też spokojnie przezimować i nie szarpać się z życiem i rzeczywistością.

Przepraszam za ten ton w przededniu święta ale jego tak naprawdę dla przedszkoli nie ma. To zwykły dzień pracy, identyczny jak pozostałe i nawet kawy wspólnie nie ma kiedy wypić bo ani kiedy się spotkać, ani z kim dzieciaki zostawić, przedszkola zamknąć się przecież nie da i dzieciaków pozbyć też nie.

osia13-10-2005 16:08:40   [#04]
A ja właśnie dostałam nagrodę kuratora, tylko nie wiem ile to jest.A co najważniejsze, to nikt mi nie powiedział tak naprawdę, co mam dostać.Przyznaję, dreszczyk był, ale już spoko
Tadek13-10-2005 16:09:48   [#05]
dla mnie to już normalność. Ja robię bo lubię i to mnie cieszy i dzieci też się cieszą to dla mnie nagroda.
Ajcila13-10-2005 16:12:19   [#06]

Ja jutro będę odbierać nagrodę Burmistrza:-) Miłe to bardzo tym bardziej, że dostała ją również na mój wniosek jedna z moich nauczycielek.

Aniu przykre jest to co piszesz:-( Ale u nas jest tak, że o nagrodę dla dyrektora musi wystąpić Rada Pedagogiczna i to jeszcze nic pewnego, że dostanie.

Basik13-10-2005 16:26:28   [#07]
tak sobie organ prowadzący ustalił? Rada pedagogiczna? Dla dyrektora? A to ciekawe? A ten organ to dyrektora nie widzi?
Ajcila13-10-2005 16:30:10   [#08]
Widzi kiedy chce swoim dać a o innych niech RP myśli. Efekt jest taki, że bardzo mało dyrektorów dostaje nagrody a  w zamian otrzymują je nauczyciele , którym występuje z wnioskiem dyrektor.
Ajcila13-10-2005 16:32:12   [#09]
A zapomniałam, że może jeszcze dla dyrektora wystąpić wizytator KO ale nasza pani wizytator wychodzi z zasady, ze kiedy ona nagród nie dostaje to nam po co?
Gaba13-10-2005 17:56:49   [#10]

a ja dziękuję mojej gminie, gminie Kraków - zauważa i zauwazyła, bardzo docenia. W tamtym roku dwie nagrody, w tym roku jedna dla... dyrektora.

Mnie się wydaje, że wizytator nie może wnioskowac o nagrodę kuratora dla dyrektora. No, nie wiem. Mam bradzo sceptyczny do niej, u nas w Małopolsce stosunek. Na szczęście nikogo moje zdanie nie interesuje.

Gaba13-10-2005 17:58:35   [#11]
uważam, że lista nagrodzonych wraz motywacją powinna być publiczna od ministra, po kuratora, burmistrza, prezydenta.
bogda413-10-2005 18:04:20   [#12]

no to stwórzmy listę nagrodzonyh

 1/ Gaba

2/ bogda4      / nie ministerialna ani od kuratora, ale zawsze  ;-)

bogda413-10-2005 18:07:02   [#13]

 3/Grażka

  no kto się dalej wpisuje? zapraszam

Gaba13-10-2005 18:13:17   [#14]

moja nie ministerialna, nie kuratora - taka normalna, serdeczne i zwyczajnie gminna.

Moja gmina, kiedy zobaczyła wyniki szkoły (za olimpiady i na egzaminach dwie 9) - to dała nagrodę... choć do tej nagrody nie byłam na pewno przewidzana, bo w tamtym roku miałam dublet.

Z rąk kuratora za wyniki szkoły w sierpniu dostałam podziękowanie, mam je na papierze, wisi sobie przede mną. Fajnie. I tyle.

Nikt nawet nie wpadł, by pogratulować inaczej dyrektorowi. Niech więc się związkują związkowcy, wizytatorują wizytatorzy, kurują kuratorzy, uczą nauczyciele, konserwują konserwatorzy. Samo się to zrobiło, jakoś tak.

Nie zbuduję sali gimnastycznej, by zauważył ktoś dorobek.

Bardzo bym chciała zobaczyć inne motywacje tak przez babską ciekawość. Ile mi jeszcze brakuje.

grażka13-10-2005 18:14:05   [#15]

O matko :)

A "w temacie nagród" - w Łodzi są podane na stronie Kuratorium.

Adaa13-10-2005 18:34:17   [#16]

a gdzie wpisy

że nagroda przyznana bo kolesiostwo?;-))

stwórzmy liste nagród...

dobra...dostałam nagrode ksiązkową w podstawowce;-)

i nagrodę gwarantowaną w Rider cos tam:-)))

Ajcila13-10-2005 19:16:01   [#17]

bogda4

przecież pisałam wyzej, że ja też dostałam:-) tylko, że burmistrza
bogda413-10-2005 19:57:41   [#18]

już wpisuję ;-)))

 4/ Ajcila
osia13-10-2005 20:16:04   [#19]
5/ osia
Marek Pleśniar13-10-2005 20:47:40   [#20]
a ja nie mam, nawet ze sparciałego buraka medalu;-)
osia13-10-2005 21:18:58   [#21]
od niedawna zaglądam na forum, ale zorientowałam się Marku, że jesteś guru.Dlatego przyznaję Ci honorowy order mądrości
zgredek13-10-2005 21:22:01   [#22]

dla Marka Pleśniara:

Marek Pleśniar13-10-2005 21:34:38   [#23]

zgredku:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

osia - o guru yym - dementuję a nawet demontuję. Nie ma go we mnie ani wymaganego 0,2 promila

natomiast biorę ten oto burak na znak przyszłych takich tam róznych i innych;-)

Adams13513-10-2005 21:36:43   [#24]

Już bycie dyrektorem... to nagroda?

Czegóż więc chcecie? Płaca 600 - 800 Euro na rękę to mało - w szkole o 900 uczniach? Ile zarabia vice burmistrz lub starosta i czymże się trudzi? On ma problemy przeważnie z oświatą. Jakże mu trudno dzielić centralne pieniądze przy krótkiej kołdrze. Wozu slużbowego nie przydzieli, laptopa na wyposażenie nie da, w nagrodę na wczasy na Bermudy nie wyśle, nie zafunduje dobrego szkolenia bo może byłabyś/byłbyś/ mądrzejsza/y/ od niego. Jak rzekł Boryna w "Chłopach": " ... każden winien znać swoje miejsce..." i nie patrzeć wyżej. Czego więc chcecie dyrektorzy, 3000 Euro jak nauczyciele w Niemczech? Wiele dobrego z okazji Święta.
rzepek13-10-2005 21:40:28   [#25]

A ja nie

Nie dostałam i nie dostanę nagrody kuratoryjnej, bo nie mam żadnych osiągnięć, wygranych olimpiad, wieeelkich sukcesów...Ale moim sukcesem jest to, że 10 -letnia uczennica prosi woźną, żeby pozwoliła jej zostać do wieczora w szkole i odrobić w spokoju lekcje, bo w domu nie pozwolą, jest 7 krów do obrobienia i 5 młodszego rodzeństwa do obsługi... i  sukcesem jest to, że 8 -letnie dziecko, po wydojeniu krów, gdy tatuś pijany robi awanturę w domu- więc idzie uczyć się do sąsiada, bo tam akurat w tym dniu nie piją, więc jest cisza... i inny sukces- kiedy dziecko przychodząc do zerówki nie zna kolorów, nigdy nie miało w ręce ołówka, nie mówi po polsku, tylko gwarą, a słowa " pozytywny" i "negatywny" są dla niego niczym pismo kipu indian peruwiańskich -  i takie dziecko po 6 latach nauki potrafi już napisać 3-zdaniowy list do kolegi tylko z 2 błędami ortograficznymi, 1 gramatycznym, ale za to umie się podpisać bez błędu...To są wielkie małe sukcesy, które cieszą bardziej, niż nagrody, pochwały...Ale gratuluję Wszystkim, bo każdy zasługuje na szacunek i podziękowanie.
osia13-10-2005 21:42:22   [#26]
A co do promili, to ciekawe, czy już ktoś z szacownego grona jakieś dzisiaj zaliczył?Bo ja niestety na antybiotykach i nawet pół piweczka. Mam nadzieję, że Wy macie więcej szczęścia
dhausner13-10-2005 21:48:46   [#27]
Ja mam olimpijczyków, dużo innych osiągnięć i absolwentów na wyższych uczelniach w całej Polsce, nauczycieli których przygotowywałam i przygotowuję do zawodu, ale też nie mam nagrody i wcale się nie martwię bo kocham swoją pracę, kocham młodzież i mam olbrzymia satysfakcję z tego co robię.
Marek Pleśniar13-10-2005 22:01:02   [#28]
osiu - ja o SlaczewBrjagu (Balan..cośtam wyszedł mi:-( tu dzielnie pracuję przez całe ranki
Adams13513-10-2005 22:04:45   [#29]

dhausner

"...Ja mam olimpijczyków, ... " dzięki swojej czy zespolu nauczycieli pracy? Totalna biurokracja uwielbia kochających pracę i pasjonatów bo więcej pieniędzy zostaje na rozbudowane struktury, które robią wszystko by uzasadnić swe istnienie. Pozdrawiam
Adaa13-10-2005 22:21:57   [#30]

adamie ...

w dobie biurokratycznych struktur albo się pniemy albo wypniemy...
pnąc się musimy się wypinac, wypinajac się-trudno się piąć:-)
tylko jest jeden problem...Polak, gdy uwierzy,że ma wybór...wybiera bohaterstwo;-)

Adams13514-10-2005 00:13:44   [#31]

adaa

Trudny jet los bohatera, który stara się wypełniać wszystko, żeby się wspinac po wymyślonych przez kogoś tam szczebelkach. Gorzej, szczebelki mają się nijak do jakiejkolwiek motywacji. Po prostu są żadną motywacją. Jak dosadnie napisal p. W. Zielicz w Gazecie Szkolnej " Klasyczny biurokratyczny standard"- kreowana przez przeróżne gremia oświatowa jakość zapomniała o jednym, że to nauczyciel który jest najbliżej ucznia powinien sam tego/ dobrej jakości/ chcieć i wiedzieć  iż sam z tego coś ma. Metody zastraszania , kontroli, przygotowywanie papierkowych podkładek na każdą okoliczność, pisanie opasłyych planów wychowawczych itd. to jakby z tamtej radosnej epoki. Jednocześnie jest coraz większy brak w zawodzie nauczycielskim osobowości,  tak w procesie wychowywania młodzieży potrzebnych. Dobrze wiemy, przyklad wychowuje a nie plany o wychowaniu. Wynagradzani zaś są, prawem kaduka, wszyscy po równo. Stąd potem w szkołach ogladamy: biernych, wiernych i miernych  a także wypalonych ambitnych głupców. Tymi pierwszymi się najzwyczajniej bardzo wygodnie dyryguje.
hania14-10-2005 00:28:54   [#32]
ja dostałam nagrodę od uczniów - tak ją traktuję, a nie jak łapówkę:-))
wielki kosz owoców różnych z kokardą pięknie zawiązaną - zamiast kwiatka na dzień nauczyciela ( wiedzą, że chcę schudnąć, więc 2 pudełka czekoladek, które tam upchnęli wrąbali na lekcji - częstowałam rzecz jasna:-)))
krasnoludek zadyszek14-10-2005 13:21:00   [#33]
Ja też sie pochwalę, od wczoraj mam fenomenalny DN! Najpierw nsi uczniowie zorganizowali teleturniej "Najsłabsze ogniwo", w którym nauczyciele brali udział, ja też, i dawno się tak dobrze nie bawiłam, choć nie wygrałam:) Najważniejsze było to, że mogliśmy się razem powygłupiać, odpowiadać na sprytnie wymyślone pytania z kategorii pozaszkolnej i szkolnej (np. "Jakim imieniem obdarzył gąbkę do tablicy pan profesor od fizyki?" - prawidłowa odpowiedź to "Pucuś":))), potem mieliśmy miłe przyjęcie ze skłądkowym jedzeniem (każdy zrobil coś sam, było ekstra), a jeszcze moi maturzyści dali mi wielką, puchatą, tłustą krowę - maskotkę o imieniu "Matuura", w której od razu sie zakochałam. A dziś byłam po odbiór nagrody burmistrza, cała impreza trwała godzinkę z kawałkiem i to jest wybitnie optymistyczne, więc mimo podkradającego się perfidnie przeziębienia mam humor wiosenny i chyba lubię swoją robotę:)
P.S. A teraz właśnie dostałam maile od absolwentów - studentów z życzeniami... Jak miło:)
Macia14-10-2005 17:19:02   [#34]

moje słodkie maleństwa

pod opieka swojej pani przyszły dzis do gabinetu i pięknie wyrecytowały rymowane życzenia a niektóre z nich dodały od siebie np. żeby pani była zdlowa, zawse sie usmiechała, psynosiła nam zabawki i sie do nas psytulała. Az mi się łza w oku zakręciła.
Wstępem do obchodów DEN był brazowy krzyż zasługi  a uwieńczeniem wyjaz do Zakopanego za tydzień z kadra i przyjaciółmi.
lawenda14-10-2005 18:00:28   [#35]

rzepek

rzepek,

jestem pelna podziwu!!!!  Niech mi bedzie wolno pogratulować Tobie za wytrwałość i osiągniecia!!!! Nie mogę Ciebie wynagrodzić, to chociaż przesylam  swój uśmiech :-))))

Jestem tylko nauczycielką i pracowałam wiele lat w małym, wiejskim środowisku... znam ten "ból" biednych, opuszczonych dzieci... Teraz pracuje w miejskiej szkole i też są te biedne dzieci... Czasami "wyć" się chce z niemocy...

bogda414-10-2005 20:44:46   [#36]
 no to nie obrodziło w tym roku z nagrodami ...
Mariola14-10-2005 23:24:00   [#37]

a w szkole w której ja pracuję

od trzech lat pod rząd mamy po jednej nagrodzie ministra.
Dziewczynom się należało :)
(co nie oznacza, że innym typowanym nie)
Miały  olimpijczyków i jeszcze całą masę dodatkowych, drobniejszych i większych osiągnięć. Poza tym pracę z młodzieżą na różnych zajęciach dodatkowych.
Trzeba pamiętać o tym, że oprócz osiągnięć musi być jeszcze dobrze napisany wniosek.
maeljas15-10-2005 12:06:22   [#38]

gratulacje dla jureczka

za medal KEN!!!
Fakir215-10-2005 12:47:45   [#39]

A ja dostałem...

buzi (w policzek) od dziewczyny, która przyszła się pochwalić, że spodziewa się dziecka... Od początku mojej kadencji w tej szkole już 75ta !!!

Jeśli urodzi, a z tym niestety bywa różnie...

Żadnej innej nagrody nie dostałem...

Jak to powiedział ktoś z OP: "Mój drogi - jesteś za drogi..."...

- - -

Dzieciaczków nie całowałem (pedofilia) więc i one mnie nie całowały...

Mamuś dzieciaczków nie całowałem, gdyz żona stała obok...

Ot, takie święto....

Krystyna Za15-10-2005 22:14:02   [#40]

i ja dostałam nagrodę Starosty szósty rok z kolei i mam medal KEN ;-)))

a nagroda Kuratora to tylko dla protegowanych ;-(

pozdrowionka dla Was, wspaniałych forumowiczów!!!

DYREK16-10-2005 14:03:35   [#41]

 "a nagroda ...... to tylko dla protegowanych"

 

Kali dostać nagroda (dobry uczynek), Kali nie dostać nagroda (zły uczynek).

Adaa16-10-2005 14:16:47   [#42]

o to to!

Kali dostać nagroda (dobry uczynek), Kali nie dostać nagroda (zły uczynek).

:-))))

Dodam tylko dla uzupełnienia...jak nikt nie dostac to jeszcze da sie zyć, ale jak Kali nie dostac a inny dostać...to bardzo zly uczynek

sprawiedliwie by było,żeby albo wszyscy dostac albo nikt!;-))

Adaa16-10-2005 14:21:17   [#43]

i tak sobie czytam...

na innym watku Jacek, notabene swietny facet, dostal fantastyczne wyróznienie...i ja nie wiem, czemu on z tym sam nie przylecial na forum, tylko inni zauwazyli;-)

jakis ten Jacek dziwny jest...dziwny Nauczyciel Roku 2005 ;-)

Marek Pleśniar16-10-2005 15:20:12   [#44]

też uważam że niesprawiedliwością jest dawanie nagród tylko niektórym

Powinno być w KN żeby nagrodę KO dostawaał każdy nauczyciel plus paczka herbaty Ulung-ł (się)

zawsze to tym przyjemniej będzie to razem z całą KN zlikwidować;-)

Gaba16-10-2005 15:32:36   [#45]

mnie tam... chciałabym znac motywację.

Nagroda jest ukoronowaniem - a więc Jaco dostał za... - i wiem za co.

Kowalska za... i wiem za co.

Funcją nagrody jest motywowanie do lepszej pracy tych, co nie dostali.

Marek Pleśniar16-10-2005 15:49:53   [#46]

jak każdy dostanie to też wiesz za co

za darmo

Gaba16-10-2005 17:19:48   [#47]

za co ma Szewińska medale to jakby wiem

- no to tak... tak jakby.

Nagroda jest po to, by nagradzać, wyróżnić, podziękować, podkreślić wybitność. Nie są to prywatne nagrody, ale fundowane za publiczne pieniądze - nadający je organ nie daje ich z własnej kieszeni, ale działa z czyjegoś umocowania.

Nagroda Kościelskich jest z motywacją, nike także, nobel też, odysy również, wiktory, fryderyki itp. Oczekuję więc, że będzie wiadome, za co  są nagrody w edukacji dla kolegów po fachu:

dyrektora szkoły, burmistrza, prezydenta miasta

kuratora, ministra i KEN

a także krzyże zasługi Prezydenta RP

Załóżmy, że chcę otrzymać taką nagrodę lub bardzo, bym chciała, by np. moja np. niezywkła pedagog szkolna ją wreszcie otrzymała.

 Chcę wiedzieć (teoretycznie), ile mi/jej brakuje do tych nagrodzonych. Może ja bujam i po prostu jestesmy kiepscy. Więc widząc lepszych nie zgłoszę więcej naszych propzycji.

Chcę wiedzieć, ile musi zrobic nasz belfer, by także nasi dobrzy nauczyciele otrzymali nagrodę, ile im jeszcze brakuje, jak ich wesprzeć, jak docenić - bo przecież dziękuję im, daję nagrody szkolne, ale to jest często mało.

 

Chcę powiedzieć jedno - poedejrzewam, że na pewne nagrody jest jakaś dziwna polityka, rozdają ją gremia  dla mnie dziwne.

Oczywiście, co roku mamy jakąś wielką nagrodę - w tym roku KEN i nagroda dla ucznia p. prezydenta miasta, ale są obszary nagród, które mnie dziwią.

Jak mozna napisać autorowi kilkudziesiąciu publikacji, że wniosek jest za mało umotywowany, ta sama osoba ma napisane podręczniki, programy, olimpijczyków, ta sama osoba prowadzi zajęcia dla..., i kilkanaście kartek...

 

Oczywiście, wiem, że jest mało pieniędzy i inne bla-bla-bla. Dlatego mnie interesuja te nazwiska, a zwłaszcza motywacje.

Gaba16-10-2005 17:27:49   [#48]

aaaa...

w moim miasteczku jest 11 tys. nauczycieli, są 2 nagrody dla nich - prezydenta miasteczka, Edukacyjna Rady Miasteczka. Pierwsza jest dla kilkudziesięciu osób. Druga dla 10-12 osób. Od 2002 otrzymaliśmy dwie nagrody prezydenta i 4 (!) Edukacyjne. To, co piszę we wnioskach jest przeze mnie traktowane bardzo powaznie i cała serdecznością, z niekłamanym podziwem dla braci nauczycielskiej.

Wiem, jak moi ludzie pracują i nie zgadzam się ze sposobem traktowania wniosków o nagrodę kuratora dla moich nauczycieli.

Nie mamy lobby związkowego i nie będziemy mieć. Przepadają znakomite wnioski niezwykłych ludzi. Oni sami proszą, by nie zgłaszać ich do nagrody kuratora, bo to ich obraża.

Adaa16-10-2005 18:27:59   [#49]

Nagroda Kościelskich jest z motywacją, nike także, nobel też, odysy również, wiktory, fryderyki itp.

Chcę wiedzieć, ile musi zrobic nasz belfer, by także nasi dobrzy nauczyciele otrzymali nagrodę

o widzisz gabo...odpowiedzialas sobie dlaczego nagród niektorzy nie dostają...dlaczego?..bo pracuja dla nagrody, nagroda jest dla nich motywacją...

myslisz,że tegoroczny noblista w dziedzinie medycyny rozprawil sie z przyczyna wrzodów dla nagrody nobla?...o nie..on pracowal,mial pasję itp....on dla siebie to robil..dla ambicji wlasnych..wiedza jest dla niektórych jak narkotyk,a ze przy okazji dostal nobla to juz inna sprawa;-)

chcesz znac kryteria przyznawania nagród?

okreslaja je regulaminy, kurator, minister...dla mnie sprawa jasna

tylko tak jakoś zaobserwowalam,ze czesto nagrody dostaja Ci,ktorzy tych kryteriów na oczy nie widzieli tylko sobie pracowali zgodnie z tym co wyznaja, w co wierzą

Gaba16-10-2005 19:45:07   [#50]

zgadzam się z tym, co piszesz.

Upominam się o tych, co to sali gimanstycznej nie wybudują, a pracują skutecznie z dzieckiem, nie robią pompy, jubileuszy, nie poświęcą sztandaru.  

wielu nauczycieli ma znakomity dorobek, wielki dorobek, dorobek na miarę wszelkich nagród, od lat spełniają wiele kryteriów i mimo zgłaszania ich do nagród, nagród nie dostają. Dlaczego?

strony: [ 1 ][ 2 ]