Forum OSKKO - wątek

TEMAT: no i co z tą pomocą finansową na zakup strojów i podręczników?
strony: [ 1 ]
msto01-07-2007 17:15:28   [#01]
Przecież są wakacje, a ministerstwo dopiero ogłasza sposób postępowania w tej sprawie-czy wyznaczono Wam terminy?
BBS5801-07-2007 19:35:37   [#02]
Jutro rozdajemy rodzicom wnioski.
Adaa01-07-2007 19:51:57   [#03]

podobnie jak BBS

termin skladania do 16 lipca...a potem robota znow

czasami sie chce coś na "rz"

ankate01-07-2007 20:04:02   [#04]
A skąd weźmiecie tych rodziców? Nie można we wrześniu. Prosiłam, żeby wszystko kupować na faktury.
Adaa01-07-2007 20:05:12   [#05]
men rozpisał harmonogram - zajrzyj aniu...
ankate01-07-2007 20:21:43   [#06]
Nic nie widzę tylko to:
  1. Rodzice składają wniosek o dofinansowanie w szkole, w której dziecko będzie uczyło się w roku szkolnym 2007/2007 :-)(do wniosku dołącza się zaświadczenie o wysokości dochodów lub zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej lub - w uzasadnionych przypadkach - oświadczenie o wysokości dochodów).

to nie można we wrześniu złożyć w szkole do której dziecko chodziło w roku szkolnym...?

Adaa01-07-2007 20:34:23   [#07]

takie nam przysłano

IX. HARMONOGRAM REALIZACJI PROGRAMU

Lp. Zadanie Termin realizacji

1.Przyjęcie przez Radę Ministrów uchwały w sprawie Rządowego program pomocy uczniom w 2007 r.„Dofinansowanie zakupu podręczników dla dzieci rozpoczynających roczne przygotowanie przedszkolne lub naukę w klasach I-III szkoły podstawowej i w klasach I-III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia oraz dofinansowanie zakupu jednolitego stroju dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów”.- do dnia … 2007 r.

2.Wydanie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej dzieciom i uczniom na zakup podręczników i zakup jednolitego stroju.- do dnia … 2007 r.

3. Przekazanie Ministrowi Edukacji Narodowej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wstępnych danych o liczbie uczniów uprawnionych do objęcia programem.- do dnia 6 lipca 2007 r.4. Wystąpienie przez Ministra Edukacji Narodowej do Ministra Finansów o uruchomienie I transzy środków z rezerwycelowej Nr 33 i 34.- do dnia 10 lipca 2007r.

5. Przekazanie przez Wojewodów i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ostatecznych danych o liczbie uczniów uprawnionych do objęcia programem.- do dnia 10 sierpnia 2007 r.

6. Wystąpienie przez Ministra Edukacji Narodowej do Ministra Finansów o uruchomienie II transzy środków z rezerwy celowej Nr 33 i 34.- do dnia 14 sierpnia 2007 r.

7. Realizacja dofinansowania zakupu podręczników szkolnych i dofinansowania zakupu jednolitego stroju przez dyrektorówszkół.- do dnia 31 sierpnia 2007 r.

8. Podsumowanie programu w województwach. Przekazanie danych o realizacji programu do Ministerstwa Edukacji Narodowej- do dnia 15 października 2007 r.

9. Analiza i ocena realizacji programu w skali kraju. - do dnia 23 listopada 2007

Adaa01-07-2007 20:37:08   [#08]

ale oczywiscie to jeszcze w powijakach...

jednak znając nasze menisterstwo wole to zrobic teraz niz jak mam dłubac we wrzesniu w goracym okresie

poza tym- rodzice i tak nie daja zyć - za bardzo roztrabiły media

msto01-07-2007 20:38:44   [#09]

skąd macie wzory wniosków?

czy są jakieś specjalne wzory wniosków?

bogda401-07-2007 20:40:01   [#10]

ja mogę wklepać

 wzór wniosku ale dopiero jutro.Czy kogoś to interesuje?
msto01-07-2007 20:41:35   [#11]
Mnie bardzo, bo urlop mam zaplanowany na 8 lipca i boję się że nie wyjadę, szlag by...
BBS5801-07-2007 20:59:05   [#12]
My mamy, ale też mogę jutro wysłać. Informowaliśmy rodziców przez ogłoszenie w kościele.
irula01-07-2007 21:09:26   [#13]
Proszę o przesłanie wzoru wniosku. Wzór ustala op czy szkoła sdamodzielnie?
DYREK01-07-2007 21:09:46   [#14]

Minister chyba wie, że są wakacje ;-)

Ludzie spokojnie, macie urlop:- )

"Realizacja dofinansowania zakupu podręczników szkolnych i dofinansowania zakupu jednolitego stroju przez dyrektorówszkół.- do dnia 31 sierpnia 2007 r."

 nie ma jeszcze nic w dzienniku ustaw i może być później

msto02-07-2007 11:20:48   [#15]
poproszę o wzór wniosku
Jacek02-07-2007 11:28:13   [#16]
Jacek 26.06.2007 21:21 [#67]

Taki może byc jako przykładowy znaleziony w necie.

po kliknieciu linku i otworzeniu strony dokument do pobrania w prawym panelu na samym dole

http://ug.borzytuchom.ibip.pl/public/?id=122804

BBS5802-07-2007 14:32:17   [#17]

Nazwisko i imię rodziców

miejscowość, data

Dyrektor Szkoły Podstawowej w ............

Składam wniosek  o przyznanie dofinansowania zakupu jednolitego stroju dla dziecka rozpoczynającego naukę w klasie czwartwej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2007/2008 tj:

córki/syna .........................................................

ur. .......................... zamieszkałego w ...................... nr domu ..............

Podpis

Załączniki

Oswiadczenie o osiągniętych dochodach, wyliczonych na podstawie art. 8 ust. 3-9 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej i ich źródłach/Dz.U.z 2004r.Nr 64 poz.593 z późn.zm./ oraz liczbie osób w rodzinie.

Decyzja dyrektora szkoły:

......................................................................................................................

miejscowość, dn......................                                        Podpis

 

podobnie do podręczników - o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników

agda02-07-2007 16:00:53   [#18]
czy skoro może być "zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej" nie muszą rodzice składać dodatkowych zaświadczeń i czy mogę poprosić o OPS o zaświadczenia "hurtem" - dam listę a oni poświadczą?
Agnes7402-07-2007 16:23:41   [#19]

Wystarczy potwierdzenie z Opieki Społecznej, że dana rodzina korzysta z ich pomocy i już nie trzeba od takiej rodziny zadnych zaświadczeń.

Wniosek przynajmniej u mnie w gminie opracował OP i już wszyscy go mamy ale jeszcze rodzicom nie przekazujemy bo przecież jeszcze rozporządzenie nie jest podpisane.

Z tego co wiem, u nas nie ma zaświadczeń hurtem. Każda rodzina ma załatwić to indywidualnie. Na razie OPS dokonywał nam tylko weryfikacji list rodzin i zaznaczał, które figurują u nich bo musieliśmy podać orientacyjna ilość osób, która będzie starała się o dofinansowanie.

agda02-07-2007 16:36:08   [#20]
dzięki Agnes, skorzystam z Twoich doświadczeń
Konto zapomniane02-07-2007 23:19:15   [#21]
Nie jest to takie proste..........
tylko niektórzy korzystają z opieki, mimo że pewnie spełniają kryterium dochodowe, można oprzeć się na oświadczeniach i robić to na spokojnie a zweryfikować we wrześniu
DYREK03-07-2007 19:53:00   [#22]

http://oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=23396#FBK

http://oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=22423&fs=0&st=0

DYREK03-07-2007 19:54:26   [#23]

warto przygotować druk oświadczenia (dochody, kwota zakupu podręczników):

np. dostosować do potrzeb: http://www.um.siemianowice.pl/urzad_miasta/wirtualne/gl7.pdf

Tadek03-07-2007 20:55:31   [#24]
Na 6 lipca mamy przkazać do KO  wpełnioną tabelkę. ilu uczniów, ilu uprawnionych itd. a wnioski zacząłem rozdawać dzisiaj. Paranoja. I jestem na urlopie .
ankate03-07-2007 23:08:43   [#25]
Zdradź, jak te wnioski rozdawałeś, chodziłeś po domach???
Raf103-07-2007 23:11:47   [#26]

w moim

KO - do 9 lipca. Korzystam ze stypendium socjalnego. Gorzej z uczniami, którzy przjdą do szkoły. Nadzieja w dyrektorach z SP, że złożyli wniosek wspólnie z rodzicami.
krystyna04-07-2007 14:02:25   [#27]

korzystając z Waszych wniosków - mój:

Wniosek

 

o dofinansowanie zakupu jednolitego stroju uczniowskiego w roku szkolnym 2007/2008

dla ucznia klasy ………..  Gimnazjum nr ....................... 

 

I. Dane wnioskodawcy:

1. Nazwisko i Imię ………………………………………………………………………

2. PESEL ………………………………………………………………………………..

3. Adres zamieszkania …………………………………………………………………..

4. Numer telefonu ……………………………………………………………………….

 

II. Dane osobowe ucznia

1. Nazwisko i Imię ucznia ……………………………………………………………….

2. Imiona rodziców ………………………………………………………………………

3. Data i miejsce urodzenia ………………………………………………………………

4. Adres zamieszkania ……………………………………………………………………

 

III. Sytuacja rodzinna ucznia:

Oświadczam, że moja rodzina składa się z niżej wymienionych osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym

 

Lp.

Nazwisko i Imię

Data urodzenia

Miejsce pracy , nauki

Stopień pokrewieństwa

Wysokość dochodu

 netto w zł*

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

 

8.

 

 

 

 

 

9.

 

 

 

 

 

10.

 

 

 

 

 

Łączny dochód z całego gospodarstwa domowego:

 

Średni dochód na jedną osobę w rodzinie

 

 

IV. Zaświadczenia potwierdzające wysokość uzyskanego dochodu netto w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku (właściwe podkreślić i załączyć do wniosku):

- zaświadczenie dla osób zatrudnionych z zakładu pracy

- zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach uzyskanych z prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej,

- zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy.

- zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu  z pomocy społecznej,

- zaświadczenie o posiadaniu gospodarstwa lub nakaz płatniczy,

- zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o świadczeniach płaconych przez ZUS, lub odcinek renty, emerytury,

- dokument stwierdzający otrzymywanie alimentów,

- w uzasadnionych przypadkach: oświadczenie o wysokości dochodów

……………………………………………………………………………………………………………

 

V.  Oświadczam, że przedstawione dane, które potwierdzam własnoręcznym podpisem są zgodne ze stanem faktycznym.

 

VI. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wyłącznie dla potrzeb programu pomocy materialnej.

 

VII. Wniosek należy złożyć osobiście w Gimnazjum nr ................w p. nr 10 (I piętro, obok sekretariatu) do dnia 13 lipca 2007r.

 

 

 

 

……………………………..                                                                    …………………………….

        Miejscowość, data                                                                                                                Podpis  wnioskodawcy

 

 

 

 

 

 Uwaga:

* miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia nie może być większa niż kwota o której mowa w art. 8 ust. 2 pkt2 Ustawy o pomocy społecznej ( Dz. U. z 2004 r Nr 64 poz. 593 z późn. zm.), tj. 351 zł netto.

krystyna04-07-2007 15:54:57   [#28]

co zmieniłam

w porównaniu z propozycjami na forum:

  • w pkt I - są dane "wnioskodawcy" - bo może być nim nie tylko rodzic, ale też inni...............np. pedagog itp...
  • w pkt IV - dołożyłam "(właściwe podkreślić i załączyć do wniosku)", żeby nie myśleli, że muszą to wszystko oraz w kwitach dodałam na końcu "oświadczenie"...
  • w pkt V - zlikwidowałam odpowiedzialność karną, bo prawnik powiedział że kk nie ma tu zastosowania (w różnych oświadczeniach, w których grozimy kk - też to nie ma pp !)
  • a jeżeli będą pisać oświadczenia, to nie na żadnym gotowcu, tylko sami.
ulkowa04-07-2007 17:48:52   [#29]

inne dofinanowanie

A do mnie 2 tygodnie temu przyszła pomoc społeczna w celu przeprowadzenia wywiadu srodowiskowego. Syn wyjeżdzał z kościoła na 1 tydzień w góry. Ksiądz podał całą listę uczestników do Pomocy Społecznej. Nie mogłam dogadać się z panią z pomocy. Oj jaka ona była uparta. Mówię pani, że ja nie chcę dofinansowania a ona swoje. Każe mi dostarczyć różnego rodzaju zaświadczenia o dochodach i osobiście dostarczyć do Pomocy Społecznej. A już mnie dobiła jak zaczęła mi tłumaczyć jak należy obliczyć dochód na 1 osobę. Zaświadczeń nie dostarczyłam

A swoja drogą czy osoba z dochodem 352 zł na jedną osobę to już milioner?

I żeby Was nie draznić nie podam Wam ile KGHM przeznacza na tzw. "ołówkowe"

DYREK04-07-2007 19:34:14   [#30]

rozporządzenie

http://www.men.gov.pl/bip/akty_prawne/rozporzadzenie_020707.pdf
DYREK05-07-2007 12:11:10   [#31]

Giertych w promocji

MEN będzie promować noszenie mundurków, choć są obowiązkowe. Na kampanię billboardową pójdzie ponad 655 tysięcy złotych!

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Jednolite szkolne stroje MEN chce promować pod hasłem "Bezpieczna i dobra szkoła polska".

W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców i na stacjach warszawskiego metra zobaczyć będzie można 900 billboardów, a w mniejszych miastach - 300. Po dwóch tygodniach ma być "rotacja" plakatów i "dokonanie pomiaru rezultatów i ogólnych efektów realizowanej kampanii".

Opozycja wystąpi, MEN nie zrezygnuje
Kampania, według szacunków MEN, może kosztować 655 tys. 737 zł i 70 gr (bez VAT). Czas realizacji: do 9 września.

Dlaczego ministerstwo chce tak drogo zachęcać do noszenia mundurków, skoro mundurki są obowiązkowe? - zastanawiali się wczoraj posłowie opozycji.

- Najwyraźniej nie chodzi o promocję szkolnych strojów, tylko promocję ministra edukacji, jego osoby i jego partii. Tylko dlaczego idą na to publiczne pieniądze?! - oburzała się Domicela Kopaczewska, posłanka PO, działa w sejmowej komisji edukacji, kiedyś była kuratorem oświaty w województwie kujawsko-pomorskim.

- Prawdopodobnie wystąpimy w tej sprawie do premiera Jarosława Kaczyńskiego - mówiła Kopaczewska.

Ale MEN ani myśli wycofywać się z kampanii. Ogłoszenie o zamówieniu jest na stronie internetowej ministerstwa, 9 lipca ma być otwarcie wniosków.

- Na razie rezygnacji z kampanii nie rozważamy - mówiła "Pomorskiej" Aneta Woźniak, rzeczniczka prasowa resortu.

Firmy kwitną
Dla ministra Romana Giertycha mundurki, to priorytet. Uważa, że przywrócą elementarny ład i porządek w szkole.

- Minister żyje chyba w jakimś fikcyjnym świecie. Po przymuszeniu uczniów do noszenia mundurków nie spodziewam się żadnych dobrych efektów wychowawczych. Tym bardziej, że nie zawsze te mundurki będą ładne. Czasami to bluzy z polaru za 20 złotych, które już po dwóch tygodniach będą się nadawały do wyrzucenia. Lepiej byłoby przeznaczyć pieniądze na dodatkowe zajęcia dla dzieci, lepsze wyposażenie szkół, stypendia - wylicza posłanka Kopaczewska.

Jednolite stroje w podstawówkach i gimnazjach będą obowiązywać od 1 września - tak zdecydowali parlamentarzyści po naciskach LPR. Przed wakacjami rodzice i uczniowie musieli podjąć decyzję, jaki mundurek w ich szkole będzie najlepszy, i na jaki będzie ich stać (koszt nawet do 150 złotych).

Szkoły zbierały pieniądze i składały zamówienia w firmach odzieżowych.
Minister edukacji Roman Giertych w poniedziałkowym "Naszym Dzienniku" chwalił się, że dostaje wiele listów z podziękowaniami od firm, które teraz kwitną, bo zapotrzebowanie jest ogromne. Według szacunków MEN chodzi o 14 mln ubrań!
A firmy mogą mieć nadzieję na wiele kolejnych zamówień. Minister Giertych chce bowiem, żeby mundurki zaczęły obowiązywać też w liceach, "będziemy delikatnie naciskać na dyrektorów" - nie krył w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

A stypendia topnieją
Najbiedniejsi uczniowie będą mogli starać się o dofinansowanie zakupu mundurka.

Rząd szacuje, że z pomocy skorzysta milion dzieci z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 351 zł netto.

Każdy uprawniony ma otrzymać dofinansowanie w wysokości 50 złotych. W sumie może to pochłonąć 50 mln.

Skąd pieniądze?
Z rezerwy celowej przeznaczonej na dofinansowanie Narodowego Programu Stypendialnego.

http://pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070704/KRAJSWIAT/70703047

DYREK06-07-2007 21:01:26   [#32]

Dziennik Ustaw z 5 lipca 2007 Nr 120 poz. 819

Rozporządzenie Rady Ministrów

z dnia 2 lipca 2007 r.

w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej dzieciom i uczniom na zakup podręczników i zakup jednolitego stroju

  • Data ogłoszenia:2007-07-05
  • Data wejścia w życie:2007-07-13
ulkowa06-07-2007 21:16:51   [#33]

655 tys. zł netto na kampanię billboardową? Przecież to woła o pomstę do nieba. Skoro już ten pan wymyślił te mundurki i są one obowiązkowe to już niech tak zostanie ale wydanie takiej kasy na pokazanie swojej buzi to juz nawet nie lekka przesada.

Przecież za te pieniądze można wyremontować kilka szkół lub zapewnić obiady większej ilości dzieci.

Panie Romuś przestań już robić z siebie ......... . Nie napiszę kogo - bo mama mnie nauczyła, ze nie należy nikogo obrażać publicznie

bogda406-07-2007 21:21:39   [#34]

ulkaaaaa

 a ty znowu wyjeżdżasz ;-) z politykowaniem
dota c06-07-2007 21:29:06   [#35]
Pan R chyba nie musi robić z siebie już nikogo ;)
Konto zapomniane18-07-2007 13:27:18   [#36]
kto wie do kogo skladać listy uczniów w przypadku, gdy dzieci mieszkają w różnych gminach. chodzi o podstawówę i gimnazjum w SOSW. czy listy składa się do burmistrza miasta na terenie którego mieści się szkoła, chociaż nie jest on organem prowadzącym, czy do wójtów poszczególnych gmin?
emeryt18-07-2007 14:31:51   [#37]

przeczytaj dokładnie rozporządzenie...

a konkretnie par.4: Dyrektor szkoły sporządza listę uczniów........i przekazuje ją odpowiednio wójtowi, burmistrzowi lub prezydentowi właściwemu ze względu na siedzibę szkoły......

Miejsce zamieszkania czy zameldowania ucznia nie ma znaczenia.

Czyli listę uczniów (bez względu na to skąd jest uczeń) przekazujesz burmistrzowi gminy w której jest SOSW.

malmar1519-07-2007 20:38:41   [#38]

Mundurek rzecz względna

W zapisie o mundurkach mowa jest o "obowiązkowym noszeniu przez uczniów" jednolitego stroju. Co oznacza jednak "jednolity? Dla niektórych może być to cały strój, a dla innych jedynie określony element stroju, taki jak np., koszulka z logo szkoły kamizelka, bądź tarcza z logo szkoły, tak tłumaczą kuratorzy tym dyrektorom, którzy mają problemy z wprowadzeniem mundurka do swoich szkół.
 
Najtrudniej jest w gimnazjum - dzieci wkraczają wówczas w wiek, w kórym ważne jest kształtowanie własnej tożsamości i podkreślanie indywidualności, dlatego buntują się przeciw noszeniu mundurka. Dyrektor warszawskiego "Kąta", Młodziezowego Ośrodka Socjoterapii przy którym działa gimnazjum dla trudnej młodziezy zapowiedział, że zamknie placówkę jeśli będzie musiał wprowadzić mundurek:

- Rozmawiałem z młodzieżą. Nie chcą mundurków, bo obawiają się stygmatyzacji. I tak są naznaczeni, bo są w szkole młodsi niż koledzy z liceum, a jeszcze mają się wyróżniać przez mundurki. To stworzy dodatkowe problemy wychowawcze, których i bez tego mamy więcej niż przeciętna szkoła. Rodzice pisemnie poinformowali mnie, że nie będą w stanie wyegzekwować od dzieci chodzenia w mundurkach. Podjąłem więc decyzję, że rozwiążę gimnazjum, jeśli uczniowie będą musieli od września chodzić w takich samych strojach.

Mazowiecki kurator, Grzegorz Tyszko zaproponował dyrektorowi, aby uczniowie nosili chociaż logo.

 Na pomysł o tarczy z logo szkoły za 5 złotych dla kazdego ucznia wpadł także Jacek Kiecana, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Gorzowie. Szkołą już miała zaplanowane dżinsowe mundurki z producentem ubrań, jednak przedstawiciel nie miał czasu na omawianie szczegółów. Dyrektor zerwał więc kontakt po sugestiach nauczycieli, ze 50 złotych to jednak za drogo.

 We wrześniu kuratorzy mają obowiązek skontrolowania szkół nałożonych obowiązkiem umundurkowania. Większośc z nich, chcąć ułatwić pracę dyrektorom,  jest zgodna co do tego, że nie musi być to mundurek w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, ale apaszka, logo, taki element stroju, który spełnia wymogi jednolitego stroju. Zdaniem Barbary Tomkiewicz, wizytatora z kuratorium:

   Media źle przedstawiają sprawę mundurków. Nie chodzi o ubranie uczniów w granatowe kamizelki albo marynarski kołnierz. Wprowadzenie jednolitego stroju może być atrakcją, a nie karą. Okazją do rozwinięcia twórczych inicjatyw. Można zorganizować konkurs na ubranie, logo, które uczniowie będą chcieli nosić.

 Kolejnym ułatwieniem, zwłaszcza dla dyrektorów szkoł specjalnych, jest możliwość określenia liczby dni, w których mundurek obowiązuje. W jednej z krakowskich szkół . Ustalono, że w ich szkole mundurek uczniowie założą tylko na uroczyste okazje.

 Bardzo możliwe zatem, ze najważniejszym wymogiem formalnym wobec dyrektora podczas wrześniowej kontroli będzie prawidłowy zapis w statucie szkoły o "dążeniu do wprowadzenia jednolitego stroju" oraz okreslenie liczby dni w roku, w które mundurek nie obowiązuje.

 Źródło: Gazeta Wyborcza

joljol23-07-2007 09:22:40   [#39]
A sprawę dofinansowania do podręczników dzieci 6-letnich prowadzi dyrektor przedszkola czy dyrektor właściwej szkoły obwodowej?
joljol23-07-2007 09:37:39   [#40]
podnoszę, może ktoś wie
rentor23-07-2007 10:08:34   [#41]

joljol

rodzice składją wniosek do danej placówki, w której jest prowadzone roczne przygotowanie
Maria2923-07-2007 12:43:52   [#42]

Kto zwraca się o dofinansowanie do zakupu podręczników dla dzieci przebywających w Domach Dziecka? może ktos z Was miał tez taki problem?

emeryt23-07-2007 13:15:21   [#43]

przeczytaj dokładnie rozporządzenie...

par. 3 ust. 1 i 2
maria4423-07-2007 13:23:11   [#44]
A jak ja załatwiłam sprawę wniosków i zaświadczeń jeszcze w czerwcu (tzn. rodzice złozyli przed końcem roku zaświadczenia o zarobkach - ale one są z MAJA 2007) to czy one są aktualne?? Czy muszą być zaświadczenia koniecznie z czerwca??
Maria2923-07-2007 13:26:39   [#45]

Wniosek może złożyć np dyrektor ,ale do wniosku zgodnie z §3.4 nalezy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodu , skąd to zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości dochodów? czy wówczas nie trzeba zaświadczeń o dochodach i z czego to wynika?

emeryt23-07-2007 14:50:18   [#46]

po kolei..

maria 44 - zaświadczenia są prawidłowe - maja być z miesiąca, poprzedzającego złozenie wniosku

maria29 - jako dyrektor możesz zwrócic się do Ośrodka Pomocy Społecznej o przeprowadzenie wywiadu środowiskowego w celu ustalenia dochodu rodziny.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]