Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 8 kwietnia
strony: [ 1 ]
Monika Bogdanowicz22-04-2005 08:27:29   [#01]
czy za 8 kwietnia nauczycielowi nalezy wyplacić za godziny ponadwymiarowe
Maryna22-04-2005 08:40:03   [#02]
TAK. była to decyzja MENiS, a wiec niezależna od nauczycieli
Jasiek22-04-2005 08:41:33   [#03]
...nie (?)
Maryna22-04-2005 08:44:17   [#04]
A ja będę płacić i nie mam żadnych wątpliwości i nie będę nikogo o to pytać. Jeśli jednak macie obawy to zapytajcie w swoim OP. Pozdrawiam.
Gaba22-04-2005 08:54:40   [#05]

bardzo przepraszam, nie żadna decyzja MENiS! tylko ew. dyrektora szkoły lub na prośbę pracowników.

 

Pan minister oraz kuratorzy mogli jedynie prosić o danie dnia wolnego. Decyzję podjłą dyrektor jako pracodawca. Znamsz szkołę, która pracowała i nic pracownicy - nie zrobią.

Maryna22-04-2005 10:13:24   [#06]

hm...

"Minister edukacji Mirosław Sawicki odwołał zajęcia w szkołach wszystkich typów w piątek 8. kwietnia, czyli w dniu pogrzebu Papieża. Nie odwołano natomiast zaplanowanych na jutro egzaminów dla szóstoklasistów."
notatka prasowa z dn.4 kwietnia 2004, ale to tylko notatka ...

Ale zadzwonilam (teraz) do mojego OP - nie mają przeciwskazań, żeby zapłacić (delikatna materia) i podobno była wzmianka na ten temat na koferencji z dyrektorami gimnazjum nt.organizacji roku szk. w ubiegłym tygodniu. Ja płacę.

AnJa22-04-2005 10:28:30   [#07]
Ja nie płacę.

Chociaż powinieniem.

Tak samo jak uważam, że posłowie i samorządowcy uczestniczący w pogrzebie w Rzymie nie powinni brać diet.

Chociaż jeśli byli przedstawicielmi, to powinni.

Jeśli jednak ktoś zakwestionuje - wypłacę
Gaba22-04-2005 11:16:18   [#08]
nasz OP na konferencji w osobie wiceszefa wydziału powiedział, że sie nie płaci ponadywmiarówek
zgredek22-04-2005 11:28:44   [#09]

tak sobie myslę, że teraz to musztarda po obiedzie, bo należało to powiedzieć pracownikom przed 8 kwietnia

dyrektor ustalał zasady pracy w dniu 8 kwietnia i powinien jasno określić sposób zapłaty za ten dzień

i dać możliwość wyboru - pracuję lub nie

a odwoływanie się do uczuć w przypadku spraw finanoswych... no cóż...

-----------------------

Maryna - Minister ENiS odwołał zajęcia dydaktyczne bo miał takie prawo, natomiast nie uczynił tego dnia dniem wolnym od pracy (z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, lub bezpłatnym) - bo takich uprawnień nie ma

Spayk22-04-2005 11:33:21   [#10]

AnJa podoba mi się Twoje uzasadnienie "Ja nie płacę.

Chociaż powinienem." -
pewnie, niech mają za swoje, wolnego im się zachciało.

Daleki jestem od wyrażania opinii czy płacić, czy nie (prywatnie uważam że trzeba płacić, zawsze kiedy się da i ile się da), ale powyższe uzasadnienie jest "powalające"

AnJa22-04-2005 13:17:54   [#11]
Dziękuję za wyrazy uznania.
janzg22-04-2005 15:44:10   [#12]

ja płacę

chociaż - tak myślę - nie powinienem

AnJa22-04-2005 15:54:45   [#13]
Pisząc, ze  powinienen płacić - kierowałem się logiką, tzn. wprowadziłem wolny dzień, ale nauczyciele do pracy gotowi przecież byli.

Teraz zajrzałem do regulaminu płacowego (nowy, to jeszcze nie znam z głowy) - tam enumeratywnie wymieniono, kiedy nadgodziny nie przepadają. Takiego przypadku nie ma - czyli przepadają, czyli nie moge płacić.

Tak więc przypadkiem wykazałem się intuicją prawną;-)
......
Ze spaykiem to bym chętnie w jednej szkole popracował:-)
Fred22-04-2005 16:11:25   [#14]

Wyobraziem sytuację, w której to zależy mi bardzo na udziale w pogrzebie bliskiej osoby, jednakże od strony formalnej nie przysługuje mi urlop. Poprosiłbym o urlop bezpłatny, a gdybym nie otrzymał go, "zachorowałbym". W obu przypadkach "dostałbym trochę po kieszeni", ale na pogrzebie byłbym.. "Jestem ciekaw", jak zachowalibyśmy się my - nauczyciele, gdybyśmy z góry wiedzieli, że możemy uczestniczyć w tych wyjątkowych uroczystościach, ale tracimy nadliczbówki..

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]