Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uczeń,egzamin i komputer
strony: [ 1 ]
Nionka22-04-2005 04:50:46   [#01]
Uczeń gimnazjum z dysgrafią i dysleksją rozwojową. W zaleceniach z poradni (opinia) ma napisane "umożliwić korzystanie na egzaminie z komputera lub maszyny do pisania". Matka też złozyła stosowny wniosek. Czy ktoś miał taką sytuację? jak technicznie rozwiązaliscie ten problem?Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
bogda422-04-2005 07:05:19   [#02]
 Niebawem uczestniczę w komisji maturalnej- uczeń z dysleksją pisze na komputerze egzamin z jęz. polskiego, procedur strzeże conajmniej 3 osobowa komisja.
bogda422-04-2005 07:06:13   [#03]
 Dodam jeszcze, że pisze w oddzielnej sali.
Nionka22-04-2005 09:35:01   [#04]
Komisje, procedury - to wiem, ale nie wiem jak ma pisać: czy na oddzielnej kartce, którą się załącza do arkusza, czy ma się jakoś "wdrukować" w arkusz - tego nie wiem.
Nionka24-04-2005 11:26:02   [#05]
Hej, proszę, niech się ktoś odezwie, bo egzamin już we wtorek. Czy naprawdę nikt nie miał takiej sytuacji? A może egzaminatorzy się wypowiedzą? Proszę!
Renata24-04-2005 12:23:12   [#06]

Pytanie dobre dla CKE...

wdrukować się w arkusz - a niby jak to chcesz zrobić? metodą prób i błędów... w takim wypadku uważam, że CKE powinna udostępnić arkusz egzaminacyjny w pliku...

Ha!... i w takim wypadku dopiero zaczynają się schody... wszak można założyć drukarnię tego... ;)

wciąż pełno pytań...

Podczas egzaminu w pracach komisji biorą udział także nauczyciele służący uczniom za "oko, rękę i ucho"... Egzamin nagrywany jest na dyktafon... Ileż tu dopiero pojawia się problemów, pytań... Ileż jest niedopowiedzeń.., bo np. czy wolno zapytać ucznia podczas egzaminu, czy słowo "burza" ma napisać w arkuszu przez "rz" czy "ż", "u" czy "ó"? Gdzie ma postawić przecinek, gdzie kropkę? ... Czy takie pytania są już sugestią odpowiedzi i podpowiedzi? Czy można powtórzyć czytanie pytania uczniowi? Czy można poprosić o potwierdzenie odpowiedzi ucznia, jeśli np. nie zrozumiało się jego wypowiedzi, bo trudno wypowiedać mu słowa.., bo to tak jakbyś ty miał wbiec na 10 piętro wieżowca i na tym piętrze ktoś koniecznie chciał z Tobą od razu rozmawiać... a jak ma napisać uczeń, który pisze tylko braylem?...  

Nionka.., przepraszam... wcale nie pomogłam Ci w odpowiedziach...

 miłej niedzieli...

Magosia24-04-2005 12:54:07   [#07]

Już to opisywałam

polecam wątek "Egzamin gimnazjalny", autor wątku :nuel
Renata24-04-2005 13:04:37   [#08]
czyli tutaj
Gaba24-04-2005 15:13:38   [#09]
ja miałam dwa razy próbę ze strony rodziców, kiedy sie dowiadywali, ze osobna komisja i osobna sala... sami rezygnowali...
Magosia24-04-2005 15:22:15   [#10]

U mnie nie

A teraz robię w tym dniu, co gimnazjalny badanie dla II gim. Chłopak złamał prawą rękę , więc mówię, że nie musi pisać. Mama  prosi, żeby mu umożliwić, więc ma osobną salę, komisję i nauczyciela piszącego, co podyktuje. Oczywiście każdy wyraż dopytujemy- rz czy ż i tak dalej.

A egzamin piszemy w 7 salach - 25 osób w komisjach - uff...

Gaba24-04-2005 15:49:58   [#11]
egzamin piszemy w 10 salach...
Nionka25-04-2005 10:35:40   [#12]
Dzięki wam wszystkim! U mnie tylko 4 sale, więc niby żaden problem, a jednak jest. Dodatkowo w pietek musiałam zmieniac skład zespołów nadzorujacych, bo mi n-le zwpolnienia poprzynosili. Koniec świata!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]