Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Opieka nocna w internacie SOSW
strony: [ 1 ]
Wodnik20-04-2005 13:30:51   [#01]
  Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu problemu - ilu wychowanków z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim może mieć w nocy pod opieką wychowawca w internacie SOSW?
grazabo20-04-2005 23:19:46   [#02]

koszty pobytu w internacie SOSW

Witam .
Ten problem również dotyczy i mnie .
Jesli ( wg mnie ) literalnie czytać zapiś ostatniego rozporządzenia o organizacji .... wychowawca opiekuje się grupą - wynikałoby z tego ,że tak jak grupa 10-15.
Jednak to jest b. kosztowne .
Ja planuję zostawić jednego na 2 grupy .
Mam inny problem .
Jak wygląda u was kwestia opłaty za tzw. wsad .
Czy rodzice pokrywają koszty w całości czy OP je finansuje.?
Wodnik21-04-2005 08:00:44   [#03]

Opieka nocna w internacie SOSW

OP finansuje wsad wychowankom w zależności od dochodu na członka rodziny. Mamy opracowaną tabelkę według, której rodzice lub prawni opiekunowie dobrze sytuowani pokrywają całość wsadu, inni tylko część, a niektórzy z rodzin niewydolnych ekonomicznie są z opłat zwalnani. Niektórym wychowankom wsad pokrywają Ośrodki Pomocy Społecznej.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Slawek mow21-04-2005 16:16:23   [#04]
mam zapytanie, ośrodek wychowawczy, musimy również aktualnie naliczać wsad do kotła. Cyz u was są to tylko produkty, czy też koszty dojazdu po towar np. Czy można byłoby się zapoznać z taką tabelką, jestem aktualnie w trakcie przygotowania zasad opłatz góry dziękuję
grazabo21-04-2005 20:55:12   [#05]
dotychczas OP finansował całe żywienie dzieci , a rodzice płacili w zależności od dochodu na członka rodziny.
U nas dla było ( i do końca roku obowiązuje ) tabela dopłat.
Jednak niepokoi mnie zapis nowego rozporządzenia , który mówi,że rodzice pokrywają wsad( na wdrożenie mamy 3 m-ce).
Odp. na drugie pytanie - dzieci płacą tylko za wsad, bez kosztów.
Ja osobiście sądzę ,że gdyby rodzice mieli płacać za cały wsad bylby to
dla SOSW koszmar.
Naszych rodziców nie stać przeciez na duże opłaty - +-wsad to ok.120-140 mies.
Błagam pomóżcie jak to ugryżć , by móc dalej funkcjonować na starych zasadach .
Na jakiej podstawie prawnej OP ma teraz dofinansowywać żywienie , skoro w rozporządzeniu jasno pisze, że rodzice ponoszą ....
Pozdrawiam
Wodnik22-04-2005 10:20:12   [#06]

Nożyce między tym co słyszymy, a tym co musimy robić rozwarły sie już tak, że trudno to ogarnąć. 

Szkoła powinna m.in. wspierać rodzinę, przeciwdziałać zjawiskom wykluczania społecznego, pracować tak by wyrównywać szanse rozwojowe, edukacyjne. Jeżeli rodzice uczniów zwłaszcza placówek specjalnych ( bardzo duży procent bezrobotnych, rodziny niewydolne ekonomicznie) będą musieli zapłacić za wsad do kotła to dzieci będą chodziły głodne, a  stołówka i internat stracą możliwość funkcjonowania.

 

Komu to przeszkadzało!?? Czy to tym samym co deklarują chęć dożywiania dzieci w szkołach?

 

(Dz.U Nr 74, poz. 350 ze zm.):

 

2. Uczeń wymagający szczególnej opieki w zakresie żywienia może być całkowicie lub częściowo zwolniony z opłaty ustalonej zgodnie z ust. 1. Uczniowi takiemu może być także całkowicie lub częściowo refundowana opłata ponoszona przez niego w stołówce prowadzonej przez inny podmiot na podstawie umowy zawartej z dyrektorem szkoły.

 

slawek mow - tabelka  w świetle nowego rozporządzenia niestety już nieaktualna.ale jak będziesz uważał, że może być przydatna to prosze podaj adres e-mail. 

grazabo - może wyjściem dla SOSW  byłyby stypendia socjalne? Tylko, że w większości OP tych pieniędzy też fizycznie nie ma.

Slawek mow22-04-2005 14:36:25   [#07]
slawekm@mow.edu.pl dzieki za wsparcie. Ja mam problem innego typu. U nas są wyłącznie wychowanki na mocy postanowienia sądu, który zwalnia z odpłatności. I co teraz ?
Wodnik25-04-2005 08:13:08   [#08]
Wysłałem tabelkę, mam nadzieję że będzie Ci pomocna. Cóż żadna to pociecha, ale widzę że każdy ma swojego gryzia co go mole.
ReniaB25-04-2005 10:39:24   [#09]
Wsad obejmuje tylko cenę towarów, a nie koszty transportu. Mam okoł0 90 wychowanków i wynosi to u mnie 7 zł dziennie, przy dobrej intendentce. Na większą ilość wychowanków dałoby się przejść na stawkę 6,8. Transport załatwiają głównie dostawcy, ba nie mam samochodu - raz w tygodniu pożyczamy z sąsiedniej szkoły i wtedy kupujemy niezbędne drobiazgi, ale przypominam, że własny samochód musi być dopuszczony do przewozu towarów przez Sanepid; dostawcy takowe pozwolenia tyczące transportu mają i to ułatwia sprawę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]