Forum OSKKO - wątek

TEMAT: upośledzenie - rewalidacja
strony: [ 1 ]
KAIG16-04-2005 09:06:49   [#01]
Jak powinnam zatrudnić prowadzącego zajęcia rewalidacyjne z dzieckiem upośledzonym w stopniu głębokim - czy zajęcia takie prowadzi terapeuta czy nauczyciel (jak to zapisać w umowie). Zgodnie z ustaleniami naszego OP to także zróżnicowana liczba godzin etatu.
Marek316-04-2005 10:48:38   [#02]

Sprawę reguluje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 stycznia 1997 r. w sprawie zasad organizowania zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo w stopniu głębokim.  (Dz. U. Nr 14, poz. 76)

Wiele zależy od wskazań zawartych w orzeczeniu kwalifikacyjnym i od możliwości szkoły.

KAIG16-04-2005 11:53:43   [#03]
Doradźcie jak takie nauczanie zorganizować w praktyce, jak zatrudnić (określenie rodzaju zatrudnienia w umowie i wymiar) i jak rozliczać nauczyciela w przypadku gdy dziecko jest chore. W orzeczeniu jest wskazanie do zajęć indywidualnych (10 godzin) i mam nauczyciela po specjalnej. Rozporzadzenie przeczytałam ale mam jeszcze takie wątpliwości
gosienka16-04-2005 14:21:59   [#04]
W szkole nauczyciel. Spójrz czy to "stanowisko" jest wyszczególnione w Regulaminie Op / tak jak psycholog, pedagog/ U nas nigdy nie było , w nowym jest / chcieli 20 godzin, po wyjaśnieniach jaki to rodzaj pracy jest 18/ Jezeli nie masz wyszczególnienia w regulaminie to pensum jest 18. Jeżeli dziecko jest chore to też sprawdź czy jest zapis w regulaminie, jeżeli nie masz takiego zapisu to jest pas, bo żadne przepisy tego nie regulują / prehistoryczne :-))))) akty prawne mówiły, że powyżej 3 dni choroby dziecka nie płacximy, ale one już nie obowiazują. Pamiętaj , że dotyczy to jednak ponadwymiarówek, bo jeżeli dasz umowę o pracę na te 10 godzin, to ciągle płacisz / i wtedy dajesz nauczycielowi inną pracę np. zastępstwa/

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]