Forum OSKKO - wątek

TEMAT: informacja publiczna
strony: [ 1 ]
qrcze12-04-2005 17:12:07   [#01]
czy moze mi ktos wytlumaczyc co to jest informacja publiczna? przyszedl do nas dawny dyrektor szkoly i poprosil o udostepnienie dokumentow szkoly typu jakies ksiegi pism, protokoly i inne dokumenty tego typu z lat 80-tych.. powolal sie na Ustawę z dnia 6 września 2001 r.o dostępie do informacji publicznej. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198).. czy mozemy mu udostepnic te dokumenty? szczerze mowiac nie bardzo nam zalezy na tym, aby je ogladal, bo sporo czasu zajmie, zanim to odszukamy... a w ustawie nie ma dokladnie okreslone co jest informacja publiczna, ale za to art 3 mowi:

1. Prawo do informacji publicznej obejmuje uprawnienia do:

1) uzyskania informacji publicznej, w tym uzyskania informacji przetworzonej w takim zakresie, w jakim jest to szczególnie istotne dla interesu publicznego,

2) wglądu do dokumentów urzędowych,

3) dostępu do posiedzeń kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów.

2. Prawo do informacji publicznej obejmuje uprawnienie do niezwłocznego uzyskania informacji publicznej zawierającej aktualną wiedzę o sprawach publicznych.

 

i juz sama sie zakrecilam.... czy mozemy mu odmowic udostepnienia tych danych..?

Jacek W12-04-2005 20:47:39   [#02]

Moje zdanie:

Ustawa weszła w życie w tej części, która Cię interesuje (są 3 wyjątki dotyczące BIPu), z dniem 1 stycznia 2002 r.

Dlatego wg art. 1 ust.  1 (Każda informacja o sprawach publicznych stanowi informację publiczną w rozumieniu ustawy i podlega udostępnieniu na zasadach i w trybie określonych w niniejszej ustawie) nie musisz udostępniać informacji wytworzonych przed dniem wejścia w życie ustawy.

Ale to tylko (patrz topic)

qrcze12-04-2005 21:44:13   [#03]

...

dzieki wielkie ... dobre i to... wprawdzie nie moge sie powolac na zdanie forumowicza .. ale przynajmniej mam od czego wyjsc w poszukiwaniach :) pozdrawiam, qrczak ...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]