Forum OSKKO - wątek

TEMAT: SIO - niepełnosprawni. Ratunku!!!!!
strony: [ 1 ]
agabu12-04-2005 10:53:12   [#01]

Czy ktoś z Was wypełnił już tabelę NP1 Uczniowie z więcej niż jedną niepełnosprawnością?

Wymiękam.Ta tabela przewiduje tylko 7 rodzajów niepełnosprawności, które mogą być sprzężone. W tabeli NP2, mamy niepełnosprawności "pojedyńcze" - tych z kolei jest 14. Mam 11 dzieci z zaburzeniami sprzężonymi, ale tylko 5 z tymi z tabeli NP1. Zniknie mi więc 6 dzieci. Jak sobie z tym radzicie?

agabu12-04-2005 11:17:31   [#02]

Grażyno, pogodaelu

Jak to jest u Was?????????????????????????????
agabu12-04-2005 13:01:01   [#03]

podnoszę wątek

?
skryba0413-04-2005 16:23:21   [#04]

agabu

nie przeczytałam wcześniej tego więc nie wiedziałam żę podnosisz tu "larum" o SIO.

Jutro sprawdzę to w szkole i postaram sie odpowiedzieć.

Pozdrawiam

tygrysek7513-04-2005 17:17:35   [#05]

agabu

Ja po prostu ich nie wykazalam. Czy to moja wina ze niepelnosprawnosci (sprzezone), ktore maja moje dzieci nie podpadaja pod typologie MEN??? To chyba taka perelka jak w przypadku telewizorow, ktore musza miec powyzej 28 cali. Zycie przeroslo kabaret  ;-))))
IkaP13-04-2005 19:31:21   [#06]
Też mamy problem. Czy choroba przewlekła i u.u. nie jest sprzężeniem? Co z dziećmi z autyzmem i z u.u. w stopniu umiarkowanym - jak je wykazujecie? Może wykazywać tylko w tabeli z jedną niepełnosprawnością - tylko którą?
Mada13-04-2005 19:46:56   [#07]
to raczej smutne:(
Marek Pleśniar13-04-2005 20:50:01   [#08]

odpowiedź na pytanie agabu:-)

zadałem je fachowcom. Odrzekli:

To jest nierozwiązywalne bez przetworzenia postaci tabeli NP1, co leży w gestii MENiSa. Widocznie to chcieli wiedzieć

 

:-))

gera13-04-2005 22:04:43   [#09]

Też miałam z tym problem.Niech MENiS sobie o naszych dzieciakach przypomni!!!!!

agabu14-04-2005 10:10:30   [#10]

tabela NP1 i 2

Zgłosiłam ten problem formalnie w moim KO. Do MENISA nie da się dotrzeć. Ze sprawy wynikły wnioski, o których napisałam w wątku frediego. 

Wklejam dla porządku:

Dowiedziałam się u osób informujących o SIO w KO, że:

1) faktycznie jest nie tak, ale nic się nie da teraz zrobić z tabelami

2) ta część nie będzie zawierać danych rzetelnych z dwóch powodów:

     a) tabela NP1 jest niezgodna z tabelą NP2

     b) nierzetelność danych w kwestii niepełnosprawnych w szkołach wynika z niejasności prawa dotyczącego uczniów niepełnosprawnych, które spowoduje, że dane będą niepełne

Wciąż powraca pytanie:

KTO TO JEST UCZEŃ NIEPEŁNOSPRAWNY?

oraz pojawia się nowe:

DLACZEGO PRZEPISY PRAWNE DO JEDNEGO TYPU UCZNIÓW KWALIFIKUJĄ DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNE I NIEDOSTOSOWANE SPOŁECZNIE?

 

Myślę, że już czas najwyższy formalnie wystąpić do RPO i RPD o zajęcie się sprawą uczniów niepełnosprawnych, bo na MENIS nie ma co liczyć. Optymistyczne, w tej całej sprawie z SIO jest to, że może wreszcie dotrze do decydentów fakt oczywisty, że niespójne dane w sprawozdawczości wynikają z niespójnego prawa i, że nie da się stworzyć logicznej bazy danych bez logicznych zasad prawnych podejmowanych działań.

agabu14-04-2005 10:47:21   [#11]

Marku! Asiu!

Co Wy na to?
Marek Pleśniar14-04-2005 11:43:59   [#12]

problem w tym, że na nikogo już nie da się liczyć tej wiosny w tym kraju. Kończą się w maju kadencje rzeczników a potem wiadomo - rządu i ministra:-) W maju koniec.

Dlatego widzę ogromną szansę w nowych miotłach żądnych szybkich efektów. Przygotujmy się do tego momentu już teraz. Jak widzę na Cię można z tym liczyć:-)

---------------

Bardzo trafne spostrzeżenie z tym SIO

wylazły problemy. Warto to wykorzystać:-)

agabu14-04-2005 14:02:20   [#13]

Ulżyło mi!

Znaczy to, że myślimy podobnie i po prostu szykujemy się do działania. Byle do wyborów! Pozdrawiam serdecznie i oczywiście, włączę się do wspólnych działań.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]