Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jakie nauczanie?
strony: [ 1 ]
Botka11-04-2005 14:25:40   [#01]
Zwrócono się dziś do mnie z zapytaniem " Czy dziecko z Zespołem Downa może chodzić do szkoły powszechnej bez klas integracyjnych? Jakie przepisy uszczegółowiają ten problem? Kto podejmuje ostateczną decyzję?  Nie czuję się mocna w tej tematyce i bardzo proszę fachowców o podjęcie dyskusji i pomoc.
beera11-04-2005 14:27:45   [#02]

oczywiście,że

może- to rodzic decyduje do jakiej szkoły chodzi jego dziecko.

jaki jest poziom upośledzenia? ( tak na marginesie)

Botka11-04-2005 14:32:58   [#03]

do Asi

Nie jestem dokkładnie ponformowana, ale prawdopodobnie jest to upośledezenie w stopniu umiarkowanym. Asiu na jakich przepisach powinni oprzeć się rodzice?
agabu11-04-2005 14:36:30   [#04]

Może chodzić

do wybranej przez rodzicow szkoły.

Art. 1 ust 5 i 5a  oraz art. 71b (i wynikające z nich akty wykonawcze) Ustawy o systemie oświaty. Wszystko znajdziesz w witrynie Prawo Optivum. Pozdrawiam.

agabu11-04-2005 14:37:16   [#05]

O Asiu!

Znowu byłas szybsza...
beera11-04-2005 14:39:30   [#06]

:-))

miło Cię widzieć agnieszko- takie tematy wywołują  Cię jak wilka z lasu:-))

.......

Botko- masz przepis od Agnieszki, a możesz też  postawić problem odwrotnie- "na jakiej podstawie dyrektor szkoły odmawia przyjecia ucznia"

Inna rzecz, że dziecko upośledzone umyslowo w stopniu umiarkowanym może wcale dobrze nie funkcjonować w szkole masowej...

Botka11-04-2005 14:48:35   [#07]

i co dalej...

Dziecko do tej pory miało nauczanie indywidualne w domu. Rodzice doszli do wniosku, że lepiej byłoby dla dziecka gdyby dalej kształciło sie w szkole masowej. Szukają wsparcia, przede wszystkim prawnego. I stąd moje zapytanie.
agabu11-04-2005 14:56:59   [#08]

Nie istnieje

przepis prawny, na podstawie którego można ucznia nie przyjąć do szkoły ogólnodostępnej w rejonie zamieszkania. Można najwyżej przekonać rodziców, że w danej szkole nie ma warunków na realizację pomocy dla dziecka i że byłoby lepiej znaleźć taką, gdzie dziecko uzyska to, co mu się należy. To wcale nie musi być szkoła specjalna.

Temat nie jest wcale prosty. Każde rozwiązanie musi uwzględniać dziecko i jego sytuację.

beera11-04-2005 17:39:10   [#09]

dodając do wypowiedzi agabu

Jaki był powód, że PPP wydała orzeczenie o potrzebie nauczania indywidualnego?

W przypadku dzieci z uposledzeniem umiarkowanym nie jest to wcale takie oczywiste?

MOze sa inne przeslanki, o ktorych nie wiemy?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]