Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kiedy wypowiedzenie
strony: [ 1 ]
wiesia28-06-2002 10:50:29   [#01]
Ledwo się dzień zaczął a ja mam już następny problem (taki ze mnie pechowiec). Mam nadzieję, że i tym razem Janusz  i inni mi pomożecie. Otóż dziś miałam wręczyć wypowiedzenie pracownicy obsługi. Przyniosła 3 dni zwolnienia, a od poniedziałku miała iść na urlop (wg planu). Co mam zrobić w tej sytuacji? Poradźcie bo zgłupiałam do reszty.
Ewa z Rz28-06-2002 10:58:42   [#02]
A czy masz dowód na to, że mogła się tego wypowiedzenia spodziewać?
Jeżeli tak to wyślij je pocztą...
A jeżeli nie to poczekaj aż wróci i wtedy wręczysz... W ostateczności możesz zapłacic jej za skrócenie okresu wypowiedzenia...
wiesia28-06-2002 11:26:04   [#03]
Ewa dzięki za radę i proszę poradź czy mam jej udzielić dziś urlopu. Oczywiście że wiedziała o wypowiedzeniu (wynika to z projektu). Pracownica we wrześniu skończy 50 lat i spełni wtedy warunki do zasiłku przedemerytalnego dlatego wypowiedzenie w czerwcu (za zgodą organu prowadzącego). Radzisz by wysłać pocztą ale niektórzy prawnicy twierdzą, że pocztą nie należy wysyłać (zresztą pewnie nie odbierze).
Ewa z Rz28-06-2002 12:15:36   [#04]
Teraz tak "z głowy" nie odpowiem Ci precyzyjnie, ale czytałam (pewnie w jakiś orzeczeniach), że wysłane wypowiedzenie pocztą (oczywiście za potwierdzeniem odbioru) jest skuteczne nawet wówczas, gdy adresat odmówi odebrania przesyłki. Pod warunkiem, że mógł przypuszczać, iż to jest wypowiedzenie. Noi oczywiście musisz to móc dowieśc przed ewentualnym sądem.
Ale dlaczego wcześniej nie wręczyłaś jej tego wypowiedzenia?

A co do urlopu, to pracownik ma prawo, a nawet obowiązek, urlop wykorzystać i to w terminie przewidzianym w planie urlopów. Chyba, że zchodzą specjalne okoliczności zmuszające do zmiany terminu...
Bogda28-06-2002 14:24:42   [#05]
Myślę,że to nie jest takie proste. Jeżeli w chwili,kiedy chciałaś jej doręczyć wypowiedzenie przebywała na zwolnieniu lekarskim, to nawet jak wyślesz pocztą, to wypowiedzenie nie skutkuje. Zgodnie z Kodeksem Pracy nie można zwolnić pracownika, który przebywa na zwolnieniu lekarskim lub na urlopie. A poza tym nawet jakbyś wysłała, to fakt że nie odebrała /nie podpisała odbioru przesyłki/ świadczy o tym, że wypowiedzenie nie dotarło. Myślę, że w Sądzie Pracy przegrałabyś sprawę. Niedawno miałam kontakt z osobą, którą w ten sposób próbowano zwolnić i nic z tego nie wyszło. Możesz próbować wręczyć zwolnienie w pierwszym dniu, w którym zjawi się w pracy po zwolnieniu lekarskim lub po urlopie. Oczywiście wtedy zmieni się termin wypowiedzenia, ale myślę że innego wyjścia nie ma. Ciekawe co na to Janusz Pawłowski - nasz autorytet w sprawach prawno-kadrowych. Pozdrawiam i współczuję takich problemów. Bogda
wiesia28-06-2002 16:52:57   [#06]
Dzięki za wszystkie rady. Pracownica przyniosła zwolnienie (od dziś do 2 lipca) i wypełniła kartę urlopową (od 3 lipca). Na razie nie podpisałam, ale już wiem że jednak muszę wyrazić zgodę. Wróci (lub nie)  z urlopu pod koniec lipca tylko, że  ja wtedy będę na urlopie, o którym wręcz marzę bo jestem padnięta. Chyba odpuszczę, wręczę wypowiedzenie w sierpmiu, skrócę i wypłacę co trzeba. Co mi radzicie? Pozrawiam wszystkich.
krystyna28-06-2002 17:19:40   [#07]

 

Świetne porady w sprawach zwolnień, różne kruczki wraz z orzecznictwem znajdziesz tu: 

Poradnik Pracodawcy

 

 

 

 

 

wiesia28-06-2002 19:30:36   [#08]
Krystyna dziękuje za podpowiedź, rzeczywiście świetne porady. Pozdrawiam.
Tadek03-07-2002 15:58:15   [#09]
Cz we wrześniu mogę zwolnić nauczyciela mianowanego? Organizacja szkoły [mniej klas, będzie aneks do porojektu].
beera03-07-2002 16:01:30   [#10]

niestety :-)

Nic z tego. Nie uda się.

To, że mniej klas teraz wyszło? tak nagle?

Marek Pleśniar03-07-2002 16:36:48   [#11]

nie

ale może posiedzieć w pokoju nauczycielskim, Wszystkim kawę zaparzy:-)))
Maria Anna04-06-2004 18:55:35   [#12]

Skrócenie okresu wypowiedzenia

Czytałam kilka wypowiedzi na ten temat, ale chciałabym jeszcze się upewnić. Czy mozna z powodu zmian organizacyjnych wręczyć wypowiedzenie skrócone w okresie wakacji i jak to najlepiej zrobić? Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania od 1 wrzesnia do 30 czerwca jest na urlopie zdrowotnym.

Czy jeżeli otrzyma w lipcu wypowiedzenie powinien otrzymać aż 3 świadczenia? tzn. 1/odszkodowanie za pozostałą cześć okresu wypowiedzenia,  2/ odprawę w wysokosci 6-miesięcznego zatrudnienia,  3/ jeżeli złoży wniosek o emeryturę - odprawę ?

I jeszcze jedno, czy nauczyciel ma prawo złozyć wniosek o emeryturę - w powyższej sytuacji jeszcze w lipcu, czy az otrzyma świadectwo pracy na koniec sierpnia?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]