Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dzień nauczyciela
strony: [ 1 ]
MorskaKrystyna10-04-2005 13:39:29   [#01]
Co sądzicie o pomyśle aby przesunąć Dzień KEN z 14 na 16 października i nazwać go Dniem Nauczyciela, na cześć njwiększego nauczyciela naszych czasów Jana Pawła II?
komar195710-04-2005 17:30:13   [#02]

dzien nauczyciela

 Jestem za.
gigagiga10-04-2005 18:23:57   [#03]

nie jestem za

Myślę, ze Jemu należy się oddzielna data nie łączona z żadnymi innymi świętami. Nie jestem za.
grażka10-04-2005 19:20:37   [#04]
Ja także nie popieram. Spróbuj to odwrócić - ilu znasz nauczycieli godnych obchodzenia święta razem z Nim?
Leszek10-04-2005 19:38:56   [#05]

osobiscie chciałbym , aby 16.10 był dniem Jemu poświęcony, ale niedekretowany przez polityków...

spontaniczny , dla tych, którzy będą chcieli Go pamiętać, a nie będą myśleć o tym dniu, jak o jeszcze jednym dniu wolnym...

pozdrawiam

Gaba10-04-2005 19:51:23   [#06]

14.10

jest ważną datą... to pierwsze w świecie rozwiązanie instytucjonalne przybierające formę czegoś, co przypomina dzisiejsze ministerstwo oświaty...

 A dla Ojca Św. mogą być inne dni - 18 maja - piękna polska data, czy czerwiec... czy...

 

- a najlepiej by każdy z nich był Najwyższemu i temu wspaniałemu synowi Ziemi Polskiej i Podbeskiedzkiej poświęcony...

Nie popadajmy w... - a niech dzień pracy, uporczywej, żmudnej  będzie jego... wszka powtarzał - wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali!

jzzg10-04-2005 20:11:33   [#07]
Proponuję zachować rozsądek i umiar. Co boskie - Bogu, co cesarskie - cesarzowi, co nauczycielskie - nauczycielom, a co papieskie- papieżowi.
Ganges10-04-2005 20:15:54   [#08]
Święte słowa jzzg! Amen.
tomsztu10-04-2005 20:50:07   [#09]

Polacy kochali Go i kochają , lecz nie słuchali i nadal nie słuchają Jego słów(a jeśli już, to bardziej sercem niż umysłem).

Pracą , skromnością i miłością okazywaną bliżnim można wybudować największy i najtrwalszy pomnik i znak pamięci o Nim .

Oby nie zaczął się wyścig o to kto lepiej, bardziej widocznie uhonorował osobę Ojca Swiętego.Najważniejsze jest to co nosi się w sercu i w pamięci a przekłada się na codzienne działanie.

skryba0411-04-2005 09:10:50   [#10]

jzzg- popieram

.....skoro do tej pory nie słuchaliśmy GO, to przynajmniej teraz zatrzymajmy sie na chwilę w tym codziennym zgiełku i pomyślmy o NIM, o jego ideałach , naukach, o tym wszyskim co nam przez te lata starał się przekazać.

Przez ostatni tydzień wiele słyszałam opinii, zapowiedzi, propozycji zmian, które bardziej przypominają słynne " zrywy narodowe" niż pracę od podstaw nad sobą!!!!

Zastanówmy się , co tak naprawdę miłe byłoby Ojcu Świętemu.....ustanawianie nowych ważnych dat?  budowanie pomników?kręcenie nowych filmów o nim?

Smutno mi, bo chyba nadal nie nauczycliśmy się GO kochać własciwie i .........SŁUCHAĆ JEGO NAUK

Renata11-04-2005 09:25:16   [#11]

ciii...

wszystko się ułoży z czasem..  każdy z nas musi go sobie dać...


spójrzcie czasem za okno..;-)

Miłego i słonecznego dnia...:-)

skryba0411-04-2005 09:33:10   [#12]

przepraszam

masz rację Renato!!!

Wszytko się ułoży z czasem

Narazie większość z nas przepełniona jest bólem po stracie Ojca Świętego i każdemu z nas w ramach rekompenasty za to,że nie słuchalismy Go właściwie, przychodzą jakieś pomysły.............. aby zagłuszyć tę pustkę po NIM, której przeciez nie powinno być.

nalix11-04-2005 10:53:01   [#13]

Ludzie -opanujcie się. Papieża szanuję, ale jestem przeciw manii świętowania z każdej okazji. W USA mają tylko kilka dni świątecznych i wystarczy -podobno BN i Wielkanoc po jednym dniu.

Do pracy rodacy,a wszystko będzie cacy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]