Forum OSKKO - wątek

TEMAT: w jaki sposób przedszkole współpracuje z radnymi?
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane09-04-2005 17:56:26   [#01]
Czy na konkursie na dyrektora może paść takie pytanie? Czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć? Proszę...
Konto zapomniane09-04-2005 18:01:07   [#02]

Konkurs na dyrektora przedszkola

Pomóżcie - błagam, w poniedziałek mam konkurs na dyrektora. Czy może paść pytanie dotyczące współpracy z radnymi? W jakich sprawach się do nich kierować? (organizacyjnych to chyba zbyt ogólnie)...
AnJa09-04-2005 18:08:38   [#03]
Koci łapci może?
......
A po kiego czorta ma niby współpracować z radnymi? Pewne zadania publiczne  winno ono wypełniać- czyli być służebne: (nie współpracujące) wobec społeczności lokalnej (nie: radnych)
Co innego dyrektor przedszkola - ten jest zależny od burmistrza(wójta, prezydenta) a nie od radnych, więc tych  może interesować jak zamierzasz z nimi współpracować.

Niestety- podpowiedzieć nie umiem: pojęcia o przedszkolach mam minimale, a radni też nieprzewidywalni raczej.
beera09-04-2005 18:14:02   [#04]

:-))

z radnymi, to też bym się zdziwia raczej;-)

Ale moze paść pytanie o jakies ewentualne porozumienie  dyrektora z komisją oswiaty?

 Nie wiem, bo to bzdura duza byłaby...

ale zawsze mozna odpowiedzieć:
Bedę zapraszać, informowac o sukcesach i bolączkach, włączać w komisje jakies tam- konkurs na rysunek z portretem burmistrza np;-))

moga jeszcze- ewentualnie -chceć wiedzieć, czy dyrektor będzie realizował politykę Zarządu, czyli czy się da rozwiązać w razie czego bez problemu- ale tego nie zyczę!

AnJa09-04-2005 18:39:49   [#05]
Zarządu Gminy to bym polityki realizować nie radził, choć łatwe to dosyć: zwłaszcza od 2002 kiedy Zarządu już nie ma:-)

Zeżarło mi poprzedni wpis. Pisałem, coby odpowiedzieć, że się polecenia Szefa będzie wykonywało, a niech się już radni martwią jak z nim(Szefem) będą współpracować.

Dodałem też uczciwie, że za takie teksty można przegrać.
Marek Pleśniar09-04-2005 18:41:03   [#06]

"bedę inicjowac oraz włączać się w zainicjowane inicjatywy, których inicjatorami są radni" ;-)

oraz

"będę prowadzić politykę informacyjną polegającą na informowaniu oraz poinformowywaniu radnych tak, by byli w pełni poinformowani co w trawie szkolnej piszczy"

czy jakoś tak

"obie te sprawy, co wyżej wspomniałem, załatwię pisząc dobrze o radnych w gazetce szkolnej i wysyłając im egzemparz"

AnJa09-04-2005 18:50:16   [#07]

errata- społeczna zresztą

Jak ja libię władze wszelakie prostować:-)

Jest:
"pisząc dobrze o radnych w gazetce szkolnej i wysyłając im egzemplarz"

powinno być:
nie szkolnej a: przedszkolnej
nie: pisząc a: rysując, malując (nigdy: obmalowując!) i, koloryzując (zwłaszcza)!
Marek Pleśniar09-04-2005 18:58:35   [#08]

jak powszechnie wiadomo, w gazetce piszą głównie nauczycielki - więc można i w przedszkolu;-)

to samo uczniowskie prace plastyczne. Te dla ozdoby szkoły i klas rysuje pani;-)

ale errata słuszna. W ten sposób doskonalimy swą wiedzę o radnych.

Macia09-04-2005 18:58:36   [#09]

myślę

że takie pytanie nie padnie bo przecież radnych nie ma w komisji konkursowej, ale...
czasami trzeba z nimi współpracować (czytaj nie mieć na pieńku) coby nie mieszali szczególnie w budżecie. Wiem z doswiadczenia, że niektórzy nie maja pojęcia co sie robi w przedszkolu i maja "ciekawe pomysły" na oszczędności wiec warto ich informować o działaniach przedszkola, zapraszać na zajecia otwarte, na uroczystości a nawet na obejrzenie przedszkola (pokazanie tego co przydałoby sie zrobić albo co sie dzieje gdy np. w maluchach prz 25 dzieciach nie ma pomocy n-la) Czasami stosujemy takie zabiegi. Natomiast na sesjach lipcowych rady miejskiej na które jestesmy zapraszani przedstawiamy sprawozdanie z całorocznej działalnosci.
Ajcila09-04-2005 19:25:28   [#10]

macia

Fiu Fiu zapraszają was na sesję:-)

pati możesz ewentualnie dodać, że będziesz współpracować z radnymi w ustalaniu opłat za przedszkole:-)

Oczywiście sugestie maci co do zpraszania radnych do przedszkola np. podczas uroczystości też są dobre.

Jeśli np. zaplanujesz jakiś jubileusz bądź jak ja w ubuiegłym roku "Nadanie imienia" to musisz zwrócić się właśnie do Rady o to więc współpracę masz doskonałą :-)

A na konkursie przede wszystkim bądź sobą ....trzymam kciuki:-)))

Adaa09-04-2005 19:34:18   [#11]
gdyby padło takie pytanie odpowiedzialabym,ze że bardziej interesowałaby mnie odpowiedz na pytanie jak to radni maja zamiar wspołpracowac ze mną:-))
AnJa09-04-2005 19:37:26   [#12]
Jakbym to ja był radnym to po takim czymś byś usłyszała: Z Paniom to w ogóle:-)

I ja to kiedyś usłyszałem.znaczy nie "Paniom" było.
Adaa09-04-2005 19:38:42   [#13]

tam gadasz:-)

nie wierzę, ze bys nie chciał:-)
AnJa09-04-2005 19:47:32   [#14]
W sumie to nawet chciałbym. Ten dialog dalej pociągnąć.

Ale to za bardzo nie na temat byłoby raczej;-)
.....
odbiornik od poczty mi się zbiesił, gromada prac z zaocznego do przeczytania, jutro 6 godzin, idę sobie
.....
w przedszkolu mają lepiej ( to, żeby to tematu wątku nawiązać:-)
Konto zapomniane09-04-2005 20:02:11   [#15]
Dzięki serdecznie, sądzę, że przy takowych odpowiedziach komisji humor będzie równie dopisywał :))) chyba im coś mocniejszego do herbatki dodam ;)) oczywiście wykorzystam Wasze rady i po pamiętnym poniedziałku (11 kwietnia!) poinformuję z jakim skutkiem :))))))
Mania09-04-2005 20:36:54   [#16]

do papi

 może poszukaj ( na stronie bip) strategii miasta lub planu pracy radnych - wkomponuj się umiejętnie - powodzenia
Marek Pleśniar09-04-2005 20:54:27   [#17]
poszukaj haków;-)
zgredek09-04-2005 23:44:24   [#18]

w zasadzie to przed wyborami jest odwrotnie

to znaczy radni współpracować z oświatą bardzo chcą;-)

jerzyk09-04-2005 23:51:58   [#19]

odp:w sposób i w zakresie określonym przepisami prawa

czyli, wychodzacąc z założenia że radni = organ prowadzacy, np.:
KN
Art. 91d. W przypadku szkół i placówek prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego, zadania i kompetencje organu prowadzącego określone w:
1) art. 30 ust. 6 i 10a, art. 42 ust. 7, art. 49 ust. 2, art. 54 ust. 7, art. 70a ust. 1 oraz art. 72 ust. 1 - wykonuje odpowiednio: rada gminy, rada powiatu, sejmik województwa;
2) art. 9g ust. 2, art. 29 ust. 1 oraz art. 53 ust. 3a i 4 - wykonuje odpowiednio: wójt, burmistrz (prezydent miasta), zarząd powiatu, zarząd województwa;
3) art. 6a ust. 1 pkt 3 oraz 6 i 13, art. 9b ust. 3, 3a i 4 pkt 2 oraz ust. 6 i 7 pkt 1, art. 9f ust. 1, art. 9g ust. 3 pkt 1 i ust. 4, art. 18 ust. 4 i 5, art. 19 ust. 1, art. 22 ust. 1, art. 26 ust. 2, art. 31, art. 42a ust. 1, art. 54 ust. 2 i 5, art. 56 ust. 2, art. 61 ust. 3, art. 63, art. 66 ust. 1, art. 82 ust. 2 oraz art. 83 ust. 1 i 1a - wykonuje odpowiednio: wójt, burmistrz (prezydent miasta), starosta, marszałek województwa.
 
dodatkowo odpowiedź w formie pytania:
A w jakich jeszcze dziedzinach oczekują Paśtwo aktywnej współpracy?
;-)
Konto zapomniane10-04-2005 20:44:13   [#20]
jeszcze raz dziękuję :))) mam nadzieję, że jakoś wybrnę w razie takiego pytania... spytałam dlatego, że moja konkurentka w konkursie chciała się dowiedzieć, czy moja placówka współpracuje z radnymi pomocniczymi (pytała o to moja "starą" dyrektorkę, która odchodzi na emeryturę i oczywiście z radnymi nie współpracuje) :)))
ciekawe, o jaką współpracę chodziło?! ;)))
Gaba10-04-2005 21:28:26   [#21]
kiełbaski na miejskim pikniku?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]