Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Badanie jakości wody w placówkach przedszkolnych
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane01-04-2005 07:39:21   [#01]
Proszę o pomoc! Jestem dyrektorem przedszkola.Sanepid prowadzący kontrolę wydał nakaz wykonania badanie jakości wody.Proszę o podanie podstawy prawnej,która reguluje zakreas tych badań i ich częstotliwość / numer Dziennika Ustaw,pozycja, itp./
Konto zapomniane01-04-2005 09:56:25   [#02]

Badanie jakości wody w placówkach przedszkolnych

Rozp. Ministra Zdrowia z dnia 19.11.2002r. w sprawie wymagań dotyczacych jakości wody przeznaczonej do spożycia dla ludzi ( Dz. U. Nr 203 poz. 1718 ) oraz rozp. Ministra Zdrowia z dn.19.12.2002r. w sprawie wymagań higieniczno sanitarnych zakładów i wymagań dotyczących higieny w procesie i w obrocie artykułami oraz materiałami i wyrobami przeznaczonymi do kontaktu z tymi artykułami. ( Dz. U. Nr 234 poz.1979).

Częstotliwość badań wody powinna być uzgodniona z Inspekcją Sanitarną.

Spotkałam się z zapisami, które mówią, że woda dla potrzeb badania bakteriologicznego powinna być pobierana 1 raz w roku, natomiast dla potrzeb badania chemicznego 2 razy do roku.W świetle faktu, że ograniczono licznę punktów sanitarnych, które dokunują badania wody ( chyba coś około 4 w całym kraju - informacje te zasłyszałam na seminarium z zakresu żywienia dzieci w przedszkolach ) pozostaje kwestia jak to sensownie rozwiązać. Chyba tylko pozostaje dogadanie się z Sanepidem.

Ajcila01-04-2005 18:18:44   [#03]

Nasz sanepid wymaga badania wody 1 raz w roku. Kiedy miałam kontrolę i nie wyniku sami mi te wodę pobrali i zbadali:-)

Ale to chyba tylko tak za pierwszym razem.

layola02-04-2005 12:36:21   [#04]

Potwierdzam, u mnie też 1 raz w roku.

Aby Sanepid przeprowadził badanie wody musiałam się zwrócić do nich na pismie o pobranie wody do badania i przeprowadzenie badań. Oni przysyłają swoich pracowników z menzurkami i innym potrzebnym sprzętem i pobieraja wodę. Wynik otrzymuje się po zapłaceniu faktur! za badanie (u was też?). Dwie faktury do zapłaty: jedna dla ekipy pobierającej wodę do badania, druga dla laboratorium przeprowadzającego badanie :)

Renatka02-04-2005 19:07:25   [#05]

 w lutym miałam kontrolę i Pani z sanepidu powiedziała ,że teraz raz na dwa lata

Ja poprosiłam miejscowe wodociągi ( bo i tak muszą pobierać wodę do kontroli z różnych miejsc i pobierają u mnie raz na dwa lata za darmo potem też darmo dają wynik  i tak i wilk syty i owca cała, ale jestem miejską placówką i wodociągi też.

layola02-04-2005 20:27:17   [#06]
to masz szczęście, bo takie badanie, to dość drogi interes.
Ank03-04-2005 17:29:37   [#07]
U mnie też szczęśliwie znajduje się punkt z którego wodociągi raz na kwartał pobierają wodę do badania. Właśnie sie do nich ładnie uśmiechnęłam i czekam na kopię wyników badań. Mam nadzieję, że to wystarczy.
Renatka03-04-2005 21:16:57   [#08]
 ale oni muzą pobierać z różnych punktów miasta czy miejscowości to im bez różnicy czasem pobierają z mieszkań prywatnych . Można więc chyba placówką z tego korzystać

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]