Forum OSKKO - wątek

TEMAT: maturzystom życzmy zdrowia....
strony: [ 1 ]
hania31-03-2005 13:47:06   [#01]
Nie będzie dodatkowego terminu matury (http://szkola.interia.pl/ )
31.03.2005 12:45
Nie będzie dodatkowego terminu matury dla osób, które z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przyjdą na egzamin. Matura ustna potrwa od 18 do 29 kwietnia, egzaminy pisemne od 4 do 31 maja. - Osoby, które nie stawią się na egzamin maturalny w terminach zaplanowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, nie będą mogły zdawać w jakimś dodatkowym terminie w maju czy czerwcu - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej minister edukacji Mirosław Sawicki.

Wyjaśnił, że zorganizowanie dodatkowego terminu egzaminu pisemnego dla osób, które z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie mogły na nim stawić, jest niemożliwe z przyczyn organizacyjnych i

finansowych.

- Matura jest skomplikowanym logistycznie egzaminem. Nie da się zorganizować go tak po prostu dla kilku czy nawet kilkuset osób - tłumaczył Sawicki. Powiedział, że takie osoby będą mogły zdawać w

styczniu, a potem, przez kolejne pięć lat, będą mogły poprawiać wyniki egzaminów maturalnych.
sani31-03-2005 15:17:12   [#02]
We wczorajszym wieczornym programie w TVP3, podczas rozmowy z Panią p.o. dyrektora Centralnej Komisji Organizacyjnej (gratuluję dobrego samopoczucia) i z Panią Dyrektor II LO w Warszawie (gratuluję profesjonalizmu) "zbierane" były SMS-y na temat: czy matura jest dobrze przygotowana. I co? Społeczeństwo odpowiedziało: 2%  TAK, 98% NIE.
Małgosia31-03-2005 16:22:46   [#03]

no tak...

Nie oglądałam programu, ale myślę sobie, że pani dyrektor CKE (bo chyba o to Ci chodziło) pewnie dalej ma dobre samopoczucie i gotowa stwierdzić (jak to już kiedyś zrobiła jedna z posłanek), że nie ma co się przejmować takimi sondażami, bo "społeczeństwo to zbiór przypadkowych jednostek" ;-))))

beera31-03-2005 16:29:44   [#04]

Ja się martwię o tegorocznych maturzystów

i o tych maturzystow, co będą nimi za dwa lata...szykuje się trochę 'dziur" w maju

A co do tego:
Matura jest skomplikowanym logistycznie egzaminem

to trochę żal, ze to wiedza " za pięc dwunasta"

joszka31-03-2005 16:38:44   [#05]

Społeczeństwo nie wie

co dla niego dobre- "WADZA" wie najlepiej!!!Rząd sam sie wyżywi( przepraszam zda maturę)
krasnoludek zadyszek31-03-2005 16:56:53   [#06]
Od grudnia Pani Kierownik działu matur CEO, która dostała ode mnie trzy strony konstruktywnych uwag nt. matury z polskiego, nie znalazła czasu, zeby się do nich ustosunkować. Już mi się nawet nie che wysyłać do niej maili - przypominaczy, po trzech bezskutecznych (skutek: ależ oczywiście pamietam, bardzo ważkie uwagi, odpiszę pani, jak znajdę chwilę czasu, bo mam dużo pracy i nie mogę teraz - co miesiąc to dostawałam) straciałam wiarę w możliwośc dyskusji z wszystkowiędzącym urzędem. A maturzyści cierpią...
Marek R31-03-2005 17:40:01   [#07]

Owszem, matura to poważny egzamin i duzy stres dla ucznia. Ale z drugiej strony będzie okazja obnażyć fikcję powszechności średniego wykształcenia i 100% zdawalności "starej" matury. Jak wiele w tym kraju jest szkół, w których "przepuszcza" się wręcz anafabetów. Jakieś licea profilowane to pomysł z Księżyca. Jakaś walka o ucznia przez szkoły - słaby uczeń? nieważne - trzeba przyjąć bo za tym idzie pieniądz. To cyrk a nie system. A potem zdziwienie, że 50 % nie zdało. W dobrych szkołach zdali i to nieźle. I nie róbmy na siłę liceów, bo będzie taki sam blamaż jak w przypadku szkół wyższych - ekonomicznych uczelni jest więcej niż profesorów ekonomii, hehehe

Co do "przepuszczania" na siłę - nie mogę powstrzymać się od komentarza, że przodują w tym dyrektorzy szkół. Często wywierając presje na nauczycielach. Zdaje się, że to głównie "dyrektorskie" forum. Więc wypowiedzcie się na ten temat.

Leszek31-03-2005 19:48:19   [#08]

Ponieważ mam dwójkę "domowych" maturzystów pozwolę się powstrzymać od komentarza...

ale mimo wszystko nie dajmy im zwariować poprzez nasze "zwariowanie" na tym punkcie...

pozdrawiam

Marek R31-03-2005 20:36:00   [#09]

Ale posiadanie "domowych" maturzystów daje inną perspektywę:)) Więc może warto napisać...

Ponawiam apel do dyrektorów...

Majka31-03-2005 20:51:04   [#10]
Ciekawe, czy to się da wytłumaczyć "wojskowym biurom naboru"....
Jesli chłopak - obłoznie chory w maju- nie przystapi do matury, to go przecież zgarną we wrzesniu ?
Konto zapomniane31-03-2005 21:30:10   [#11]

Co do "przepuszczania" na siłę  :

W mojej szkole i nigdy, powtarzam nigdy nie było przepuszczenia na siłę lub po znajomości, chyba że ktoś robił przekręt za moimi plecami ( można było na przykład dać uczniom gotowe zestawy z matury ustnej - uczniowie innych szkół ponoć dostawali, ale to uznaję za ploty). Pilnowałem żeby nie było ściągania, żeby było uczciwie i dalej tak będę robił. Cóż z tego gdy w "najlepszym ogólniaku" w mieście można było się z kolegą pracami wymieniać, a nauczyciele roznosili ściągi - to jest żałosne, niestety zdarza się. Walka o ucznia - to rzeczywiście koszmarne, bo wszyscy na mieście o przekrętach mówią, a szkoła i tak jest jedynie słuszna - cóż za hipokryzja.

A ja i tak będę robił uczciwie, a co , stać mnie,. Pozdrawiam wszystkich uczciwych, a innych niech sumienia gryzą.

bogna31-03-2005 21:50:43   [#12]

Wojtuś - jakieś takie skojarzenia mam: źdźbło i belka ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]