Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przejście pracownika administracji i obsługi na emeryturę
strony: [ 1 ]
Mniki30-03-2005 09:04:13   [#01]
Czy jeśli pracownik sam chce przejść na emeryture i ma ku temu wszelkie prawa to wypisuję mu z tego tyutułu rozwiązanie pracy z trzymiesiecznym wypowiedzeniem ?
ulis30-03-2005 09:53:51   [#02]
wiem tyle, że żeby ZUS mógł naliczyć emeryturę musi być oświadczenie zakładu pracy , że z dniem tym a tym nastąpi rozwiązanie stosunku pracy. Tak jest w przypadku kiedu np. 10 danego miesiąca ktoś chce odejść od 1 następnego miesiąca
gigagiga30-03-2005 18:16:49   [#03]
A jeśli pracownik nie chce odejść na emeryturę pomostową, ale otrzymuje wypowiedzenie. Na jego miejsce bowiem czeka zatrudniony pół roku temu inny pracownik przyjęty rzekomo na przeszkolenie. Czy jest podstawa do odwoływania się do sądu pracy?
Zespół Szkół01-04-2005 18:45:51   [#04]
Jeżeli pracownik sam chce odejść na emeryturę pisze wniosek do dyrektora o rozwiązanie stosunku pracy z dniem takim, a takim na własną prośbe (myślę tu o emeryturze wcześniejszej) i stosownie do złożonego wniosku ddyrektor rozwiązuje stosunek pracy.nie ma potrzeby wypowiadania stosunku pracy. Jeżeli nie chce odejść sam, trzeba dać mu wypowiedzenie - argumentem nie może być zatrudnienie innego pracownika (cały czas myślę o wcześniejszym odejściu). Ma prawo odwołać się do Sądu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]