Forum OSKKO - wątek

TEMAT: błąd w wypowiedzeniu-i co teraz zrobić?
strony: [ 1 ]
Iwona W24-03-2005 14:07:34   [#01]

dwa dni temu wręczyłam nauczycielowi wypowiedzenie z art. 20 - n-l wiedział - o tym że nie będzie dla niego godzin (wręczyłam już teraz bo kilka lat temu sporo n-li obawiając się wypowiedzenia poszło na L4 i był problem)

przy informacji o stanie nieczynnym podałam że może w ciągu 14 dni a nie 30 złożyć wniosek o przejście w stan nieczynny.

co teraz mam zrobić? jutro nauczyciel będzie u mnie -  zmieniłam inf. o stanie nieczynnym na prawidłową.. i zastanawiam się czy przyjmie na wymianę ten nowy dokument - co zrobić jeśli nie odda mi starego?

proszę mądre głowy o radę..

emeryt24-03-2005 14:14:40   [#02]

myślę Iwonko...

Że musisz dać nowe wypowiedzenie a tamto anulować gdyż jest obciążone wadą prawną. Te 30 dni wynika z Ustawy i w razie konfliktu każdy sąd unieważni to wypowiedzenie, wprowadzające w błąd nauczyciela. A swoją drogą, na jakiej podstawie dałaś to wypowiedzenie? Masz już zatwierdzony projekt organizacyjny na 2005/2006?? bo w uzasadnieniu winnaś określić przyczyny wypowiedzenia a możesz to zrobić jak będziesz miała konkretny dokument potwierdzający zaistnienie przyczyny uzasadniającej wypowiedzenie z art. 20. Pa.
beera24-03-2005 14:18:00   [#03]

yhm

prolem z tym wypowiedzeniem jest bardziej ten drugi- opisany przez Zdzislawa, niz pierwszy...
Iwona W24-03-2005 14:28:20   [#04]

ale czy wystarczy jeśli ona zwróci mi tamto wypowiedzenie?

między jednym a drugim wypowiedzeniem jest różnica:

a) nr wypowiedzenia - do numeru dodałam "a"

b) zamiast 14 napisałam 30

czy to wystarczy?

czy muszę zwykłą formą anulować tamto wypowiedzenie i dać nowe z innym numerem?

Iwona W24-03-2005 14:32:16   [#05]
a dałam już teraz bo nie wiem jaka będzie sytuacja.. chcę się asekurować jeśli nabór będzie kiepski (a wszystko się zapowiada na to...niestetety)  nauczyciel dostał wypowiedzenie ale z zaznaczeniem że jeśli będzie lepszy nabór to zwolnienie zostanie anulowane... (i najprawdopodobniej na 99 % tak będzie - bo inna osoba jest w ciąży..i już zaczęła L4) ale na dzień dzisiejszy jest błąd..
emeryt24-03-2005 14:35:13   [#06]

to je tak

Wypowiedzenie to decyzja dyrektora.Pisemna. Należy wypowiedzenie wystawić nowe, z nowym numerem, o pełnej treści i z zapisem, że anuleje się decyzję w sprawie wypowiedzenia nr... z dnia...

Nauczyciel nie musi zwracać dokumentu poprzedniego. Ale na tym nowym musisz mieć potwierdzenie: otrzymałam(em) dnia......

Iwona W24-03-2005 14:50:53   [#07]

tak też zrobiłam... wystawiłam wypowiedzenie z nowym numerem ze zmianami oraz zapisem o anulowaniu (zrobiłam też asekuracyjnie drugie - w razie przyniesienia przez n-la oryginału starego wypowiedzenia) - albo z rączki do rączki albo dam z klauzulą o anulowaniu..

dziękuję CI bardzo Zdzisiu.. na dobrych ludzi jednak można liczyć..

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]