Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Oświećcie proszę!
strony: [ 1 ]
bratek24-03-2005 05:14:13   [#01]

Chciałabym Was zapytać o rzecz, która pewnie dla części z Was będzie oczywista, a dla mnie nawet po systematycznym przegryzaniu się przez prawo oświatowe, nadal nie jest... Ciemna jakaś jestem:))))

Chodzi o taką sytuację:

Istnieje sobie placówka samorządowa, która ma filię, która nie ma statusu filii tylko jest integralną częścią owej placówki. Innymi słowy: kawałek przedszkola czy szkoły funkcjonuje sobie w innym budynku, innej dzielnicy, wg nieco innych ram organizacyjnych, ale w arkuszu organizacyjnym stanowi całość z placówką macierzystą. No i za jakiś czas ta niby-filia ma się usamodzielnić- czyli odłączyć od dotychczasowej placówki i stać się samodzielną instytucją z własnym arkuszem organizacyjnym i własnym dyrektorem. 

Co w takiej sytuacji z nauczycielami?????

Czy automatycznie przerzucani oni są do nowej placówki? Czy też muszą dobrowolnie złożyć wymówienie dotychczasowej pracy i podanie o przyjęcie do nowej placówki? A co w sytuacji jeżeli któryś zechce zostać w dotychczasowej? Ma taką możliwość? (dodam, że w nibyfilii zatrudnieni są sami n-le mianowani i dyplomowani, natomiast w placówce jest wielu stażystów i kontraktowych, a wśród nich sporo zatrudnionych na czas określony lub zastępstwa). A może jest tak, że skoro ich miejsca pracy przestają istnieć to są oni automatycznie"redukowani"? (choć ich miejsce pracy w tym momencie jest dyskusyjne, bo pierwotnie pracowali w głównej placówce i z momentem ich przejścia do nibyfilii nie zmieniono nic w ich papierach a więc formalnie nadal pracują tam gdzie pracowali).

Ufffff- skomplikowane to wszystko ale mam nadzieję, że za bardzo nie zamieszałam:)))

Z góry dziekuję za oświecenie!

Macia24-03-2005 11:52:27   [#02]

może się mylę

ale wydaje mi sie że nastapi redukcja etatów w wyniku zmian organizacyjnych i w zwiazku z tym część pracowników otrzyma wypowiedzenia z art. 20.Ta niby filia żeby się usamodzielnic to musi mieć akt załozycielski czyli stać się nową placówką. Powołany w niej dyrek zatrudni na nowo osoby zwolnione w wyniku redukcji lub zupełnie nowe. Chyba, że op przeniesie te osoby do nowej placówki.
bratek24-03-2005 17:44:16   [#03]
No tak...... nastąpi redukcja etatów- to jasne. Tylko niejasne jest dla mnie kto zostanie zwolniony. Mianowani i dyplomowani z redukowanego oddziału czy kontraktowi i stażyści aktualnie pracujący w głównej siedzibie?
DYREK24-03-2005 18:16:16   [#04]

Dyrektor "starej" szkoły mieszcącej się w 2 ddzielnych budynkach bedzie stosował art. 20 do wszystkich nauczycieli niezależnie w którym budynku pracują. On będzie decydował z kim chce pracować i niestety będzie wypowiadał umowy o pracę.

Nowopowołany dyrektor ( z niby filii ) będzie zatrudniał nowych nauczycieli. Może zatrudnić kogo chce (nawet z zewnątrz), ale jak znam życie bedzie przenosił niektórych nauczycieli ze "starej" szkoły. Organu prowadzacego zazwyczaj nie stać na odprawy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]