Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kompetencje wice
strony: [ 1 ]
Krzyko22-03-2005 14:46:18   [#01]

W mojej szkole od zawsze istniał podział kompetencji dwóch wice wg etapów eduakcyjnych (0-3 i 4-6). Uznaliśmy, że to się nie sprawdza. Zastanawiamy się nad podziałem: wice ds wychowawczych i wice ds dydaktycznych. Wydaje nam się, że powinno to poskutkować lepszymi efektami, gł. w zakresie osiągnięć uczniów na sprawdzianie po szóstej klasie.

Czy taki system funkcjonuje u kogoś z Was? Jakie macie na ten temat zdanie? Jakie są Wasze doświadczenia? Jak mogłyby wyglądać przykładowe zakresy obowiązków takich wice? Za wszelką pomoc będę wdzięczny, bo uważamy tą sprawę za priorytet strategiczny, a czas goni - do końca kwietnia przesunięcia trzeba uwzględnić w arkuszu organizacyjnym na przyszły rok.

Przy okazji: wszystkim Forumowiczom życzę wesołych świąt!

lunani22-03-2005 18:06:33   [#02]
Ja mam taki przydział w gimnazjum. Nam odpowiada.
Magosia22-03-2005 18:17:16   [#03]

Też mam podobnie

tylko gorzej, bo ja wzięłam na siebie gimnazjum i nie wyrabiam na zakrętach.

Jak się dzielicie w zespołach sp + gim -dyrektor + 2 wice?

Krzyko- nie rozumiem, jaki to ma związek z arkuszem?

Krzyko23-03-2005 12:05:47   [#04]

Magosiu

Zmiana kompetencji wice wiąże się ze zmianami personalnymi, więc jeśli dotychczasowego przesuwa się na etat nauczycielski, a nowego wice pozabawia się takiego etatu, to związek jest oczywisty... a u mnie tak właśnie miałoby być.

Lunani, co to znaczy "nam odpowiada", czy mógłbym liczyć na więcej konkretów? Chodzi mi głównie o szczegółowy podział kompetencji. Interesuje mnie np., czy ten od dydaktyki hospituje, a ten od wychowania nie, kto odpowiada za obowiązki stricte organizacyjne (uroczystści, apele itp.) etc, etc.

lunani23-03-2005 14:01:43   [#05]

Obie chodzą na hospitacje, tylko sprawy związane z dyscypliną, zachowaniem ma jedna, a druga zajmuje się sprawami dydaktyki. Jeśli któraś jest nieobecna, to druga przejmuje obowiązki. W większości przepiano Art.39 z UoSO z dopiskiem o dydaktycznych i wychowawczych obowiazkach.

Adam N23-03-2005 15:48:22   [#06]
Rozmawialiśmy kiedyś o tym z p. Stefanem Wlazło. Było to dawno ale treściwie.
http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=1091&fs=0&st=0

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]