Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przedłużenie stażu
strony: [ 1 ]
Elisa22-03-2005 10:13:35   [#01]
Nauczycielka przebywała na zwolnieniu lekarskim przez 84 dni, potem rozpoczęła urlop macierzyński, ktory skończył się w pierwszym tygodniu października, a następnie po wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego wróciła do pracy. Jej staż zakończyłby się 31 maja 2005 roku. Czy w świetle nowych przepisów powinnam przedłużyć go o cały czas nieobecności ( 84+ urlop macierzyński), czy, jak podpowiada jej radca prawny prawo nie działa wstecz, więc powinna mieć przedłużony staż tylko o czas trwania urlopu macierzyńskiego ( przed nim bowiem czas nieobecnośi był krótszy niż wymagane wówczas 3 miesiące).
rzewa22-03-2005 10:52:04   [#02]

radca ma rację

o ile te nieobecności przypadły przed 31.08.2004 to podlegają pod poprzednie brzmienie art 9d KN.

Urlop macierzyński teraz i poprzednio przedłużał staż.

Zatem należy datę zakończenia stażu "przesunąć" o czas trwania urlopu macierzyńskiego (i tylko urlopu). Należy liczyc cięgiem, absolutnie nie odliczać wakacji.

Czyli, jeśli urlop trwał 112 dni to staz zakończy się 20 września 2005 roku.

gajga22-03-2005 18:37:44   [#03]
Tak, chociaż mam trochę wątpliwości o czas wakacji. wiem, że tak mówi prawo,ale realizacja staży w czasie wakacji? Czytanie literatury? Kursów nie ma. "Mój" nauczyciel nie zdąży (wg mnie) zrealizować swojego planu. Co wtedy? Nauczycile wnioskuje o przedłużenie stażu ( o 1 rok)?
rzewa22-03-2005 19:29:42   [#04]

to juz sprawa n-la

zdąży czy nie.

A nawet jeśli nie zdąży, a spełni wymagania na kolejny stopień awansu to ok. Planu można "nie wyrobić", byleby to w sprawozdaniu uzasadnić i spełnić wymagania.

Dlaczego masz wątpliwości co do wakacji? Staż n-la trwa 2 lata i 9 m-cy razem z wakacjami przecież...

micali23-03-2005 09:15:54   [#05]
a co zrobić z n-lem kontraktowym realizującym staż na mianowanego, który po przedłużeniu stażu do dnia 24.02.2005 (urlop macierzyński) nie złożył wymaganych dokumentów (plan rozwoju, sprawozdanie)? Czy mam mu napisać pismo informujące, że terminy stażu zostały niedotrzymane, a w związku z tym pozostaje n-lem kontraktowym a ubieganie się o stopień mianowanego z powodu niedotrzymania terminów ulega unieważnieniu? Co z robić z n-lem? Co mu napisać?
Jacek23-03-2005 09:18:47   [#06]
Jak to nie złożył planu rozwoju? To jak rozpoczął staż
micali23-03-2005 13:45:45   [#07]
Oczywiście złożył plan rozwoju wg poprzednio obowiązujących procedur, ale po wejściu w życie nowego rozp. nie zmienił tego planu
rzewa23-03-2005 13:50:46   [#08]

no i co z tego?

Przecież nie musiał!

:-)

A na złożenie sprawozdania ma jeszcze czas (do jutra :-)

Rozporządzenie MENiS z dnia 1 grudnia 2004 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz. U. Nr 260, poz. 2593)

§4 ust. 4. W terminie 30 dni od dnia zakończenia stażu nauczyciel składa dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]