Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ludzie listy piszą: ile urlopu?
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar21-03-2005 22:37:46   [#01]

Ponieważ nie odpowiadam na żadne pytania emailami (nie mam czasu poczytać co i jak w prawie a i są tu wprawniejsi  - wklejam zadane pytanie tu i proszę o życzliwe odpowiadanie. Co lepsze jest niż na priva - bo i inni nieśmiali się dokształcą (tak jak np ja:-)

Witam! Mam do Państwa wielką prośbę. Prośba ma dotyczy urlopu uzupełniającego. Otóż nie jestem pewna, ile przysługuje mi w/w urlopu 6 czy 8 tygodni?

Przez okres wakacji i kolejne miesiące byłam na zwolnieniu lekarski ( od 21.06.2004 r.-20.12.2004r.) Od 20 grudnia 2004 r. jestem na urlopie macierzyńskim do 10.04.2005r., czyli w czasie ferii zimowych byłam równiez na urlopie macierzyńskim ..

Bardzo prosze o rzeczową odpowiedź i poparcie na ten temat w aktualnych przepisach..

Z góry dziekuję za udzielenie odpowiedzi, [...]

AnJa21-03-2005 22:52:42   [#02]
Za rok szkolny 2003/4 to raczej 6 tygodni (bo ferie tamtoroczne wykorzystane)

A za 2004/5 to pewnie sie zobaczy, jak przyjdą wakacje - tzn. ile wykorzysta ich a ile na zwolnieniu czy czyms przesiedzi. Jak nic nie przesiedzi to i nic uzupełniającego.

Ale na odpowiedź mądrzejszych bym poczekał - bo z rok problemów z tym nie miałem i zapomniałem.
bogna21-03-2005 22:54:12   [#03]

podstawa prawna - KN

 Art. 65. Nauczyciel zatrudniony w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, uzyskuje prawo do pierwszego urlopu w ostatnim dniu poprzedzającym ferie szkolne, a prawo do drugiego i dalszych urlopów - w każdym następnym roku kalendarzowym.  

Art. 66. 1. W razie niewykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, urlopu macierzyńskiego, odbywania ćwiczeń wojskowych albo krótkotrwałego przeszkolenia wojskowego - nauczycielowi przysługuje urlop w ciągu roku szkolnego, w wymiarze uzupełniającym do 8 tygodni.

urlop za 2004r.  - 6 tygodni urlopu uzupełniajacego (zakładając, że 2 tygodnie wykorzystano w czasie ferii zimowych),

urlop za 2005r. -  8 tygodni urlopu będzie można wykorzystać w okresie ferii letnich

wladyslaw22-03-2005 15:36:55   [#04]

za 2004r  -6 tygodni ,

za 2005r cale wakacje , lub jezeli w czasie wakacji L4 TYDZIEN ,DWA , TRZY, to urlop do 8 tygodni

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]