Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zemsta gminy
strony: [ 1 ]
Bogp20-03-2005 22:41:09   [#01]
Mam pytanko.
Gmina chce połączyć gimnazjum, szkołę podstawową i przedszkole(!) w jeden zespół szkół, tzw. zespół edukacyjny. Nie bardzo wiem, czemu to ma służyć, ale moje pytanie brzmi: Czy w związku z powyższym nauczyciele mogą dostać wypowiedzenia i zostać ( pewnie nie wszyscy) zatrudnieni na nowych warunkach?
rzewa21-03-2005 06:10:05   [#02]

nie

absolutnie nie!

Tylko dyrektorzy stracą stanowiska - odbyć się musi konkurs na dyrektora zespołu.

Bo sespół to jakby "nowa szkoła", ale poprzednie placówki nie ulegają likwidacji, tylko są łączone w zespół.

Gaba21-03-2005 06:50:21   [#03]

a tam zaraz zemsta!

"A któż by się i łakomił na Waszmości nędzne życie" (Zemsta A. Fredry)

Wertykal21-03-2005 08:30:29   [#04]

Nie wiesz dlaczego?

A ja wiem - bo taniej bedzie.
Zamiast trzech dyrkow - jeden, zamiast trzech ksiegowych - jedna, itd, itp...

Z punktu widzenia OP i zdrowego rozsadku (ekonomicznego) przedsiewziecie jak najbardziej racjonalne.

A dobro dzieci...?

A kto sie przejmuje takimi tam, drobiazgami... ;-)

Marek

Arwena21-03-2005 09:08:21   [#05]
Współczuję dyrektorowi, który będzie musiał "papierowo" ogarnąć przedszkole, sp i gimnazjum.
Magosia21-03-2005 09:21:50   [#06]

Dziękuję za współczucie

od 1999 ogarniam nie tylko papierowo gim. (13 oddz.), SP (18 oddz.) i SP -filię z 6 oddz. i zerówką .

Gwoli prawdy czasem nie ogarniam i "mam dość". Ale jestem najtańsza w gminie- wątpliwa to dla mnie satysfakcja.

Acha, mamy jedną sekretarkę i tyle!

Zespół kierowniczy to dwóch wice i kierownik filii.

Maryśka221-03-2005 10:48:30   [#07]

Mówisz Marek, że ekonomiczniej?

Logicznie patrząc tak, tylko nam kilka lat temu tłumaczono, że zespoły rozwiązać trzeba, bo ekonomia swoje prawa ma i tak się bardziej opłaci. Teraz też z tych samych względów do zespołów wracamy...

Ja z tych humanistycznych, nie ścisłych, to może dlatego ja już tracę wątek...

Wertykal21-03-2005 11:29:41   [#08]

Jak by nie liczyc, to zespoly wychodza taniej. Byc moze w jakichs szczegolnych okolicznosciach jest inaczej...
Oszczednosc na etatach, oszczednosc na eksploatacji (racjonalniejsze wykorzystanie sal itp...).

Tylko nijak sie to ma do reformy edukacji, do idei utworzenia gimnazjow...

Marek

wladyslaw21-03-2005 14:24:38   [#09]

mam prawie to samo co magosia #06

latwiej laczyc etaty , ale praca 2 razy

Bogp21-03-2005 16:33:44   [#10]
Z tymi oszczędnościami w księgowości to tak sobie, ponieważ szkoły nie mają u nas osobnych księgowych i wszystko załatwia urząd gminy.Zostanie więc po staremu. Racjonalniejsze wykorzystanie sal....hmmmm......no nie bardzo widzę, jak lepiej wykorzystać izby przedszkolne np. trzylatków dla szesnatolatków, no chyba, że do leżakowania, a myślę, że co niektórzy z tych ostatnich chętnie by poleżakowali...i to nie sami).
Oszczędności związane z dodatkami funkcyjnymi... i tak trzeba będzie powołać zastępców, którym dodatki się należą. Ponieważ dodatki dla głównych nie są wielkie, oszczędności będzie niewiele. To już więcej przyniosłoby zmniejszenie nagród dla burmistrza, wice, itp.
Idea, która przyświecała tworzeniu gimnazjów pada, ale co tam....gimnazja i tak są wg mnie niewypałem.
janzg21-03-2005 16:57:11   [#11]

gimnazja w takim zespole są granatem z wyciągniętą zawleczką ;-(

niestety

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]