Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pożyczka z fs dla dyrektora
strony: [ 1 ]
józefinaw20-03-2005 19:38:08   [#01]

No własnie , pilnie potrzebuje pieniędzy - najlepiej z mieszkaniówki (oberwały mnie się stare rynny) i tu mam kłopot. Jako pracownik piszę podanie do dyr. , a jako dyrektor to niby do kogo mam napisać podanie o przyznanie tejże?

Jak to załatwić?

ReniaB20-03-2005 19:40:40   [#02]
u nas piszę do siebie
Gaba20-03-2005 19:41:44   [#03]
w tym jednym wypadku powołuję komisję
józefinaw20-03-2005 19:43:34   [#04]

Gabo,

czy to znaczy , że nie masz u siebie na stałe komisji socjalnej? Czy podanie piszesz do komisji właśnie?
koperek20-03-2005 19:44:37   [#05]
Jeżeli to pożyczka to chyba socjal posiada wnioski o pożyczkę; wypełniasz, komisja opiniuje, resztę sama podpisujesz. Protokół też podpisuje komisja czyli "sama" nie przyznajesz sobie tej pożyczki.
Gaba20-03-2005 19:47:47   [#06]
nie mam, bo nigdzie nie jest powiedzine, że mam mieć - ma być rozdział we współpracy z ZZ, więc proszę naszego Tadzia  z ZNP + księgowa - i dzielimy.
józefinaw20-03-2005 19:49:50   [#07]

Nie mam gotowych wniosków - każdy pisze podanie do dyrektora- gotowe mamy umowy.

Podanie pisze się do dyrektora, który zwołuje komisję i rozpatrujemy.

jakoś to dziwnie rozpatrywać podanie dyrektora pisane do dyrektora- jak prawidłowo z tego wybrnąć?

Gaba20-03-2005 19:56:45   [#08]
dyrektor pisze nie do siebie, a do komisji - ja tak robię
koperek20-03-2005 19:58:37   [#09]
Jeżeli masz stałą komisję w tym wypadku napisz do komisji. Przecież też masz prawo do pożyczki. A jak nie, to został Ci tylko totolotek :))))))))
ReniaB20-03-2005 19:58:39   [#10]
to trochę schizofreniczne, ale przecież jesteś pracownikiem jak inni i raczej pracując w szkole kokosów nie zarabiasz. Uważam, że jest OK jeżeli siebie traktujesz tak jak innych pracowników. U nas pożyczki daje się w kolejności zgłoszeń i pieniędzy na koncie.
józefinaw20-03-2005 21:29:14   [#11]

U mnie też wg kolejności zgłoszeń i pieniędzy. Mojej komisji  powiedziałam , że chcę pożyczkę ( no bo sytuacja taka wyszła) , ale podania nie napisałam, bo mi to wydało się cośkolwiek zastanawiające . Mieliśmy spotkanie w związku z bonami na Wielkanoc i rozpatrywaliśmy pożyczki mieszkaniowe , ale swoją  pożyczkę i dyskusję o niej zostawiłam na potem , bo nie bardzo byłam pewna jak to ugryźć. Uspokoiliście mnie, nie pierwszy zresztą raz, i za to bardzo Wam dziękuję .

Pozdrawiam

DYREK21-03-2005 19:11:51   [#12]

Pracodawca to szkoła; dyrektor tylko administruje ZFŚS. Piszę do szkoły o przyznanienie świadczenia z ZFŚS i zgodnie z procedurami określonymi w regulaminie otrzymuję to świadczenie. Pomocna jest mi komisja składająca się z przedstawicieli ZZ, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkoły. Umowę ze mną podpisuje Wicedyrektor i Główny Księgowy szkoły.

Ostatnio otrzymuję pisma z OP, że to  jest mój pracodawca i określa:mój czas pobytu w szkole, zakres czynności itd. Kłania się cała dyskusja o statusie prawnym dyrektora. Jeżeli nie zostanie on określony to różne absurdy co chwile będą nas trapić .

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]