Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co SIO?
strony: [ 1 ]
fisz218-03-2005 14:29:01   [#01]
Czy walczycie już ze wspaniałym programem SIO? Co myślicie o tabelkach i terminach?
emeryt18-03-2005 15:09:06   [#02]

co otworzę program....

to mam odruch wymiotny. Pomyślę w przyszłym tygodniu, czy warto coś z tym robić.
lunani18-03-2005 16:03:23   [#03]

Nie wiem co wpisać w obowiązki, gdy nie podaje się nazwisk.

Nie rozumię wyjaśnienia. Czy piszę o każdym osobno, czy dodaję np historyków, bo jest ich 4,

Czy np dla jednego: wychowawstwo to 1/18, a historii 19/18  wos-u 6/18 w jednej linijce, Czy w osobnych te przedmioty? I każdy następny nauczyciel.

Czy to nie to samo co zakres czynności? itd  a nieobowiązkowe zajęcia, a gdzie godziny dyrektorskie?

gera20-03-2005 11:25:30   [#04]

Zainstalowałam program, ale nie chce się otworzyć, pojawia się komunikat o zainstalowaniu JRE z www.java.com.

Weszłam, ale mój angielski słaby jest i "odpadłam".

Czy ktoś mi podpowie gdzie tam kliknąć, aby ściągnąć właściwy program?

Cały komunikat:

No JVM could be found on your system. Please define EXE 4 J_JAWA_HOME to point to an installed JDK or JRE or download a JRE from www.java.com.

Pozdrawiam.

gajga20-03-2005 13:41:53   [#05]
Mój OP sugerował, aby robić papierowo, bo wersja elektroniczna jest nie dokończona. Ale co do wipełniania samych tabelek mam masę pytań. Kto to jest "publiczność" ( w SP)?
JarTul20-03-2005 17:28:56   [#06]

gera

http://www.java.com/en/download/manual.jsp 
a następnie: Windows (Offline Installation) -> Download

Plik ma rozmiar 15,2 MB, zatem przy małej szybkości łącza pobieranie może trochę potrwać.

Marek Pleśniar20-03-2005 21:07:53   [#07]

przy okazji - naprawiam jakoweś htmlowe awarie i ponownie przedkłądam Wam projekt ze zmianami sio

http://oskko.edu.pl/oskko/rozp-o-zmianie-sio-02-2005.html

 

z uzasadnienia nam przesłanego:

Projekt wprowadza przepis przejściowy stanowiący odrębne terminy od ogólnych terminów przekazywania danych między bazami danych oświatowych określonych w § 16 rozporządzenia. Terminy dotyczą przekazywania danych w pierwszym procesie ich gromadzenia i aktualizacji według stanu na dzień 31 marca 2005 r. W szczególności proponowana zmiana dotyczy przedłużenia terminów pierwszego przekazywania danych na wszystkich szczeblach.

maeljas20-03-2005 21:22:21   [#08]

Kto to jest "publiczność" tzn.:

czy szkoła publiczna lub niepubliczna

emeryt21-03-2005 07:43:48   [#09]

Uwaga...na zmiany

Komunikat o płytach CD z oprogramowaniem SIO oraz o planowanych zmianach
w tym oprogramowaniu

    Informujemy, iż płyty z oprogramowaniem SIO (do wprowadzania danych oraz do ich scalania na poziomie jednostki samorządu terytorialnego) będą przesłane do kuratoriów oświaty najpóźniej do dnia 23 marca br.

W dniu 21 marca br. płyty powinny dotrzeć do kuratoriów oświaty w:

  • Opolu,
  • Poznaniu,
  • Białymstoku
  • Wrocławiu.

    W dniu 22 marca płyty powinny dotrzeć do większości pozostałych kuratoriów. Jedynie w niektórych przypadkach mogą dotrzeć najpóźniej 23 marca br.

    Kuratorzy oświaty będą następnie przekazywać płyty jednostkom samorządu terytorialnego, a te z kolei prowadzonym lub rejestrowanym przez siebie szkołom i placówkom z systemu oświaty i systemu pomocy społecznej (zatrudniających nauczycieli). Do szkół resortowych płyty dotrą odrębną drogą (bez pośrednictwa kuratoriów oświaty i jednostek samorządu terytorialnego).

    Ogółem przygotowano ponad 50 tys. płyt biorąc za podstawę liczbę wszystkich podmiotów zobowiązanych do prowadzenia oświatowych baz danych oraz liczbę szkół i placówek działających w zespołach.

    Na płytach CD wytłoczona będzie wersja 1.0 oprogramowania SIO. Obecnie przygotowujemy wersję 1.1, która uwzględnia szczegółowe uwagi nie zgłoszone podczas testowania wersji próbnej oprogramowania SIO. Wersja 1.1 będzie dostępna wyłącznie na stronie internetowej MENiS. Zmiany dotyczą niewielkiej liczby szkół i placówek.

Różnice miedzy wersją 1.0, a wersją 1.1:

~  dodano zawody wykreślone z klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego (instruktor higieny, pielęgniarka, położna, technik analityki medycznej, technik fizjoterapii, technik architekt, technolog robót wykończeniowych w budownictwie), dodano grupę zawodów spoza bieżącej klasyfikacji (zawody eksperymentalne, inne),

~  zmieniono identyfikację dla „Szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy” - nie podaje się zawodów, w których szkoła kształci,

~  uściślono i zmieniono nazwy typów placówek:

„Ośrodek dokształcania i doskonalenia zawodowego, niepubliczne placówki kształcenia ustawicznego” dodano na końcu „i praktycznego”

„Inne placówki opiekuńczo-wychowawcze” zmieniono na „Inne placówki systemu pomocy społecznej”,

~ poprawiono wyświetlanie „rodzaju miejscowości”,

~  określenie formy stosunku pracy nauczyciela z „uzupełnianie tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć w innej szkole lub placówce” na „uzupełnianie tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć”,

~  zmieniono format wprowadzania danych – godziny ponadwymiarowe z liczby całkowitej na liczbę rzeczywistą z jednym miejscem po przecinku.

    Wprowadzone zmiany dotyczące części identyfikacyjnej placówki wymagać będą ponownego wygenerowania danych (np. nowe zawody, wprowadzenie szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy).

    Plik stworzony w wersji 1.0 będzie można otworzyć w wersji 1.1 bez utraty wcześniej wprowadzonych danych.

gera24-03-2005 17:08:50   [#10]

JarTul

Dzięki, tak namotałam, że komp padł. Dopiero dzisiaj po ciężkich bojach mogę poczytać. Spróbuję. Ciekawę czy mi się uda? 

Pozdrawiam światecznie.

BożenaB25-03-2005 01:02:34   [#11]

A macie optymalne komputery?

Do tego SIO, wg instrukcji, optymalny jest: 1,5 GHz, 256 MB RAM... we wszystkich szkołach mają takie kompy w sekretariatach?

Bo ja spróbowałam zainstalować na 1,1GHz i 128 RAM. Instalacja bez problemu, ale jak wybrałam Plik/Nowy, to mi komputer zamarł. Pecha miałam, czy za słaby?

I drugie pytanie: jest w programie dla szkoły opcja Eksportuj dane, a czy jest też Importuj, bo nie widziałam?

gera29-03-2005 21:45:00   [#12]

http://www.vulcan.pl/sio/eksport.html

Ciekawe jak zadziała?

micali30-03-2005 09:15:36   [#13]
jest wersja 1.1 do pobrania ze strony MENiSu
micali30-03-2005 09:17:10   [#14]
http://sio.menis.gov.pl/programy/programy_do_pobrania.php
L Olga30-03-2005 19:47:28   [#15]

A ja pobrałam ze strony

www.sio.edu.pl

 

bardzo ładnie sciagał sie 58 minut. Dobrze że mam stałe łącze.

Sporo informacji tam sobie doczytałam

Grazyna Maria31-03-2005 19:56:24   [#16]

SIO

Od tygodnia już wprowadzam dane, tzn. podzieliłam zadania między kadrową - tabelki dot. nauczycieli ,a sekretariat -to co dot. uczniów i ogólne dane.Powoli, ale idzie , a to dzięki szkoleniu na którym byłam 17.03, a które prowadził p. Ryszard Sikora.Serdeczne dzięki Instytutowi Badań nad Oświatą za to szkolenie.Materiały,które dostałam i przejście przez program krok po kroku, bardzo mi pomogły. A tak nawiasem , to życie przerosło wiedzę tych co pisali program i pojawia się w trakcie mnóstwo pytań np. jak zapisać kwalifikacje n-la który prowadzi rewalidację? W rozwinięciu paska z kwalifikacjami takiej specjalności nie znalazłam.

stone31-03-2005 22:49:50   [#17]

Komunikat w sprawie rozporządzenia dotyczącego SIO

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu informuje, że rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 24 marca 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu danych w bazach danych oświatowych, zakresu danych identyfikujących podmioty prowadzące bazy danych oświatowych, terminów przekazywania danych między bazami danych oświatowych oraz wzorów wydruków zestawień zbiorczych ukaże się w Dzienniku Ustaw z dnia 31 marca 2005 r. Nr 53 poz. 473.

Pozdrawiam Stone

Ajcila01-04-2005 19:28:26   [#18]
Wczoraj dostałam z OP płytkę z programem i co ciekawe jest na niej wersja 1,0 a na stronach MENiS 1.1 jak myślicie co z tym fantem zrobić. Oczywiście wypełniam program który ściagnęłam
Gaba01-04-2005 20:13:53   [#19]

głupoto, chyba cię za darmo dawali...

siedzimy nad SIO i ryczymy ze śmiechu - dziś się dowiedziałam, że nie mam sali gimnastycznej, bo sala gimnastyczna ma powyżej 200m2...

- ciekawe więc, co mam...

 

nie interesują autora SIO moje telewizory, bo za telewizor uważa się cudo mające powyżej 29 cali... to, co ja mam, a ma to np. 26 cali? jest takie czarne, ma ekran...

Koralik02-04-2005 14:29:02   [#20]

gdzie sa tabele pomocnicze

ktos mi powiedzial,że sa tabele pomocnicze do MeNiS-owego 1.1 moze ktos wie?

Koralik02-04-2005 14:31:13   [#21]
Grażyno Mario jak rozwiązalas technicznie kadry- nauczycieli a sekretariat uczniów na zmiane na jednym komputerze czy każdy oddzielnie na 2?
AnJa02-04-2005 16:49:13   [#22]
Te tabele są w formularzach - arkusze excelowskie.
Maryśka203-04-2005 12:29:43   [#23]
Qrczę, a tak się cieszyliśmy, że nie było ewikanu....
nn04-04-2005 10:31:45   [#24]

kto pomoże???

Jak przenosić zapisane dane między komputerami w szkole. Sekretarz szkoły wypełnia dane z zakresu uczniów, później zaś kadry mają wpisać dane swoje, najlepiej na swoim komputerze. jaki plik należy przenieść by zapisanych danych nie utracić? Roman.
ellys04-04-2005 10:59:33   [#25]
Romanie, niestety nie ma mozliwości technicznych przenoszenia danych pomiedzy komputerami. SIO musi być wypełniane na jednym komputerze! Taką info dostałam na szkoleniu na temat SIO.
Ajcila04-04-2005 12:10:02   [#26]

co zrobiłam źle?

nie otwiera mi się Kadra pedagogiczna:-(
Marek304-04-2005 12:58:53   [#27]
Trzeba dodać nauczyciela (klikamy prawym przyciskiem myszy na Kadra pedagogiczna i dodaj nauczyciela i tak dla wszystkich nauczycieli w szkole).
SławekL05-04-2005 18:41:36   [#28]

Romanie

Jeśli zainstalujesz program na przenośnym dysku zewnętrznym (np. pendrive) podłączanym do USB to "możesz ?" pracować na kilku komputerach. Warunek: opracowana baza powinna być zapisana na tym dydsku zewnętrznym.

Nie wiem jak będzie gdy zainstalujesz na każdym komputerze program, a opracowaną bazę zapiszesz na dyskietce i otwierasz ją z dyskietki (zmieści się). Oczywiście sio ma być wypełniane NA JEDYM KOMPUTERZE.

BogdanKa07-04-2005 11:40:37   [#29]

DANE OCZYWIŚCIE MOŻNA PRZENOSIĆ

Ellys: Prowadzący mówił to co sam usłyszał, a nie sprawdził :)

Roman: Oczywiście można zastosować wypełnianie przez różne osoby na RÓŻNYCH komputerach, pod jednym warunkiem: JEDNA BAZA tj. najpierw wypełnia jedna osoba, dane wędrują do kolejnej, wypełnia itd.

NIEMOŻLIWE JEST SKLEJENIE DANYCH WYPEŁNIONYCH NA RÓŻNYCH KOMPUTERACH JEDNOCZEŚNIE tzn. jeśli jednocześnie kadry i sekretariat będą wypełniać bazę to jej normalnie nie skleisz w jedną całość (choć teoretycznie informatyk może to zrobić np.  integrator VULCANA ingeruje w pliki SIO ;).

Plik który należy przenosić znajduje się w katalogu (w Win98):  windows/sio_pliki_jednostki/marzec_2005  i  ma on nazwę zespołu/szkoły/placówki. Podejrzewam, że w WinXP jest podobnie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]