Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czeka nas wizytacja ze strony MENiS dotycząca nowego nadzoru ped
strony: [ 1 ]
Nela 118-03-2005 14:03:22   [#01]
Jesteśmy przed wizytacją MEN i S odnosnie nowego nadzoru pedagogicznego .Jak myślicie co będą sprawdzać jak się do tego przygotować ?Może ktoś już to przeżył i podzieli się swoimi spostrzeżeniami .
emeryt18-03-2005 14:08:44   [#02]

musi...

to być bardzo tajna wizytacja skoro treść wątku jest utajniona.
emeryt18-03-2005 14:09:36   [#03]

pardon...

coś mi kompek treści nie wczytał ale już w porządku.
janzg18-03-2005 15:59:52   [#04]

Jak myślicie co będą sprawdzać jak się do tego przygotować ?

jeżeli uważałbym, że misją szkoły jest "zadowolenie wizytatorow MENiSa ze spełnienia oczekiwań szkół na rozporządzenie o nadzorze"

- przygotowałbym się na wypełnienie kilkunastu stron ankiety, wykazując się przy wypełnianiu doskonałym rozpoznaniem w zakresie prac zrobionych i ewentualnie niezrobionych ale tak jakby były zrobione a które opisane są w rozporządzeniu.

--------------------------

jeżeli uważałbym, że misją szkoły jest "wspomaganie ucznia w jego rozwoju"

- wypełniłbym tę ankietę zgodnie ze stanem faktycznym realizacji rozporządzenia - "z marszu"

--------------------

(tak sobie myślę, że rozporządzenie wraz z załącznikami mające więcej niż 3 strony traci walory czytelności)

agim18-03-2005 18:30:30   [#05]
Byłam parę dni temu na szkoleniu prowadzonym przez P. Dzieżgowską i z tego, co przekazywała (a raczej zna sie na rzeczy) to nie chodzi o misję, czy też wizje placówki, ale o mierzenie jakości, plany, programy oraz system zapewniania jakości
Ella0718-03-2005 18:35:30   [#06]
Polecam odwiedzić stronę KO Kraków - linkę nadzór pedagogiczny. Znajduje się tam arkusz diagnostyczny w tym zakresie.
agim18-03-2005 18:42:20   [#07]

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU

z dnia 23 kwietnia 2004 r.

w sprawie szczegółowych zasad sprawowania nadzoru pedagogicznego, wykazu stanowisk wymagających kwalifikacji pedagogicznych, kwalifikacji niezbędnych do sprawowania nadzoru pedagogicznego, a także kwalifikacji osób, którym można zlecać prowadzenie badań i opracowywanie ekspertyz (Dz. U. z 2004 r. Nr 89, poz. 845).

Programy i plany pracy przedszkola

  1. Pięcioletni program rozwoju przedszkola 
  2. Roczny program rozwoju przedszkola
  3. Pięcioletni plan nadzoru
  4. Roczny plan nadzoru

Spis wymaganych dokumentów

1.              Raport z całościowego mierzenia jakości. Wnioski.

2.              Analiza osiągnięć dzieci.

3.              Arkusze pohospitacyjne.

4.              Analiza ocen nauczycieli.

5.              Arkusze zbiorcze ewaluacji.

6.              Przeglądy przedszkoli – wnioski.

7.              Raporty roczne z wewnętrznego mierzenia jakości

Mam wszystkie materiały do tworzenia tych dokumentów, więc jeśli chcesz, to...

 
bogda418-03-2005 18:44:46   [#08]
  Co za żarcik? tu sie nic nie otwiera!!!
agim18-03-2005 18:55:39   [#09]
Tak, bo przekopiowałam toi z płyty CD
agim18-03-2005 18:56:35   [#10]
Jeśli jest zainteresowanie, to mogę skopiować całą płytę!
agim18-03-2005 18:59:54   [#11]
Wpadnę jutro na Forum i zerknę, czy ktoś mnie potrzebuje!
rzewa18-03-2005 21:27:08   [#12]

jak się ma:

  1. Pięcioletni plan nadzoru
  2. Roczny plan nadzoru

do rozporządzenia o nadzorze?!

Hę??!!

A ponadto również wymaganie:

1.              Raport z całościowego mierzenia jakości. Wnioski. - przeciez ma to robic KO

3.              Arkusze pohospitacyjne. - gdzie w rozporządzeniu jest napisane, że mam miec arkusze? Mam hospitować, w tym diagnozująco, a to czy mam arkusze to juz moja broszka. Jak mam pokazuję, ale mogę nie mieć i co wtedy?

4.              Analiza ocen nauczycieli. - to juz same oceny z uzasadnieniem nie wystarczą? A niech je sobie KO zanalizuje. Dyrek ledwo się wyrabia na zakrętach i jeszcze ma robote KO wykonywać?

Uważam, że należy tej tendencji powiedzieć stanowcze NIE!!!

Konto zapomniane19-03-2005 19:38:22   [#13]

spoko

.Spoko to kontrola kuratora oświaty. Mozesz czuć sie wyróżniona jeśli wizytator wytypował twoja szkołę do  złożenia wizyty jej wysokości wizytatora menisa
Gaba20-03-2005 08:00:20   [#14]

Kierunek rozwoju oświaty to kierunek ku zgładzie papierowej. W szkole nie da się pracować. W szkole wypełnia sie tylko papiery:

a) by naucxzyciele mogli pracować, dyrek pisze papiery na okrągło i rezygnuje z nadzoru, dzieci przestaja rozpoznawać kto to taki dyrektor...

b) nauczyciele przestają uczyć, by wypełnic papiery...

janzg20-03-2005 12:39:52   [#15]

właśnie.........

czas najwyższy - olać to ciągłe udawadnianie, że się nie jest wielblądem

robić swoje

a jeżeli kogoś interesuje jak faktycznie szkoła pracuje, to niech przeprowadzi audyt zewnątrzny nie angażując  przy tym ludzi ztrudnionych w szkole.

Może czas najwyższy, aby pokazać szkołe taką jaka faktycznie ona jest a nie  taką jak widzą (a raczej chcą widzieć) nauczyciele, dyrekcja czy wybrani przedstawiciele rodziców.

To, że wszyscy wewnętrzni uczestnicy życia szkoły mają subiektywne zdanie o swojej szkole, świadczą opinie absolwentów po wielu latach. Rzadko kiedy o swojej szkole mówią źle.

---------------------------

Ten pięcioletni plan rozwoju szkoły o trzyletnim cyklu kształcenia - to moim zdaniem czysta bzdura i surrealizm.

Proszę, odpowiedzieć sobie na pytanie - czy przed pięcioma laty wyobrażaliśmy sobie, jak będzie wyglądał nasz dzień, sposoby komunikowania się, czy zapotrzebowanie rynku pracy.

Czy model naszej szkoły, który planujemy z takim wyprzedzeniem ma jakikolwiek sens?

a może to jest po prostu zwyczajna strata naszego czasu, po to aby zadowolić jakich tam z bożej łaski wizjonerów, którzy zamierzają nas sprawdzać przy pomocy sprawozdań i raportów pod kątem naszej zdolności wizjonerstwa.

----------------------------

Czyż nie byłoby lepiej, aby ci wszyscy, którzy tracą czas na produkcję zbędnych rozporządzeń poświęcili czas na dopilnowanie aby nie odtwarzały się w obecnej oświacie takie absurdane twory jak np. zespoły szkół podstawowych i gimnazjum (przy założeniu, że obowiązek szkolny jest od 6 roku życia, czyli do szkól trafią również dzieci pięcioletnie)

---------------------------

Pewnie do władzy dojdzie ponownie grupa ludzi pod znanym - tylko potem szybko porzucanym - hasłem:

"po pierwsze edukacja"

---------------------------------------

PYTAJMY SIĘ ICH - JAKIE KONKRETY KRYJA SIĘ POD TYM HASŁEM ?????????

INA0720-03-2005 19:55:45   [#16]
Agim - wszyscy bardzo potrzebują ( tak myślę )
Kinka20-03-2005 23:01:27   [#17]
Będą sprawdzać czy mówicie językiem standardów i wskaźników :))
agim21-03-2005 18:19:35   [#18]
OK! Dla wszystkich zainteresowanych spróbuję umieścić te dokumenty w "Wymianie plików", ale nie dziś, bo właśnie zaniosłam płytę do pracy. Tam nie mam internetu, bo "po co przedszkolankom internet?" Jeśli nie zapomnę przynieść płyty, to jutro to wklepię (jak mi się uda)!
beera21-03-2005 18:49:53   [#19]

agim

a to jest Twoj material autorski?

.......

pomijam fakt, że janzg ma rację na tym i na jeszcze kilku innych watkach;-)

agim22-03-2005 22:06:47   [#20]
Właśnie udało mi się wysłać do "Wymiany plików" segregator z materiałami o nadzorze pedagogicznym. Miałam duże kłopoty z zapisaniem w ZIPie. Po tytule wpisałam "autorstwa Ireny Dzierzgowskiej" małymi literami. Dlaczego to nie pojawiło się na wyswietlaczu?
Marek Pleśniar22-03-2005 22:52:27   [#21]

hmm

trzeba będzie to usunąć a ja nie mam dostępu nadal

kurka kurka

to zapewne jest chronione prawami autorskimi - nie wolno tak zamieszczać bez zgody autora.

 Uważajmy na to.

Nela 123-03-2005 09:40:24   [#22]
Agim to wszystko o czym piszesz mam więc jak piszecie mogę czuc się wyróżniona taką kontrolą ale mimo tego ,że uważam że wykonujemy kawał wielkiej roboty denerwuje mnie jednak ta papieromania........
beera23-03-2005 10:24:16   [#23]

To?

po co to robisz Nela?

papieromanie nieuzasadniona, nie wynikająca z przepisow jest wynikiem postawy dyrektora- moim zdaniem.

.....

zaś co do zamiszczenia w plikach materiałów autorstwa Pani Dzierzgowskiej, to wypada mi tylko załamać ręce...

Mam nadzieję, ze marek szybko coś zrobi z tym fantem, czyli usunie plik.

Agim- słyszalas coś kiedyś o prawie autorskim, czy własności intelektualnej???

Marek Pleśniar23-03-2005 10:31:38   [#24]

mamy z tym cholerny problem

moralny to jeden

ale  i techniczny

przepraszam panią Irenę Dzierzgowską - staram się to usunąć z wymiany plików

i za asią spytam - czy dyrektorzy nie słyszeli o własności intelektualnej?

:-(

grażka23-03-2005 10:40:17   [#25]
Marku - a WDN to niby jak funkcjonuje?
beera23-03-2005 10:49:30   [#26]

mam szczęście, grażko

że mogę powiedzieć STANOWCZO, że u mnie tak nie funkcjonuje.

Po pierwsze ze wzgledu na to, o czym wyżej, po drugie ze wzglądu na zupełna niecelowośc i bezskuteczność- kaskadowośc spadającej wody- siła rozbryzgu jest zbyt duża

i rozumiem ironię, ale nie zmienia ona postaci rzeczy-

coś, co staje się powoli zwyczajem ( niestety- za naszym przyzwoleniem, akceptacją, itp) nie może być aprobowana normą.

Pomijam fakt prostego naruszenia praw autorskich w tym akurat przypadku.

........

W dodatku mam do siebie żal, ze w poście 19 zadałam pytanie- powinnam udzielić rady

grażka23-03-2005 10:57:25   [#27]
Dzięki Ci za te słowa asiu - wiem, że zjawisko nie dotyczy wszystkich, ale ja miałam sporo takich doświadczeń. Drugim katalizatorem był moim zdaniem system awansu zawodowego, niestety.
grażka23-03-2005 11:28:31   [#28]

Idę poczytać:

http://kiosk.onet.pl/art.asp?DB=162&ITEM=1220808
beera23-03-2005 11:41:11   [#29]

wiem, że mialaś

I też czytam :-)
Marek Pleśniar23-03-2005 11:48:58   [#30]

usunięte:-)

Dziękuję Norbertowi Bastkowi, informatykowi firmy Vulcan za pomoc.

Teraz zawracam Norbertowi głowę o inną, baaardzo dla OSKKO przyjemną przysługę natury informatycznej

beera23-03-2005 11:53:23   [#31]

No i dobrze

wszyscysmy się czegoś nauczyli :-)

( ja, ze musimy mieć bardziej dostępne mechanizmy regulacji;-))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]