Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Do kiedy urlop wychowawczy nauczycielki?
strony: [ 1 ]
BogdanKa18-03-2005 13:46:31   [#01]
Nauczycielka była na macierzyńskim 17.05-5.09.2004. Potem odbierała urlop za wakacje (8 tyg.). Do kiedy powinna mieć udzielony urlop wychowawczy: do czerwca  czy do sierpnia 2005? Kadry mówią jedno, Dyrekcja - drugie, a  ja mam znaleźć odpowiedź :)
rzewa18-03-2005 14:03:47   [#02]

do końca sierpnia 2005.

Zgodnie z art 67a ust. 3, gdyż n-lka nie nabyła prawa do urlopu wypoczynkowego za 2005 rok - w dniu 1 stycznia była na urlopie wychowawczym. Art 67 c ust 2 mówi o innej sytuacji - gdy udzielamy urlopu wychowawczego np. w lutym - wówczas powinien on się zakończyć z końcem czerwca i to bez względu na wymiar tego urlopu.

Jeszcze raz - z tego co piszesz wynika, że cały przysługujący urlop wypoczynkowy został wykorzystany, zatem koniec urlopu wychowawczego to 31 sierpnia. Gdyby miała jakiś niewykorzystany urlop wypoczynkowy (np. nie wzięła tego urlopu uzupełniającego) to koniec urlopu wychowawczego - 30 czerwca.

Art. 67a. ust. 3. Termin zakończenia urlopu wychowawczego powinien przypadać na dzień poprzedzający rozpoczęcie roku szkolnego; w takim przypadku termin udzielonego urlopu ulega odpowiedniemu skróceniu, a na wniosek nauczyciela - odpowiedniemu przedłużeniu.

ust. 4. Przepis ust. 3 nie ma zastosowania, jeżeli urlop wychowawczy został udzielony w wymiarze nieprzekraczającym 1 miesiąca

Art. 67c. ust. 1. W przypadku wykorzystywania urlopu wychowawczego nauczyciel nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego z dniem rozpoczęcia ferii szkolnych przypadających po zakończeniu urlopu wychowawczego.

ust. 2. Nauczycielowi, który w związku z rozpoczęciem urlopu wychowawczego nie mógł wykorzystać przypadającego w okresie letnich ferii szkolnych urlopu wypoczynkowego, do którego nabył prawo - termin zakończenia urlopu wychowawczego powinien przypadać na koniec zajęć szkolnych.

Nionka31-03-2005 13:48:15   [#03]

Tak juz mi się splątało wszystko, więc moze mi pomożecie. Sytuacja podobna, choć nieco inna:

Nauczycielka na urlopie macierzyńskim do 23 kwietnia, chce pójść na urlop wychowawczy "do wakacji". Czy jest to możliwe? Od kiedy do kiedy? Czy wymiar urlopu wychowawczego może byc tak krótki (2 mies.) i czy mogą to być niepełne miesiące?

Maryśka231-03-2005 14:40:54   [#04]

Może być.

Ewa już wcześniej opisała taką sytuację, mówi o tym art 67c KN

Art. 67c. 1. W przypadku wykorzystywania urlopu wychowawczego nauczyciel nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego z dniem rozpoczęcia ferii szkolnych przypadających po zakończeniu urlopu wychowawczego. 

2. Nauczycielowi, który w związku z rozpoczęciem urlopu wychowawczego nie mógł wykorzystać przypadającego w okresie letnich ferii szkolnych urlopu wypoczynkowego, do którego nabył prawo - termin zakończenia urlopu wychowawczego powinien przypadać na koniec zajęć szkolnych.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]