Forum OSKKO - wątek

TEMAT: godz. dorażne
strony: [ 1 ]
Tadek17-03-2005 16:45:10   [#01]
mó OP twiedzi,że dyrektor nie może mieć zastępst doraznych. Co o tym sądzicie. czy istnieje przepis zabraniający dyr. brać zastępstwa dorazne. nie ma innego naucz., który mógłby iść. a społecznie nie chcę już dłużej pracować.
beera17-03-2005 16:51:33   [#02]

no...

przepisu nie ma- nie znam

a w OP twierdzą, ze to na podstawie jakiegoś przepisu?

Może to oni zadecydowali, ze nie można, no i wtedy masz przepis;-))

Ted17-03-2005 17:26:08   [#03]

dodz. doraźne

Dyrektor, jest nauczycielem i dlatego też może i powinien mieć płacone za godziny doraźnych zastępstw.
beera17-03-2005 17:31:20   [#04]

tadek

ja nie twierdzę, ża ma nie mieć płacone za zrealizowane godziny zastępstw doraźnych.

Pytaleś o co innego

Max3617-03-2005 18:16:05   [#05]
Musiałby OP ustalić w regulaminie wynagradzanie że dyrek nie może mieź doraźnych zastępstw, ale tego nie zrobi bo byłoby to niezgodne z KN.
Maryśka217-03-2005 18:21:29   [#06]
Nasz OP właśnie tak ustalił w regulaminie. :-(((
Gabrysia17-03-2005 18:22:22   [#07]

U mnie w regulaminie miał OP wprowadzić taki zapis, ze do wysokości zniźki dyrektor zastępstwa doraźne realizuje  bez wynagrodzenia. Okazało sie że taki zapis zaproponowały... Związki Zawodowe! Sie dyrektorstwo wściekło.... I zaprosiliśmy związki na narade..  Pogryźliśmy trochę i .. wycofali.

ulis17-03-2005 19:11:48   [#08]

U nas też nie płacą, jestem wice i rzadko chodzę jak naprawdę nie ma kto bo w imie czego mam to robić społecznie? Uważam, że tak być nie powinno, bo inną pracę i tak muszę zrobić

Gaba17-03-2005 19:58:45   [#09]

a u nie nie wolno, ale - kiedy by już do tego doszło, musze pytac ZZ o opinię.

 

Nic z tego nie rozumiem... nie należę do ZZ, a oni mają opiniować moje ponadwymiarówki?

Janusz z W17-03-2005 20:14:48   [#10]

Dyrektor jest nauczycielem...

...najczęściej. Ale przede wszystkim jest dyrektorem. I jako takiemu nie przysługuje wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych.
Janusz Pawłowski17-03-2005 20:24:54   [#11]

Januszu

żaden nauczyciel (dyrektor, czy nie) nie pracuje w godzinach nadliczbowych.
Oni pracują w godzinach ponadwymiarowych, lub zastępują kolegów - to nie są prace w godzinach nadliczbowych w rozumieniu KP.

Za pracę przysługuje wynagrodzenie - i nie można się tego prawa zrzec.

Inną sprawą jest natomiast to, że mogę sobie wyobrazić taką decyzję organu, która nie pozwala dyrektorom w ogóle brać ponadwymiarówek i zastępstw - aby mogli rzetenie wykonać nałożone na nich obowiązki kierowania podległą sobie placówką.
A skoro nie "biorą" owych ponadwymiarówek i zastępstw - to sie im oczywiście za to nie płaci.

Janusz z W17-03-2005 20:35:45   [#12]

Byłem świadom swojej prowokacji ;-)

Choć w przypadku dyrektorów mam obiekcje co do takiego podejścia do sprawy. Zniżka godzin dydaktycznych (częstokroć 100%) też w jakimś celu zostaje przyznana. Choć znałem i działaczy ZZ, którzy otrzymywali zniżkę z 1/2 etatu na "działalność", dzięki czemu pracowali w godzinach nadlicz... O przepraszam! Ponadwymiarowych. ;-) Czyżby zostało jedynie nas dwóch - nienauczycieli...?
Roman M18-03-2005 17:50:27   [#13]
Dyrektor może mieć zastępstwa doraźne, ale nie może mieć za nie dodatkowej zapłaty. Dyrektor (wicedyrektor) ma nienormowany czas pracy. Musi być w szkole cały czas.  Reasumując, poza przydzielonymi w arkuszu organizacyjnym godzinami i tak powinien być w szkole. Za co ma on zniżkę godzin, ma dodatek funkcyjny, ma też z reguły znacznie wyższy dodatek motywacyjny. Więc płacenie za doraźne zastępstwa było by płaceniem podwójnym.
rzewa18-03-2005 21:16:17   [#14]

tak, hm...

nie byłabym taka pewna...

Romanie, tak rozumując rzec można, że n-l też nie powinien miec płacone za doraźne - przecież ma etat, w tym płacone za 40 godz. więc dlaczego za doraźne płacić? ;-)

Dyrektor ma zniżkę w pensum by mieć kiedy wykonywać swoje zadania dyrka, ale i on pracuje, zgodnie z KN nie więcej niż 40 godz. (bo jest nauczycielem). A tydzień ma tych godzin więcej - zatem spokojnie ma kiedy te zastępstwa odbyć.

Zaręczam ci, że nikt nie zrobi za dyrka jego roboty (bywa, że dyrek dyga za innych), wobec tego to czego nie zrobi będąc "na zastępstwie" na pewno zrobi w innym czasie.

Aaa, i dyrek nie "Musi być w szkole cały czas" - on ma szereg zadań do wykonania poza siedzibą szkoły - zły to dyrek, który siedzi w szkole "cały czas".

Magosia18-03-2005 21:25:03   [#15]

Zgadzam się z Rzewą

ten problem był dyskutowany jakieś 3-4 lata w 'Dyrektorze Szkoły" pod naczelnym A.J. i podobna była konkluzja do powyższej.

Co nie zmienia faktu,że jestem przeciwnikiem zastępstw realizowanych przez dyrektora.

rzewa18-03-2005 21:34:07   [#16]

ja też

ale to mój wybór. I dopuszczam sytuacje (wyjątkowe) kiedy dyrek może takie zajęcia mieć.

Np. mała szkoła, sp, od każdego przedmiotu w kl 4-6 tylko po jednym specjaliście, często "łączonym" . I taki specjalista od np. przyrody z matmą (czy polskiego z historią) rozchorowuje się na dłużej (operacja). Znajdujemy specjalistę do matmy (polskiego), ale drugiefo przedmiotu jest kilka godzin, a dyrek jest własnie specjalistą... Uważam, że dyrek wtedy powinien te zastępstwo wziąć, dla dobra dzieciaków.

Co prawda można aneksem zrobić z tego ponadwymiarówki, ale po co?... (nasze KO nie wymaga aneksowania zmian czasowych, do 3 m-cy)

ulis18-03-2005 22:31:21   [#17]

rzewa.

jestem podobnego zdania jak ty. nauczyciel ma 40 godz ale na ani jedno zastępstwo w tygodniu niepłatne nie pójdzie. więc też ma płacone podwójnie?

nie chcę chodzić na zastępstwa, ale dzis znowu nie było 4 nauczycieli.

beera19-03-2005 10:42:22   [#18]

Dyrektor może mieć zastępstwa doraźne, ale nie może mieć za nie dodatkowej zapłaty

tę kweste w bardzo prosty i jednoznaczny sposob reguluje KN a także KP-

Zastępstwo doraźne , to każde zajęcie, ktore n-l ( w tym dyrektor) zrealizował na skutek nieobecności innego n-la.
Za zastępstow doraźner należy się zapłata- KN

i KP- wynagrodzenia nie można się zrzec ani przekazac do niego prawo innej osobie.

Dyskusje na ten temat odbywały się wilokrotnie- nawet gdzieś w DSie jest moj artykuł na ten temat- artykuł sprzed nowej regulacji KN, ktora w obecnym ksztalcie zupełnie powinna rozwiać jakiekolwiek wątpliwości.

agim19-03-2005 21:03:30   [#19]
U nas dyrektor może mieć płatne zastępstwa doraźne za zgodą OP. Zgodę na takie godziny dostajemy tylko w przypadku nagłej nieobecności nauczyciela i niemożności pracowania na takim zastępstwie innych nauczycieli. Każdorazowo w takim przypadku musimy skontaktowawć się (telefonicznie w nagłych przypadkach) z OP, by uzyskać zgodę. Taka prośba musi być każdorazowo dokonana na piśmie. Procedura taka wynika z rozporządzenia Prezydenta Miasta i ma ograniczać godziny takich zastępstw przydzielanych samym sobie przez dyrektorów, którzy - wg OP - i tak powinni być na placówce.
Roman M20-03-2005 14:52:18   [#20]

Do Asi

Piszesz "Dyrektor może mieć zastępstwa doraźne, ale nie może mieć za nie dodatkowej zapłaty." Z czym zresztą się zgadzam. Ale dalsze uzasadnienie absolutnie nie pasuje do tej konkluzji.
beera20-03-2005 17:36:13   [#21]

Romanie:-)

taki bywa forumowy zwyczaj, że się czasem cytuje wypowiedź osoby,z którą polemizuje. I ja tak wlasnie zrobiłam.

Wkleiłam Twoją wypowiedź- pochylilam ją, by bylo widać, ze to cytat ( dlatego nie dziwi mnie Twoja zgoda z tą tezą;-), a następnie odnioslam się do niej- przepraszam- widać nie zrobilam tego dość czytelnie.

A polemizowalam z nią, bowiem nie ma- ta teza- ŻADNEGO  zakotwiczenia w przepisach prawa- co wykazalam odnosząc ją zarówno do zapisu KN i KP

Roman M20-03-2005 21:33:17   [#22]

Asia

dziękuję teraz wszystko jest jasne.
beera20-03-2005 21:39:57   [#23]

Roman?

Kojarzę Twoj nick- myśmy się widzieli w Mietnem?

:-))

Roman M20-03-2005 21:51:14   [#24]
Niestety nie byłem tam.
beera20-03-2005 22:14:25   [#25]

to źle kojarzę

:-)

Fred21-03-2005 08:57:18   [#26]

a ja np. byłem w Miętnem..

kojarzysz asiu mój nick?

;-))

AnJa21-03-2005 09:10:17   [#27]
No nie wiem jak asia, ale ja nie bardzo

Bo to był taki znickający nick:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]