Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wielkanocne
strony: [ 1 ]
Jola15-03-2005 15:59:20   [#01]

 Już niedługo będzie baaaaaaaaaardzo kolorowo!

*
Na stole święcone, a obok baranek, 
Koszyczek pełny barwnych pisanek                
I tak znamienne w polskim krajobrazie
W bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile
- Barwami stroją uroczyste chwile.
W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
Gdy wielkanocne na stole śniadanie.
*
Wielu niesamowitych wrażeń, spełnienia marzeń, bezkresnej miłości. Spokojnych snów, radosnych "po"ranków. Byś znalazł szczęście, gdziekolwiek ono będzie.
*
Kolorowych jajeczek, wacianych owieczek, rozkicanych króliczków, pyszności w koszyczku! A przede wszystkim udanego uciekania w dniu "wielkiego lania".
*
Kiedy Wielka Noc nastanie życzę Wam na Zmartwychwstanie dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy i niechaj wszystkie żale zagłuszy.
*
Oby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało, by szyneczka nie tuczyła, atmosferka była miła, a zajączek uśmiechnięty - przyniósł wreszcie te prezenty!
*
Pisanych jojecek, wirzbowych bazicek, kiełbasy święconej, dużo krzanu do niej, baby polukrzonej, kukielki pieconej, Zmartwychwstanio w dusy i Wiesny... po usy!
*
Niech Pokój Wielkanocy zawsze panuje w Waszych sercach!!
*
Wesołego jajka, kurczaków, baranka, ciasta z rodzynkami, ostrego chrzanu, tęczowych mazurków, mokrego Dyngusa i ode mnie całusa.
*
Z okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych przesyłamy dla wszystkich naszych przyjaciół garść refleksji związanych z tym pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasem.
*
Samych radości, kolorowych jajeczek, białych owieczek,
uśmiechu bez liku i bakalii w serniku, kiełbaski tłuściutkiej i atmosfery milutkiej
życzy...
*
Wielkanoc pachnie wiosna...
to pora tak radosna
pełna pisanek kolorowych
i prezentów zajączkowych.
Na stole bazie i cukrowy baranek i mnóstwo wody w dyngusowy poranek.
*
Zdrowia, szczęścia, humoru dobrego, a przy tym wszystkim stołu bogatego, mokrego dyngusa, smacznego jajka i niech te święta będą jak bajka.
*
Żeby śmiały się pisanki, uśmiechały się baranki, mokry Śmigus zraszał skronie, dużo szczęścia sypiąc w dłonie.
*
Pogody, słońca, radości, w niedzielę dużo gości, w poniedziałek dużo wody - to dla zdrowia i urody. Dużo jajek kolorowych, świąt wesołych, oraz zdrowych!
*
Uśmiechów bez liku przy wielkanocnym stoliku, przyjaciół wielu i EURO w portfelu, Dyngusa mokrego z serca całego życzy...
*
W dzień Zmartwychwstania Pańskiego,
życzę Ci Tego wszystkiego,
Co Ci na Co dzień brakuje,
Niech się to w banku lokuje.
*
Niech zające i barany pospełniaja Twoje plany, porzuć wszystkie rozterki, bo to czas wielkiej wyżerki, ponadto Świąt w szczęście owocnych życzy kurczaczek Wielkanocny.
*
Smacznego jajeczka i kruchego ciasteczka!
Wesołego, rodzinnego świętowania i biesiadowania.

http://strony.aster.pl/zyczenia/wielkanocne.htm

Jola18-03-2005 18:37:00   [#02]

I tak przyjdzie :-))

Dzieci na Wielkanoc
(...)
Ty dzieciom na Wielkanoc odpuść wszystkie winy:
że rozlały atrament, że zbiły słoiki -
gdy tak smacznie śpią nocą,
nie dziw, że we dnie psocą,
że wciąż w ruchu są, jak małe listeczki brzeziny.

Ty także byłeś mały. To historia dawna,
powiadasz. Ja rozumiem - dzisiaj nosisz krawat,
parasol i notesik,
ale gdyś jest wśród dzieci,
czy nie jesteś znów dzieckiem, powiedz, czy nieprawda?

Widzisz, ten świat jest wciąż niedoskonały:
jednym ciągle zbyt groźny, innym wciąż zbyt mały -
ale wiedz: ciemne drogi,
troski, trudy i trwogi -
że dzieci, zawsze dzieci w nim opromieniały.


I jeszcze jedno cierpkie słówko jegomości
podrzucę na odchodnym, z sympatii, z miłości:
że gdy dzieciom, mój panie,
zechcesz kropnąć kazanie,
zaczynaj od kazania do własnych słabości.

        Konstanty Ildefons Gałczyński

lama18-03-2005 18:55:35   [#03]

:)

no dzięki serdeczne:)

właśnie zasiadłam do wypisywania własnorecznie robionych kartek świątecznych - brak0owało mi orginalnych życzeń.

z tej listy na pewno coś wybiorę - pozdrawiam:)

ewa bergtraum18-03-2005 21:38:28   [#04]

Czy to Jola ?

Jolu, Tyś ta polonistka do której nie trafiłam z nowa maturą?. Zresztą to i tak nieważne. NIE pisz na fioletowo. Czytam Cię z przyjemnością, ale jak każdy nauczyciel muszę w ciągu dnia zeskanować oczami dziesiątki zadrukowanych stron. Mało tego, jeszcze na część  sensownie odpowiedzieć. Podpis: ta , co musi nosić okulary. PS. Ciekawie piszesz, pisz częściej.
zgredek18-03-2005 21:40:45   [#05]
czy to Ewa?

się pojawiła?

to ja też:

może tak częściej byś pisała?

:-)))))))))
ewa bergtraum18-03-2005 22:44:46   [#06]

Bożenko,

to ja :-). Słyszę ten szept: To starość... Niech się młodsi stażem na Forum wypowiedzą. Chyba do nich należy przyszłość. I do następnych. A dinozaury zawsze w cenie: to MY. Tata Dyrektor kiedyś powiedział: Wszystko już było. Było, ale i tak powróci. Fajnie, dinozaury mają po kilka lat. Co za czasy, inter...  Aby do Zlotu !!!.
Jola18-03-2005 23:19:16   [#07]

Dzięki, Ewo, że mnie oświeciłaś. Nie wiedziałam, że fiolecik czyta się gorzej.

A moje upodobanie stąd:

JOLANTA - to po grecku "kwiat fiołka". Fiołek jest od zamierzchłej starożytności jednym z magicznych kwiatów, wraz z różą, lilia i konwalią. Kusił swoją wonią zakochanych, był symbolem wiosny; fiołkami strojono posągi greckich bogiń. Ale ten skromny kwiatek z powodu swojej fioletowej barwy przypominał też o przemijaniu, wprowadzał w misterium śmierci i odrodzenia. Można powiedzieć, że trzymają się ziemi. Lubią kwiaty i przyrodę, lubią, gdy wokół nich jest kolorowo, gdy świat jest bogaty, a życie obfituje we wrażenia. Cenią sobie dobrobyt, dobrze urządzony dom i obrazy na ścianach. Często interesują się sztuką lub mają talenty muzyczne. Mają wiele zrozumienia dla życia duchowego i duchowego rozwoju. Pociąga je wszystko, co romantyczne i mistyczne, bywają tajemnicze i potrafią wędrować po magicznym świecie swojej wyobraźni. Jako że kwiat fiołka jest od prawieków znakiem zakochanych, Jolanty są uczuciowe, ale też uwodzicielskie, a na mężczyzn wywierają iście magiczny urok.

                                                                  

EWA - imię hebrajskie oznaczające osobę dającą życie. Osoba z tym imieniem jest mądra, o wzniosłych ideałach, stara się być samodzielna w myśleniu i działaniu. Jest często altruistką, poświęca wiele swych sił i czasu ludziom potrzebującym pomocy. W swym postępowaniu kieruje się dużą dozą odpowiedzialności, czyni wszystko rozsądnie, a uciech życiowych zażywa z umiarem. Nigdy nie narzuca się innym.
Jej ulubionym kolorem jest czerń i jej odcienie.

I wszystko jasne! Więc od dzisiaj piszę na czarno, niech stracę ;-)
A Tobie jaki kwiatek wkleić?

Jola18-03-2005 23:25:37   [#08]
lama, opowiedz, jak robisz takie kartki świąteczne.
Mają niektórzy talent, a tak skromnie o tym mówią :-))
Jola19-03-2005 23:36:03   [#09]

Ewa

Zaryzykowałam i wkleiłam Ci :-))

Buy flowers, fresh fruit and premium meat online.

Jeśli zobaczycie gdzieś Ewę, to powiedzcie Jej, proszę, że czeka tu na Nią wielkanocne słoneczko :-))

gigagiga20-03-2005 13:40:02   [#10]
Fiolet i jego pochodne ponoć pobudzają aktywność twórczą.
Jola20-03-2005 17:41:20   [#11]
Aaa, to ja chyba podświadomie chciałam pobudzić swoją aktywność ...twórczą ;-)))
Jola21-03-2005 08:57:09   [#12]

Taaak, to za nami Niedziela Palmowa!
A tu taka cisza :-(

Lęk przed Wielkanocą? Niepotrzebny. Na wszystko jest rada ;-))))))))))

Wielkanoc gastropaty

Jajek nie można,
szynki nie można,
takoż nie można
szaszłyka z rożna.

Indyk - katafalk,
kura - agonia,
piwo - gafa,
morderstwo - koniak.

Mięso cielęce
ani pół deka,
chrzanik - noc w męce,
chyba do lekarstw.

Sosy - satyra,
kabul - testament,
zupy - cholera,
zamęt i lament.

Kawa - dyspepsja,
wizje niedobre,
rum - epilepsja,
cygaro - obłęd.

Ani fistaszków,
ani pistacji,
wszystko prowadzi
do prostracji.

Torciki - zgaga,
mazurki - zgaga,
mazurek szkodzi,
tort nie pomaga.
Pytam lekarza: - Co?

A na to lekarz: - Gdybyś był bladszy,
niech pan spokojnie w niebo popatrzy.

Konstanty Ildefons Gałczyński

Barbara Goraj21-03-2005 12:09:14   [#13]

a takie życzenia

Kto Ty jesteś? - jajeczko

Jaki znak Twój ? - żółteczko

Gdzie Ty mieszkasz? - w skorupce

W jakim kraju? - w kurzej dupce

Wesołych Świąt i obficie mokrego dyngysa

lunani24-03-2005 21:57:00   [#14]

Serdeczne życzenia dla Wszystkich

Najdroższe i zarazem najsłynniejsze jajka świata, to niezwykłe wyroby jubilerskie Faberge - pracowni wykonującej specjalne zamówienia dla cara Aleksandra III Romanowa. Obecnie zachowało się 40 jaj, z których najdroższe jajko "zima" osiągnęło cenę 5,5 mln. dolarów. Jedno z bardziej niezwykłych, to jajko "Azova".

Za najbardziej typowe pisanki uchodzą zdobienia kurpiowskie i podolskie. Natomiast kompozycje huculskie wyróżniają się misternym wzorem plamkowym, przypominającym barwną mozaikę.

KOLORY
Żółty - liście brzozy i olchy, kora szakłaka i młodej jabłoni, drewno morwy, suszone kwiaty jaskrów polnych, majówka błotna, trzcina i rumianek, łuski zwykłej cebuli oraz igły modrzewiowe.
Czerwony - marzanna, kora kruszyny i dębu, olchowe szyszki, owoce czarnego bzu, suszone jagody, cebula.
Pomarańczowy - marchwi i dyni oraz z połączenia czerwonego i żółtego
Brąz - łupiny i korzenie orzecha oraz igliwie jodły. Bardzo ciemny brązowy - dębu i olchy.
Złoty - Przez połączenie brązowego z żółtym
Niebieski - owoce tarniny
Fiolet - płatki ciemnej malwy, i mieszanie koloru czerwonego i niebieskiego
Zieleń - niektóre trawy, zioła, w tym głównie pokrzywa, liście barwinka, młode żyto
Czerń - wygotowane olchowe szyszki.

Jola26-03-2005 11:05:08   [#15]

Wszystkim Forumowiczom :-)))

Pogodnych, zdrowych i radosnych Świąt !
Leszek26-03-2005 11:32:11   [#16]

Wesolego Alleluja! Wielkiej Świątecznej radosci! Na stole dóbr obfitości!

 Jajeczka święconego, nie bardzo zakrapianego i dyngusa z pańskim gestem ...

pozdrawiam

Zola26-03-2005 12:41:45   [#17]
wszystko gotowe, czas na życzenia
Wszystkiego najlepszego na święta i na wiosnę, żeby na się dobrze działo

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]