Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jeszcze o nazwie szkoły - ratujcie!!!
strony: [ 1 ]
wojjan10-03-2005 16:01:04   [#01]
Czy nazwa szkoły ma brzmieć "Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w x", czy "Zespół Szkół Ekonomicznych w x - Technikum"  - świadectwo ukończenmia sugeruje to pierwsze rozwiazanie, świadectwo dojrzałości (nowe) - he,he,he - niczego nie sugeruje w tym względzie, a na dodatek, jak ma wygladac pieczęć okrągła, skoro szkoła wchodzi w skład zespołu... Przepis - patrz ramowe statuty - mówi tylko, ze "nazwa ma się składać z jednej nazwy i drugiej" - ale gdzie tu kolejność????!!!!  Może ktoś już to przerabiał i może mnie oświecić???!!! Ratujcie!!!
bogna10-03-2005 16:18:11   [#02]

statut

powinien to określać,

a poniewaz pieczęć urzędowa nie zawiera nazwy zepołu,

to bardziej logiczne wydaje mi się

"Technikum nr xx w Zespole Szkół YYY"

2katarzyna10-03-2005 16:28:06   [#03]

U nas było tak:

Technikum XX Zespołu Szkół YY w ...

I zmieniło się na:

Technikum XX przy Zespole Szkół YY w ...

Te druga forma jest zdecydowanie lepsza. Nie powtarza dwa razy "w zespole, w X".  W każdym razie w tej wersji nazwa funkcjonuje od kilku lat i dobrze się ma.

Pogmeraj jeszcze w szukaju. Ten temat był już omawiany.

bogna10-03-2005 16:55:29   [#04]

a pieczęć urzędowa

określona jest w rozp. o ramowym statucie:

§ 21.4. Pieczęć urzędowa technikum wchodzącego w skład zespołu szkół oraz technikum specjalnego wchodzącego w skład specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego, młodzieżowego ośrodka wychowawczego lub młodzieżowego ośrodka socjoterapii nie zawiera nazwy tego zespołu lub ośrodka.

AnJa10-03-2005 17:39:06   [#05]
Nazewnictwo to taki lokalny koloryt i faktycznie zależy od statutu i KO (u nas zmieniano uchwałę, bo nazwa wg KO była niezbyt zręczna - nie pamietam szczegółów, ale faktycznier coś tam na rzeczy było)

Ale to Technikum przy Zespole to mi sie wcale nie podoba - bo jak szkoły są przy Zespole, to z czego niby ten Zespół się składa? :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]