Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nowa matura - przewodniczący SZE przedstawia powołanym osobom...
strony: [ 1 ]
JarTul08-03-2005 20:00:22   [#01]

2.3. Zadania przewodniczącego SZE dotyczące organizacji i przeprowadzenia egzaminu maturalnego w szkole/placówce

(...)

4.        Przedstawia powołanym osobom:

a) listę ich zadań i obowiązków,

b) procedurę przebiegu części ustnej/pisemnej egzaminu (z uwzględnieniem wymagań zdających o specjalnych potrzebach edukacyjnych, którzy przystępują do egzaminu),

c) wzory protokołów egzaminu i sposób ich wypełniania,

d) wewnątrzszkolną instrukcję postępowania z materiałami egzaminacyjnymi objętymi ochroną przed nieuprawnionym ujawnieniem i konsekwencje wynikające z jej nieprzestrzegania.

 

Szczególnie interesuje mnie jak wyglądać ma lista z pkt 4. a)

Czy OKE nie mogłaby przgotować wzorca listy? A może gdzieś jest?

zgredek08-03-2005 20:03:24   [#02]
Jarek byłeś dzisiaj w Legnicy w CKU?????????
JarTul08-03-2005 20:05:07   [#03]
Nie. Był mój Pierwszy, ale go jeszcze po powrocie nie widziałem. Czy tam coś było na ten temat?
zgredek08-03-2005 20:06:50   [#04]
no...

chyba...

tak;-)))))))))

to znaczy było o procedurze, że musi być i wszyscy mają ją znać, bo jej nie znają
JarTul08-03-2005 20:14:37   [#05]

Ja "litanię" pt. "Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu maturalnego od 2005 roku" autorstwa CKE czytałem kilka razy i samookrytycznie przyznaję się, że nadal jej nie znam.
Szczególnie spamiętanie tego - przerasta moje skromne możliwości.

2.    Zadania przewodniczącego SZE     

2.1.  Zadania przewodniczącego SZE dotyczące uczniów - absolwentów - zdających ...

2.2.  Zadania przewodniczącego SZE dotyczące nauczycieli, członków przedmiotowych zespołów egzaminacyjnych i zespołów nadzorujących..........

2.3.  Zadania przewodniczącego SZE dotyczące organizacji i przeprowadzenia egzaminu maturalnego w szkole/placówce ..........

2.3.1.  Przygotowanie egzaminu          

2.3.2.  Przygotowanie i organizacja części ustnej egzaminu maturalnego          

2.3.3.  Organizacja części pisemnej egzaminu maturalnego         

2.4.      Zadania przewodniczącego SZE dotyczące kontaktowania się i współpracy z OKE

AnJa08-03-2005 20:16:51   [#06]
E, nie jest tak źle skoro nawewt numery podrozdziałów pamietasz;-)
JarTul08-03-2005 20:21:44   [#07]
Żartuj sobie, żartuj! A nowa matura tuż tuż. :-)
Swoją drogą! Jestem ciekaw czy ktoś w CKE tak w pełni zna ten dokument?
Zola08-03-2005 21:32:37   [#08]
ja im więcej go czytam tym więcej w nim ginę
CKE opublikowało arkusze z tabelami chemicznymi, fizycznymi i matematycznymi
Jacek W08-03-2005 21:34:37   [#09]

Jartul:

Listy zadań są w procedurach: zadania przewodniczącego PZE - część II dział 4, zadania ZN - część II dział 5.

zgredek08-03-2005 21:35:32   [#10]

znaczy się to, opublikowane 7 marca:

Zamieszczamy materiały pomocnicze opracowane dla potrzeb egzaminu maturalnego i dopuszczone jako pomoce egzaminacyjne komunikatem Dyrektora CKE z dnia 17.02.2005 roku
Jacek W08-03-2005 21:37:53   [#11]

Sie czepiasz,

i tak błyskawicznie w porównaniu z MENiSowym niebawem :)
zgredek08-03-2005 21:38:51   [#12]
albo "już rusza";-)
JarTul08-03-2005 21:47:58   [#13]

Jacek W

Lista zadań? Może i tak? - ale czy pełna?

4.      Zadania przewodniczącego przedmiotowego zespołu egzaminacyjnego (PZE)

5. Zadania zespołów nadzorujących (ZN).......................

5.1.        Zadania przewodniczącego zespołu nadzorującego (ZN)  

5.2  Zadania członków zespołu nadzorującego          

 

A gdzie obowiązki? ;-) Bo jak to te wynikające z zadań, to po co lista zadań i obowiązków?

AnJa08-03-2005 22:09:12   [#14]
Czy tam w CKE ktoś zna to nie wiem.

Ale, że co najmniej jedna prominentna osoba z pewnego OKE sie walnęła z tychże procedur to sam świadkiem byłem:-)
Jacek W08-03-2005 22:24:14   [#15]
A bo to tautologia jakaś, przecież te zadania są obowiązkowe :)
AnJa09-03-2005 20:44:58   [#16]
Z oficjalnego forum OKE Łomza:
Pyt.1. W jaki sposób członkowie ZN potwierdzają odbiór arkuszy egzaminacyjnych na liscie zdających? Czy jakimś znaczkiem? w którym miejscu listy zdających?
2. Jeżeli zdający nie przekaże w przewidzianym procedurami terminie bibliografii lub planu prezentacji czy to oznacza złamanie procedur i jakie sa tego konsekwencje? Na spotkaniu polonistów w Olsztynie pojwiła sie informacja, która nas zaniepokoiła, a mianowicie, że uczeń może sie wtedy odwołać, bowiem zostały złamane procedury. Naszym zdaniem dostarczenie bibliografii i planu prezentacji jest tylko obowiazkiem ucznia i on ponosi tego konsekwencje, czyli nie przystepuje do egzaminu ustnego. Bardzo prosimy o odpowiedź i z góry dziękujemy.


Odpowiedzi
procedury - - 11:42 09/03/2005
ad. 1. Zasady wypełniania list uczniów, w tym potwierdzania odbioru arkuszy egzaminacyjnych, dokładnie omówimy na spotkaniach szkoleniowych, które rozpoczniemy za dwa-trzy tygodnie. Wymagana będzie "parafka" członka ZN. ad. 2. Procedury i Informatory są tylko materiałem pomocniczym, dokumentem prawnym jest wyłącznie Rozporządzenie MENiS. Zatem, skoro w Rozporządzeniu nie ma wymogu składania w określonym terminie bibliografii i planu prezentacji, to uczen nie może ponosić żadnych konsekwencji, jesli ich nie złoży. Na forum dla uczniów nie podajemy tej informacji, ale wyjaśniamy, że w przypadku nieprzedstawienia nauczycielowi bibliografii i planu prezentacji, nauczyciel nie będzie mógł przygotować się do przeprowadzenia rozmowy ze zdającym, zatem może to spowodować negatywne skutki dla ucznia.

To ja chcę szybko wyborów i obowiązkowych badań dla pedagogów:
1. To te procedury i Informatory to ważne, czy o kant d...?
2.To uczeń to inny obywatel niz dyrektor i ma inne odpowiedzi?
3.Te parafki to procedury(patrz p.1), Rozporządzenie czy jeszcze inny bełkot?

A generalnie: Czy ja jestem podległy CKE (wtedy procedury mnie dotyczą) ?
Jacek W09-03-2005 20:53:46   [#17]

AnJa,

Krakowska OKE zrobiła inaczej, zrzuciła problem konsekwencji nieoddania bibliografii i ramowych planów na szkoły: http://www.oke.krakow.pl/moodle/mod/forum/discuss.php?d=1961

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]