Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pomoc nauczyciela w przedszkolu
strony: [ 1 ]
Ank08-03-2005 15:50:17   [#01]

Moje drogie przedszkolne koleżanki i inni wielewiedzący gdzie znajdę przepis, wykładnię czy cokolwiek co określa od jakiej ilości dzieci 3 letnich w grupie przedszkolnej przysługuje etat pomocy nauczyciela.

Jak dotychczas usłyszałam, że 12 dzieci ale kto określa tę ilość i czy jest to jednoznaczne czy też to kolejne widzimisię OP. I czy jak 12 to to oznacza, że na 12 dzieci jedna pomoc czy też że jak w grupie powyżej 12 to jest etat. Bo w tym pierwszym przypadku (co podobno mam miejsce w niektórych przedszkolach) to jak grupa maluchów ma 28 sztuk wyjców to jest tam 1 i 1/2 pomocy.

U mnie zawsze tych maluchów było około 5 i nie miałam ani problemu ani etatu pomocy nauczyciela. W tym roku jednak może być inaczej

aza08-03-2005 16:08:41   [#02]
U nas (w- wa) regulują to "zasady przygotowywania arkusza organizacji dla przedszkoli" przygotowany dokument przez OP, cytuję:"1 etat pomocy nauczyciela na oddział, do którego uczęszcza w przypadku oddziału ogólnodostępnego co najmniej 10 dzieci w wieku 3 lat." Pozdrawiam i załuję, że nie spotkamy się w Miętnem - sprawy losowe, musiałam wycofać zgłoszenie.
Ank08-03-2005 16:58:09   [#03]
Przykro nam, że Cię nie będzie ale nadrobimy to pewnie w przyszłości
agim08-03-2005 19:10:37   [#04]
Sądzę, że jest to różne w różnych gminach. U nas pomoc nauczyciela jest jedna w każdej grupie przedszkolnej niezależnie od liczebności dzieci. W prehistorycznych czasach w grupie dzieci 3-letnich oprócz pomocy nauczycielki był etat niani, ale to już "było i nie wróci więcej...".
layola08-03-2005 19:22:41   [#05]

u mnie

pomoc nauczyciela jest tylko w grupie 3-latków, bez względu na ilość dzieci. Ale jak długo jeszcze? Oby jak najdłużej.
INA0708-03-2005 19:33:56   [#06]
U nas niestety OP już dwa lata temu zlikwidował etat pomocy nauczyciela . Niestety nic nie można zrobić w tej sprawie - żadne argumenty nie trafiają do OP.
orlik08-03-2005 19:42:52   [#07]
W dawnych latach było to uregulowane z Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Oświaty. U nas OP pozostawił tak jak było dotychczas, ale liczba dzieci  3-letnich, w oddziale mieszanym, musi wynosić 50% stanu grupy.
Ank08-03-2005 21:16:28   [#08]

Agim

a w jakiej to miodem i mlekiem płynącej części naszego cudnego kraju jest taki raj oświatowy?

U nas jedna woźna na dwa oddziały przedszkolne a o pomocy to nikt nie słyszał, chyba, że ma grupę 3-latów

wisiak08-03-2005 21:24:52   [#09]

u mnie

sa wożne oddzialowe jeśli liczba dzieci jest powyżej 25, a w przypadku grupy maluchów gdzieś kiedyś pisali, że musi być 15 dzieci 3-letnich. Teraz istotnie rządzi OP
Bernadeta Wąsik09-03-2005 08:29:58   [#10]

Normy były tutaj...

Dziennik Urzędowy Ministra Oświaty i Wychowania Nr 1 z dnia 15 lutego 1982 roku - tabelka pt. "Orientacyjne normy zatrudnienia w placówkach wychowania przedszkolnego" przewidywała możliwość zatrudnienia pomocy nauczyciela przedszkola w przypadku, gdy w oddziale jest co najmniej 15 dzieci 3 letnich, lub 3-4 letnich oddziałach mieszanych. Obecnie normy te oczywiście już nie obowiązują ale mozna sie nimi posiłkować bo wświetle obowiązującego prawa normy ustala organ prowadzący lub ich nie ustala a strukture zatrudnienia zatwierdza w przedłozonym projekcie organizacyjnym w/g uznania OP czyli Wojta/Burmistrza. POZDRAWIAM.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]