Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ile bedzie wf od 1.09.2005
strony: [ 1 ]
Grzegorz G08-03-2005 15:39:00   [#01]

Pytania takie zadaja mi nauczyciele wf....a ja nie wiem. Znalazłem Ustawę o KF, Rozp. o 4 godzinie wf, a gdzie jest kolejność wprowadzania tej dodatkowej godziny? zwłaszcza w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych (ponadpodstawowych jeszcze też)?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Miłego dnia Kobiet. :-)))))))

Elusia08-03-2005 16:05:54   [#02]
od 1.o9 w kl. 4-6 sp i 1-3 gm po 4 godz. O ile mi wiadomo w szkołach ponadgimnazjalnych przewidywane są tylko 3 godz.
zgredek08-03-2005 16:50:37   [#03]

ustawa o kulturze fizycznej:

Art. 19. 1. Przedszkola, szkoły, placówki oświatowo - wychowawcze oraz szkoły wyższe działające w systemie dziennym obowiązane są do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego.

2. Obowiązkowy wymiar zajęć wychowania fizycznego dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych i gimnazjów wynosi 4 godziny lekcyjne, a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - 3 godziny lekcyjne, w ciągu tygodnia, z zastrzeżeniem art. 61.

Art. 61. 1. Obowiązkowy wymiar zajęć wychowania fizycznego określony w art. 19 ust. 2 stosuje się:

1) dla uczniów klas IV szkół podstawowych - od dnia 1 września 2003 r.,
2) dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych - od dnia 1 września 2004 r.,
3) dla uczniów gimnazjów - od dnia 1 września 2005 r.
zgredek08-03-2005 16:55:24   [#04]

a i to:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU

z dnia 9 grudnia 2003 r.

w sprawie dopuszczalnych form realizacji czwartej godziny obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego

(Dz. U. Nr 217, poz. 2128)

obowiązuje od dnia 2 stycznia 2004 r.


Na podstawie art. 61 ust. 3 ustawy z dnia 18 stycznia 1996 r. o kulturze fizycznej zarządza się, co następuje:



§ 1. Czwarta godzina obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego w ramach tygodniowego wymiaru godzin może być realizowana w formie:

1) zajęć sportowych i rekreacyjnych;
2) gier i zabaw ruchowych;
3) zajęć korekcyjno-wyrównawczych;
4) aktywnych form turystyki;
5) imprez rekreacyjnych i rozgrywek sportowych;
6) udziału w szkoleniach młodzieżowych organizatorów sportu i sędziów sportowych;
7) uczestnictwa w ważnych dla środowiska wydarzeniach sportowych.



§ 2. Zajęcia wychowania fizycznego, o których mowa w § 1, mogą być organizowane przez szkołę jako zajęcia lekcyjne, pozalekcyjne lub pozaszkolne.



§ 3. 1. Dyrektor szkoły, w uzgodnieniu z organem prowadzącym i po zaopiniowaniu przez radę pedagogiczną, radę szkoły lub radę rodziców, przygotowuje propozycje wskazujące formy realizacji czwartej godziny zajęć wychowania fizycznego, w ramach form wymienionych w § 1, do wyboru przez uczniów.

2. Propozycje, o których mowa w ust. 1, powinny uwzględniać:

1) potrzeby zdrowotne uczniów, ich zainteresowania oraz osiągnięcia sportowe w danej dziedzinie sportu bądź aktywności ruchowej;
2) uwarunkowania lokalne;
3) miejsce zamieszkania uczniów;
4) tradycje sportowe szkoły i środowiska;
5) możliwości kadrowe.




§ 4. Dopuszcza się możliwość łączenia czwartych godzin zajęć wychowania fizycznego organizowanych w formach określonych w § 1 pkt 4-7 z zachowaniem liczby godzin przeznaczonych na te zajęcia w okresie nie dłuższym niż 4 tygodnie.



§ 5. (pominięty).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]