Forum OSKKO - wątek

TEMAT: własny program nauczania
strony: [ 1 ]
iwonka07-03-2005 21:53:51   [#01]
W rozporządzeniu MENiS z dnia 5 lutego 2004 r.
w sprawie dopuszczania do użytku szkolnego programów wychowania przedszkolnego, programów nauczania i podręczników oraz cofania dopuszczenia przeczytałam, że mogę opracować własny program.

Jednakże "Program nauczania ogólnego opracowany przez nauczyciela może zostać dopuszczony do użytku w danej szkole i włączony do szkolnego zestawu programów po uzyskaniu pozytywnej opinii nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego, posiadającego wykształcenie wyższe w zakresie zgodnym z zakresem treści nauczania, które program obejmuje."

Moje pytanie jest następujące: czy to musi być nauczyciel mający tytuł magistra danego przedmiotu?
Uczę informatyki, wszyscy nauczyciele informatyki w mojej szkole uprawnienia do nauczania informatyki uzyskali na studiach podyplomowych. Nasza pani metodyk również jest po studiach podyplomowych. A może dyplomowany po podyplomowych też może zaopiniować taki program?
agim08-03-2005 19:24:32   [#02]

Jestem pewna, że cytowany przez Ciebie fragment należy rozumieć: nauczyciel, który skończył studia magisterskie i podyplomowe z zakresu informatyki jest władny dokonania takiej recenzji.

Gdy będziesz miała już recenzję, przedstaw założenia Swojego programu Radzie Pedagigicznej oraz uzyskaj akceptację Rady Rodziców (lub bezpośrednio rodziców dzieci, z którymi będziesz pracowała na programie). Opinię Rodziców może też uzyskać Dyrektor, gdy przed rozpoczęciem zajęć w nowym roku szkolnym będzie pytał Radę Rodziców o zaopiniowanie szkolnego zestawu programów dopuszczonych do użytku w nadchodzącym roku szk.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]