Forum OSKKO - wątek

TEMAT: problem prawny
strony: [ 1 ]
jola6705-03-2005 16:34:43   [#01]

Jestem organem prowadzącym placówkę oświatową. Powołałam dyrektora, który zatrudnił mnie w tej placówce na stanowisku nauczyciela.

Czy będąc jednocześnie organem prowadzącym i nauczycielem mogę robić jako nauczyciel awans zawodowy?

Czy jest podstawa prawna, która mi tego zabrania?

Leszek05-03-2005 16:42:57   [#02]

podaj formę i wymiar zatrudnienia?

pozdrawiam

jola6705-03-2005 16:53:14   [#03]

Umowa o pracę z nauczycielem mianowanym. Powyżej pół etatu.

Pozdrawiam

Leszek05-03-2005 17:02:46   [#04]

jesteś nauczycielem i jeśli pracujesz zgodnie z kwalifikacjami to możesz od 1.09. otworzyć staż na dyplomowanego

pozdrawiam

jola6705-03-2005 17:33:27   [#05]

To powiem więcej. Jestem od 1996r. organem prowadzącym placówkę oświatową. W 2001r. powołałam dyrektora, który zatrudnił mnie w tej placówce na stanowisku nauczyciela.W sierpniu 2004r., po odbyciu stażu (2 lata i 9m-cy) i spełnieniu wszystkich warunków uzyskałam stopień nauczyciela dyplomowanego.  A teraz Kuratorium chce mi go odebrać, twierdząc, że jako organ prowadzący nie miałam prawa do robienia awnsu. Czy mogą to zrobić i na jakiej podstawie? Nigdy w żadnych dokumentach (arkusze, dokumentacja n adyplomowanego) nie zataiłam swego statusu. Podłożem całej sprawy jest donos. Pozdrawiam

Jacek W05-03-2005 17:44:18   [#06]

1. Ale Ty chyba robiłaś awans jako nauczycielka, a nie jako organ.

2. Podają PP?

jola6705-03-2005 17:50:10   [#07]

1. Robiłam awans jako nauczycielka

2.Podobno istnieje jakieś rozporządzenie, ktore mówi że organ prowadzący nie może robić awansu. Nie wiem jakie.

Jacek W05-03-2005 17:55:19   [#08]
Ciekaw jestem, czy Kuratorium wie, jakie ;)
maeljas05-03-2005 18:11:21   [#09]

Jolu

a Ty jesteś "organ" społeczny czy prywatny ? - to tak z ciekawości

Kuratorium musi podać podstawę prawną -

wladyslaw05-03-2005 18:40:59   [#10]
nie ma takiego rozporzadzenie ,ROBILAS AWANS JAKO N-L,  chyba ze nie bylo pracy u dyr  w szkole , ale tego nie biore pod uwage.....
jola6705-03-2005 18:42:03   [#11]
Przedszkole, którego jestem organem prowadzącym i pracuję w nim jako nauczyciel jest moją działalnością gospodarczą: mam dotację z Urzędu Gminy i opłaty rodziców.
maeljas05-03-2005 19:25:02   [#12]

tu  pojawia się wątpliwość, czy mogłaś "sama siebie" zatrudnić

trzeba by ustawę o działalności gospodarczej poczytać

 - może właśnie te wątpliwości ma Kuratorium?

Leszek05-03-2005 19:41:47   [#13]

nie ma prawnej kolizji (przynajmniej ja nie widzę) między pracą na stanowisku nauczyciela i robieniem awansu, a byciem właścicielem firmy (OP)...

awans nauczyciela (wyłączając dyrektora) na dyplomowanego odbywa się poza wpływem OP, zatem...

ciekawym podstawy prawnej (oczywiście zakładam, iż cały staż i dalsze działania komisji odbyły się zgodnie z prawem)...

a zapoznano Cię z zarzutami?

pozdrawiam

jola6706-03-2005 13:16:12   [#14]

do maelijasa: Nie zatrudniłam sama siebie. Powołałam dyrektora z odpowiednimi kwalifikacjami, a on mnie zatrudnił na stanowisku nauczyciela

d Leszka: Jeszcze nie. Jutro spotkam się z kuratorem.

pozdrawiam. proszę o inne opinie

bogna06-03-2005 23:08:43   [#15]

Jolu

W sierpniu 2004r., po odbyciu stażu (2 lata i 9m-cy) i spełnieniu wszystkich warunków uzyskałam stopień nauczyciela dyplomowanego.  A teraz Kuratorium chce mi go odebrać,

Stopień nauczyciela dyplomowanego, w drodze decyzji administracyjnej, nadał ci organ sprawujący nadzor pedagogiczny.

Myślę, że od tej decyzji nie odwoływałaś się? ;-)

Od sierpnia 2004r. minęło tyle czasu, ze niewątpliwe decyzja stała się prawomocna.

Prawomocna decyzja może zostać unieważniona tylko w trybie określonym w kodeksie postepowania administracyjnego (art.156),

zgodnie z art. 9b ust. 7 pkt. 3 KN organem wyższego stopnia w rozumieniu k.p.a., w stosunku do organu sprawującego nadzór pedagogiczny jest właściwy minister.

Tak więc KO nie jest władne wzruszyć prawomocnej decyzji nadania ci stopnia nauczyciela dyplomowanego.

jola6707-03-2005 18:27:04   [#16]

bogno

Oczywiście, że nie odwoływałam się od decyzji

Wiem sprawa trafi do ministra. Tylko czy nie zostanie przedstawiona jednostronnie. Nie ja zawiniłam, a czy będę mogła się bronić, czy przyjąć do wiadomości dcyzję ministra

pozdrawiam

bogna07-03-2005 19:11:32   [#17]

jolu

twoja "obrona" to możliwość brania czynnego udziału w ewentualnym postępowaniu administracyjnym w kierunku stwierdzenia nieważności decyzji nadania stopnia awansu - uregulowana jest w kpa:

Art. 10. § 1. Organy administracji publicznej obowiązane są zapewnić stronom czynny udział w każdym stadium postępowania, a przed wydaniem decyzji umożliwić im wypowiedzenie się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań.

Art. 73. § 1. W każdym stadium postępowania organ administracji publicznej obowiązany jest umożliwić stronie przeglądanie akt sprawy oraz sporządzanie z nich notatek i odpisów.

§ 2. Strona może żądać uwierzytelnienia sporządzonych przez siebie odpisów z akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony.

Art. 75. § 1. Jako dowód należy dopuścić wszystko, co może przyczynić się do wyjaśnienia sprawy, a nie jest sprzeczne z prawem. W szczególności dowodem mogą być dokumenty, zeznania świadków, opinie biegłych oraz oględziny.

Art. 77. § 1. Organ administracji publicznej jest obowiązany w sposób wyczerpujący zebrać i rozpatrzyć cały materiał dowodowy.

Art. 80. Organ administracji publicznej ocenia na podstawie całokształtu materiału dowodowego, czy dana okoliczność została udowodniona.  

Art. 81. Okoliczność faktyczna może być uznana za udowodnioną, jeżeli strona miała możność wypowiedzenia się co do przeprowadzonych dowodów

jola6707-03-2005 21:12:25   [#18]

bogna

dzięki!!!

Mam nadzieję że KO poinformuje mnie że przekazało sprawę wyżej. Ale czy musi, czyzostanę zaskoczona decyzją od której bedę musiała się odwoływać

pozdrawiam

bogna07-03-2005 22:07:38   [#19]

musisz zostać zawiadomiona o wszczęciu postępowania administracyjnego

Art. 61.§ 4. O wszczęciu postępowania z urzędu lub na żądanie jednej ze stron należy zawiadomić wszystkie osoby będące stronami w sprawie.

też serdecznie pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]