Forum OSKKO - wątek

TEMAT: JEDEN KANDYDAT-JEDNO GŁOSOWANIE???
strony: [ 1 ]
zuza03-03-2005 10:57:31   [#01]

Czy wasze organy tez tak interpretują regulamin konkursu na dyrka?

czyli jedyny kandydat nie osiaga połowy głosów i to koniec konkursu z wynikiem nieroztrzygnięty?

emeryt03-03-2005 13:04:56   [#02]

zuza....a wiesz...to ciekawe...

3. Konkurs jest rozstrzygnięty, jeżeli na jednego z kandydatów oddała głosy co najmniej połowa obecnych na posiedzeniu członków komisji.

4. W przypadku gdy żaden z kandydatów nie uzyskał większości głosów, o której mowa w ust. 3, komisja przystępuje do drugiego głosowania. Do drugiego głosowania dopuszczeni są kandydaci, którzy uzyskali co najmniej dwa głosy w pierwszym głosowaniu.

5. Konkurs jest rozstrzygnięty, jeżeli w drugim głosowaniu jeden z kandydatów uzyskał większą niż inni kandydaci liczbę głosów.

tak siedzę i ślipię w te zapisy i chyba mamy problem

spróbuję podstawić dane - jest jeden kandydat.

3. Konkurs jest rozstrzygnięty, jeżeli na kandydata oddała głosy co najmniej połowa obecnych na posiedzeniu członków komisji. - i wtedy jest ok. A jak nie odda połowa - to konkurs nie jest rozstrzygnięty i ma zastosowanie ust. 4

4. W przypadku gdy  kandydat nie uzyskał większości głosów, o której mowa w ust. 3, komisja przystępuje do drugiego głosowania. Do drugiego głosowania dopuszczony jest kandydat, który uzyskał co najmniej dwa głosy w pierwszym głosowaniu.(czyli może być dopuszczony byle 2 głosy dostał)

5. Konkurs jest rozstrzygnięty, jeżeli w drugim głosowaniu kandydat uzyskał większą niż inni kandydaci liczbę głosów. (innych kandydatów nie było czyli: albo może dostać 1 głos i wygrywa albo interpretując zapis "inni kandydaci" jako warunek rozstrzygnięcia konkursu - konkurs winien zostać nierozstrzygniety po pierwszym głosowaniu). Olala!!!

rzewa03-03-2005 13:15:24   [#03]

niestety

drugie głosowanie być powinno.

Po prostu "inni kandydaci" mają wartość zero, czyli jeśli w drugim głosowaniu ten jedyny kanfydat otrzyma choć jeden głos to wygrywa, a przegrywa, gdy nie otrzyma żadnego głosu, co jest zupełnie możliwe, i dopiero wtedy konkurs jest nierozstrzygnięty.

Właśnie po to jest ten zapis by nierozstrzygnięcie konkursu zdarzało się jak najrzadziej, a już nie dochodziło do niego w sytuacji, gdy jest jeden kandydat.

Jacek03-03-2005 14:06:50   [#04]

Mam nieco inne zdanie

Zgodnie z §5 ust  3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 23 października 2003 r., (Dz. U. Nr 189, poz. 1855) konkurs jest rozstrzygnięty, jeżeli na jednego z kandydatów oddała głosy co najmniej połowa obecnych na posiedzeniu członków komisji. W przypadku, gdy żaden z kandydatów nie uzyskał takiej większości głosów, komisja konkursowa przystępuje do drugiego głosowania, do którego dopuszczeni są kandydaci, którzy uzyskali co najmniej dwa głosy w pierwszym głosowaniu. Konkurs jest rozstrzygnięty, jeżeli w drugim głosowaniu jeden z kandydatów uzyskał większą niż inni kandydaci liczbę głosów. Jest zatem mowa o kandydatach a nie kandydacie.

Może się zdarzyć, że do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie zostanie wyłoniony kandydat (czyli konkurs nie zostaje rozstrzygnięty). W takiej sytuacji organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu przez siebie kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej. Jednakże w obu przypadkach, a więc zarówno gdy konkurs nie wyłoni kandydata, jak i nie da takiego rezultatu, powierzenie stanowiska dyrektora może nastąpić, jeżeli organ sprawujący nadzór pedagogiczny nie zgłosi umotywowanego zastrzeżenia.

rzewa03-03-2005 14:51:38   [#05]

hm...

sprzeczności nie widzę....
Jacek03-03-2005 15:05:19   [#06]

Chodzi mi o to, że jesli jest jeden kandydat, który otrzymuje mniej niz połowę głosów komisji to drugiego głosowania nie przeprowadza się. Moim zdaniem drugie głosowanie jest tylko wtedy gdy kandydaci (nie kandydat) otrzymają co najmniej 2 głosy.

Jeśli zatem był tylko jeden kandydat, który nie uzyskał połowy głosów konkurs jest nierozstrzygnięty, co nie przeszkadza OP powierzyć stanowiska temu własnie kandydatowi jesli KO nie zgłosi zastrzeżeń.

zuza03-03-2005 16:39:02   [#07]

a nie uważacie, ze to powinno byc zpisane w rozp.W przypadku, gdy w konkursie bierze udział jeden kandydat, zapis pkt. 4 nie stosuje się.

Bo przeciez wpkt 3 tez jest mowa o kandydatach, a nie kandydacie. Konkurs jest rozstrzygnięty, jeżeli na jednego z kandydatów oddała głosy co najmniej połowa obecnych na posiedzeniu członków komisji.

A moze nasze OSSKO zapytało by o wykładnie prawną?

bogna03-03-2005 16:47:41   [#08]

myślę tak jak rzewa :-)))

moim zdaniem drugie głosowanie musi być,

bo może sie zdarzyć (chociaż to mało prawdopodobne), że ten jedyny kandydat w drugim głosowaniu nie uzyska żadnego głosu;

drugiego głosowania nie ma jedynie w tym przypadku, gdy ten jedyny kandydat nie uzyska w pierwszym głosowaniu co najmniej 2 głosów.

Leszek03-03-2005 19:05:37   [#09]

wydaje się, czytając przepis, że mamy tu jasno określone rozstrzygnięcie głosowania  -

§ 5. 3. Konkurs jest rozstrzygnięty, jeżeli na jednego z kandydatów oddała głosy co najmniej połowa obecnych na posiedzeniu członków komisji.

 

następnie mamy sytuację, kiedy może odbyć się drugie głosowanie -

§ 5. 4. W przypadku gdy żaden z kandydatów nie uzyskał większości głosów, o której mowa w ust. 3, komisja przystępuje do drugiego głosowania. Do drugiego głosowania dopuszczeni są kandydaci, którzy uzyskali co najmniej dwa głosy w pierwszym głosowaniu.

mowa tu tylko o kandydatach -

§ 5. 5. Konkurs jest rozstrzygnięty, jeżeli w drugim głosowaniu jeden z kandydatów uzyskał większą niż inni kandydaci liczbę głosów.

pozdrawiam

Doris03-03-2005 21:13:13   [#10]

l. pojedyncza czy mnoga

Ja też się kiedyś pytałam  o interpretację mierzenia jakości i od dwóch wizytatorów uzyskalam zupelnie różne odpowiedzi I tak pierwszy wizytator (moim zdaniem, znajomy dyrektora) na pytanie kto ma robić plan mierzenia jakości odpowiedział, że mimo ,iż w rozporządzeniu jest napisane , że ma to robić dyrekcja i inne osoby pełniące funkcję kierowniczą ale w ustawie jest napisaneże coś w stylu, że dyrektor wypełnia swoje obowiązki łącznie z RP. Drugi wizytator (uważany za alfę i omegę w sprawach praewnych) powiedział, że rozporządzenie wyraźnie mówi kto ma to robić, czyli dyrektor i inne osoby pełniące funkcje kierownicze. Czyli każdy interpretuje jak mu wygodnie.
Leszek03-03-2005 21:16:19   [#11]

po prostu czytaj Doris...

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]