Forum OSKKO - wątek

TEMAT: donoszenie
strony: [ 1 ]
nalix03-03-2005 10:01:14   [#01]

Co powiecie na to, że uczniowie z byle czym lecą na skargę do dyrekcji -nawet potrafią wyjść w czasie lekcji (oczywiście to oni są święci, a nauczyciel ich źle traktuje)??? Oczywiście straszą też skargami.Należą niestety do takich, którzy za jedyny swój obowiązek uważają tylko samo pojawienie się na zajęciach, ale już nie pracę(zamiast tego jest ustawiczne gadanie). Oczywiście dyrekcja ich skwapliwie wysłuchuje i na końcu winien jest nauczyciel. W tej szkole rządzi tak jak w wielu "bożek naboru".

Janusz Pawłowski03-03-2005 10:35:33   [#02]

Ja powiem na to

że albo nauczyciel sobie nie radzi, albo dyrektor stwarza taki klimat, albo uczniowie mają powody, aby latać, albo przepływ informacji na wielu liniach jest zakłócony, albo cokolwiek innego.
Tyle wywnioskowałem zaglądając przez tę dziurkę od klucza, w którą chcesz, abyśmy zaglądnęli.
mirek w03-03-2005 13:31:03   [#03]

Trzeba ustanowić w szkole schemat zgłaszania pretensji i uwag przez uczniów. U mnie kolejność jest następująca: wychowawca, pedagog, zastępca dyrektora, dyrektor. Początki będą trudne bo przyzwyczajenia pozostają, ale poźniej jaka ulga.

Życzę powodzenia.

Marek Pleśniar03-03-2005 14:04:40   [#04]

na pewno warto informowac uczniów o drogach zgłaszania pytań i wątpliwości. Uczy to pewnych zasad współistnienia i może pomniejszy szeregi pieniaczy w dorosłości.

to "donoszenie" jednak mi się źle kojarzy

obywatel ma prawo spytać czemu go źle traktują (lub jego zdaniem źle) w biurze, szkole, szpitalu

i żadne to donoszenie lecz naturalne prawo dla jakości

jedyne więc "ale" widzę w sposobie traktowania takich skarg - czy robi się z tego panikę czy też bada sprawę i jak jest szansa poprawy jakości pracy szkoły - wykorzystuje, a jak jest to bezpodstawne - odpowiada uprzejmie o tym fakcie zgłaszającemu zastrzeżenia

jesteście Naliksie zakładem pracy - i jego pracownikami. Można się na Was skarżyć bo wykonywanie pracy może podlegać takiemu społecznemu nadzorowi

stety:-)

wladyslaw03-03-2005 14:14:55   [#05]
wine trzeba udowodnic , jezeli uczen nie jest wysluchany przez nauczyciela , to idzie do dyrektora ,  dobry nauczyciel obroni sie sam , to tylko tacy co robia wkolo siebie wiele zadymy i uwazaja ze dobrze pracuja maja zawsze pretensje nawet do uczniow ze ida do dyrektora,tych uczniow nalezy wysluchac , oczywiscie po lekcjach

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]