Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ochrona danych
strony: [ 1 ]
ReniaB01-03-2005 10:36:41   [#01]
Czy ktoś z was dysponuje regulaminem ochrony danych osobowych albo czymś podobnym? Dowiedziałam się, że to też powinnam mieć. Proszę o pomoc!
margocha01-03-2005 15:31:44   [#02]
Matko, córko i inni czlonkowie rodziny, a podał Ci ktoś podstawę prawną tego, że musisz mieć? To poproś, może się czegoś ciekawego dowiemy. I tylko spokojnie. :-)
wladyslaw01-03-2005 15:51:47   [#03]
a jakie jeszcze inne regulaminy madre glowy wymysla, jezeli zycie ma wygladac tylko na regulaminach to ja ....................
rzewa01-03-2005 17:49:58   [#04]

rany!

po co?!!

Szkoła administruje i przetwarza dane tylko w takim zakresie na jaki zezwalają jej przepisy prawa - nie potrzebuje zatem żadnych dodatkowych procedur z tym związanych.

jzzg01-03-2005 18:12:07   [#05]
Boże, dlaczego jak ktokolwiek coś każe zrobić - nieważne, czy jest to nawiedzony prezes zz, czy oszołomiony władzą burmistrz, czy nadgorliwa wizytatorka, to dyrektorzy tylko z pruska strzelają obcasami i "jawohl herr...", a nie postawią pytania, po co to, z czego wynika i w czym to polepszy lub usprawni pracę szkoły. Ludzie, ja wiem, że czasy ciężkie, że konkurencja czatuje, że ktoś się gotów obrazić i coś tam jeszcze. Ale o swoją godność i powagę musimy zadbać sami. Przestać tworzyć bzdurne procedury i regulaminy, bez których szkoła funkcjonuje nie gorzej, a może nawet lepiej. A potrzebne są one jedynie urzędnikom, którzy w ten sposób uzasadniają swoje istnienie. Powiedział raz jeden mądry wizytator: Jak to jest możliwe, że funkcjonowało na taką skalę tajne nauczanie bez statutów, regulaminów, WSO, kryteriów itd.
Marek Pleśniar01-03-2005 18:14:43   [#06]
STRASZNE! Tajne komplety bez WSO?? ;-)
OlaM01-03-2005 18:31:28   [#07]

ale

nakrzyczeliście:-)))))))))))))))))))))))))))))
Szkoła powinna mieć "Instrukcję określającą sposób zarządzania systemem informatycznym i ręcznym w zakresie danych osobowych i ich zbiorów" na podstawie: Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 199 7 r. oraz rozp. Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracjiz dnia 29.02.2004 r. określajaca:
I. cel prowadzenia i gromadzenia danych osobowych
II. Zbiory danych osobowych w placówce
III. Przekazywanie informacji osobom, których dane będą zbierane.
IV. Obowiązki pracowników w zakresie danych osobowych
V. Instrukcja zarządzania systemem informatycznym służącym do przetwarzania danych osobowych
wladyslaw01-03-2005 20:17:48   [#08]
 OlaM rozbawilas mnie ,moze po wyborach to sie zmieni , mniejsza administracja, wiecej pieniedzy dla szkol ,,,ja ciagle wierze juz ,,,dziesci lat,,,,,i...
Magosia01-03-2005 21:14:50   [#09]

A ja w takich sytuacjach-jak coś "MUSZĘ" (??)

coraz częściej sobie i innym mówię: poczekajmy, zrobimy, jeszcze mi nie jest potrzebne... Jak będę miala problem, to go rozwiążę...

Tylko spokój i godność osobista... I pilnowanie, żeby dzieci dobrze uczone

i wychowywane były...nawet jeśli program nieco przykurzony ;-))

Marek Pleśniar01-03-2005 21:26:45   [#10]

cały dzień słyszę takie rzeczy...

coraz bardziej mam wrażenie, że organy nadzoru.. (przepraszam naszych wizytatorów) przeszkadzają szkole w pracy

co jest do licha z tym szałem??

wybory blisko?

bogna01-03-2005 22:02:45   [#11]

hmm...

to sądzicie, że szkoła nie powinna chronić danych osobowych?

dostęp do kompa w kadrach i księgowości - dla wszystkich zainteresownych,

akta osobowe pracowników - w pomieszczeniu ogólnodostępnym...

OlaM01-03-2005 22:04:40   [#12]

Kochani

nie denerwujcie się.

O instrukcji usłyszałam na jednym ze szkoleń dot: SIO. Instrukcję tą otrzymałam od jednej z naszych koleżanek z forum.

Władysław cieszę się, że kogoś wreszcie rozbawiłam, bo ostatnio nic tylko denerwuję innych chyba coś ze mną nie tak?:-)))))

ReniaB02-03-2005 21:45:36   [#13]

może dobrze, że dopiero teraz to wszystko przeczytałam. O tej instrukcji dowiedziałam się od znajomej, która zawsze wie wcześniej i już nie pytam skąd wie i dlaczego, bo nauczona doświadczeniem mam 98% pewności że jest jak rzeczona mówi.

OluM dzięki za zrozumienie i pomoc; skoro istnieją jakieś wzorce to do nich dotrę. Nie mam już siły wkurzać się jak niektórzy z was - tłumaczę sobię zrobię ile mi się uda, a resztę powierzam siłom wyższym. Chodzi o dokumentację - struktury, procedury,regulaminy, zasady i inne kwasy.

Aha, i nigdy nie mówię jaki przepis, bo tych paragrafów jest tyle, a ich interpretacji....Na wszystko jest paragraf tylko trzeba dobrze poszukać.

W Lublinie słońce świeciło dzisiaj całkiem wiosennie - przylaszczki i zawilce już pukają do nas.....

Magosia02-03-2005 22:02:09   [#14]

Renia

to Ty tak bliziutko - pozdrawiam zza miedzy :-)))
OlaM02-03-2005 22:17:35   [#15]
Reniu jeżeli podasz maila to prześlę Ci jutro rano ze szkoły.
ReniaB02-03-2005 22:35:02   [#16]

A bardzo proszę bursa2.lublin@interia.pl i z góry dziękuję

Małgosiu zktórej strony ta miedza, a może my się znamy????

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]