Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konferencja Ciepłowody-Stoszowice
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar28-02-2005 02:54:40   [#01]
OSKKO na Konferencji "Edukacja - Misja i Odpowiedzialność"

Ciepłowody - Stoszowice 25-02-2005r

Konferencja samorządowa na temat konieczności zmian prawa oświatowego
pod patronatem prof. Andrzeja Zolla oraz Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA

zamieszczam sprawozdanie

Jako przedstawiciel OSKKO reprezentowałem w wystąpieniu punkt widzenia kadry kierowniczej.

grażka28-02-2005 09:14:40   [#02]
Jasne, apolityczna Rada dobra na wszystko - z delegatami partyjnymi wg parytetu powyborczego lezeikwicze.gif
Marek Pleśniar28-02-2005 10:05:02   [#03]
tak tam mówili???
agabu28-02-2005 10:12:54   [#04]

z zadowoleniem przeczytałam

zdanie- opinię Marka:

"Z wypowiedzi zebranych przedstawicieli samorządów wynika, że zależy im na jakości edukacji a nie tylko na oszczędnościach. Krzepiącym jest fakt zaproszenia OSKKO, naukowców, stowarzyszenia Mała Szkoła. Daje to szansę na porozumienie."

Może ta sprawa będzie początkiem czegoś sensownego?

Może jestem bezbronnie naiwna, lecz -  choć nie wszysko mi się podoba - wreszcie ktoś coś próbuje robić. Może  trzeba fermentu, zeby co poniektórym otworzyć oczęta.

Ps.

Podobalo mi się wystąpienie Marka.

Macia28-02-2005 10:33:26   [#05]

szef sie spisał

jak zwykle zresztą.
Marek Pleśniar28-02-2005 10:41:28   [#06]

hm..

wiesz Agabu, Twoje, moje, wielu z nas spojrzenie na sprawę jest o tyle pragmatyczne, że tak czy owak, podoba się nam to co czyni wójt czy nie.. on to zrobi. Z naszą obserwacją czy bez niej.

Wielokroć narzekaliśmy na gminy, ich politykę oświatową.

Patrzę na te własnie same gminy gdy jeżdżę po Polsce. I jakoś nie widzę zaniedbywania oświaty. Ci ludzie często inaczej patrzą niż nauczyciel, jeszcze inaczej niż dyrektor a przecież dopieszczają te swoje szkoły, rozbudowują. Byłem w Ciepłowodach w ogromnej, nowoczesnej szkole. Po konferencji weszli tam uczniowie by ćwiczyć (piątek po południu).

Może, skoro wszystkim zalezy na oświacie a każdy punkt widzenia jest jednak inny - powinni się ludzie spotkac i te punkty sobie przedstawić?

Takabyła intencja organizatorów spotkania. Był p. Lackowski, Mała Szkoła, OSKKO. Oni chcieli tego słuchac i odebrali bardzo dobrze wieść, że ktoś ze środowiska nauczycielskiego mysli o jakosci a nie tylko o socjalu.

Jednoczesnie widzę sporo niejasności oraz nadinterpretacji.

Jednym i najpoważniejszym moim zarzutem do myślenia wójta Stoszowic o szkole jest fakt błędnej interpretacji wyników badań

Otóż szkoły tzw czarterowe oraz małe szkoły prowadzone przez stowarzyszenia nigdzie na świecie, a także i u nas nie mają lepszych wyników niż publiczne.

Ale mają jedną przewagę

Mają identyczną jakość za mniejsze pieniądze. Trzeba to sobie uczciwie powiedzieć bo inaczej się nigdy nie będziemy rozumieli

Amerykańskie szkoły czarterowe kształcą 680 000 uczniów. Wyniki nauczania są tam praktycznie identyczne jak w szkołach publicznych - widziałem wyniki badań.

Ale to szkoły tańsze i niezależne.

Oni to cenią - niezalezność i samodzielność.

Marek Pleśniar28-02-2005 10:59:59   [#07]

grażko:-) masz rację - było o tym co piszesz. Dopiero skojarzyłem o co chodzi.

Ale referaty gości nie stanowią oficjalnego stanowiska konferencji - podobnie jak nie stanowi go mój referat;-)

grażka28-02-2005 18:59:12   [#08]

Marku - czytałam na szybko, bo do pracy - dlatego zapamiętałam najlepiej najpierwsze ;)

I zgadzam się, że z wieloma samorządowcami mnie też po drodze. Dopóki mi nikt a priori, że jestem oszustką lub błędem statystycznym, nie zawiesza stopnia awansu. Mogę rozmawiać z kimś, kto okazuje mi szacunek.

Powoływanie "apolitycznych" rad to chyba najbardziej polityczny pomysł jaki jest - jak panaceum na bolączki. Rada spotyka się, radzi, wskazuje kierunki, nachyla z troską - i kosztuje.

Poza tym, jakaś rada już chyba została powołana? Nie pamiętam, ale coś takiego powstało pod patronatem Premiera Buzka?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]