Forum OSKKO - wątek

TEMAT: problem art35 KN kontrola finansowa
strony: [ 1 ]
Tarka25-02-2005 13:15:36   [#01]
Staram się wytłumaczyć kontrolerowi, że przepracowanie 2 godzin ponadwymiarowych więcej niż 9 godzin w jednym miesiącu wynika z faktu, że chłopina stał 8 godzin w sobotę na boisku podczas zawodów lekkoatletycznych. Zapłatę przewidział OP w swojej uchwale, ale uparł mi się facet jak muł i pisze w protokole o przydzieleniu za dużej ilości godzin ponadwymiarowych. Powołałam się na moją interpretację, że są to godziny doraźne, podobnie jak zastępstwa, których ilość nie jest ograniczana KN. Obłęd - może ktos z Was ma inne argumenty?
janzg25-02-2005 17:21:04   [#02]

co ci szkodzi, niech se pisze

przecież cóś musi napisać, bo inaczej czułby się niepotrzebny.

zgredek25-02-2005 17:24:12   [#03]
a jak tylko takie napisze, to będzie szczęśliwy, że coś napisał i nie będzie więcej nic pisał
beera25-02-2005 17:29:33   [#04]

Tereso?

ponadwymiarowych więcej niż 9 godzin w jednym miesiącu

napisalaś w miesiącu- omyłkowo? Jeśli jednak rzeczywiscie w miesiącu, to nie ma problemu.

Jeśli w tygodniu- też nie ma. Napisze, ty przyjmiesz do wiadomosci i jeśli coś z tego będzie wynikalo ( np. kara) odwolasz się, jeśli nic z tego nie będzie wynikalo- tylko pouczenie, to zapomnisz o piśmie po wyjściu pana ze szkoły;-)

( a swoją drogą- skąd kontroler?)

Konto zapomniane25-02-2005 17:56:03   [#05]

Widziałam protokół "na brudno" - nic innego nie zapisał, ale na ten zarzut znalazł sobie winnego - moją wicedyrektorkę. Ona to miała, zdaniem Pana, zlecić godziny. A w ogóle najlepiej zaplanować w projekcie organizacyjnym godziny na takie nieprzewidziane sprawy, jak dojście uczniów w zawodach sportowych do szczebla powiatowego i wojewódzkiego! Ratunku!

Nie pomyliłam się, w marcu wuefista pojechał z uczniami na zawody w sobotę i miał za to zapłacone zgodnie z uchwałą placową OP. W tym miesiącu więc dostał więcej pieniędzy i "przekroczył" o 2 godziny zdaniem "rewizora" ilość 9 godzin ponadwymiarowych o których limicie jest w art 35 KN.  Kontrolę zlecił OP osobie z poza gminy. Pan ogólnie sympatyczny, tylko... Mój OP wykorzystuje każdy, najdrobniejszy nawet sygnał do udowadniania, że nauczyciele biorą pieniądze za nic, a dyrektorzy nie potrafią zarządzać, kontrolować itp. Nie chcę, żeby o osobie kompetentnej, która wykonuje kawał świetnej roboty ktoś opowiadał głupoty nie zgodne z prawdą, a taki będzie rezultat odczytania protokołu na posiedzeniu komisji oświaty i wszystkich świętych.

beera25-02-2005 18:06:42   [#06]

no ale..

9 to jest w tygodniu

czyli w miesiącu jest 36 ponadwymiarowych...

dobrze pamiętam KN, bo teraz nie ma czasu sprawdzać?

beera25-02-2005 18:08:41   [#07]

co do tego,

 A w ogóle najlepiej zaplanować w projekcie organizacyjnym godziny na takie nieprzewidziane sprawy, jak dojście uczniów w zawodach sportowych do szczebla powiatowego i wojewódzkiego!

 To rzeczywiście Ratunku!

Choć jesli tak zarządził facet naslany przez jst- wykorzystaj rzecz i zaplanuj 300 godzin- najwyżej potem zaoszczędzisz;-))

Renatka25-02-2005 21:52:07   [#08]
 zawsze możesz się ustosunkować do jego uwag w protokole i wyjaśnić w oparciu o swoje argumenty zawsze należy pisać jeżeli się z czymś nie zgadzasz w protokole nauczył mnie tego Pan z NIK-u
Tarka28-02-2005 10:36:15   [#09]

Dzięki - napisał co napisał - na koniec jest stwierdzenie, że przyjął wyjaśnienia wicedyrektora, a to podobno najważniejsze. Całość kontroli na 5 z plusem i wniosek do burmistrza o nagrodę, więc mi trochę przeszło. A swoją drogą to jak rozwiązać ten problem. Podobno godziny doraźnych zastępstw też wyliczane jako ponadwymiarowe powyżej 9 w tygodniu "łamią" art.35 KN. To jak organizować zastępstwa? Teoretycznie nie organizować, bo będzie przekroczenie jeżeli nauczyciel zastępujący ma jeszcze jakieś ponadwymiarowe wynikające ze stałego przydziału czynności.

Asiu miałaś rację - ja cos pop.. z nadmiau emocji.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]