Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przedszkole integracyjne
strony: [ 1 ]
wiesia23-02-2005 21:36:14   [#01]
Czy jest na forum może ktoś z prz-la integracyjnego?
orlik24-02-2005 10:18:24   [#02]
Jest. A w czym mogę pomóc?
wiesia24-02-2005 10:42:26   [#03]
Interesuje mnie przeciętny koszt utrzymania 1 dziecka w przedszkolu w 2004 r. gdyż OP zarzuca mi, że unas jest zbyt wysoki.
orlik24-02-2005 11:35:30   [#04]
To zależy od ilości oddziałów, kadry pedagogicznej i pracowników administracji i obsługi. Ja mam w sumie zatrudnionych 36 osób w tym 12 nauczycieli, 5 pedagogów specjalnych, rehabilitanta, logopedę i psychologa na pełnych etatach. Poza tym wszyscy z wykształceniem wyższym, kilku dyplomowanych,11 mianowanych i 5 kontraktowych. Koszt utrzymania dziecka w 2004 r. wyniósł miesięcznie 774,-
wiesia25-02-2005 06:56:13   [#05]
Czy można wiedzieć ile masz w sumie oddziałów i ile dzieci niepełnosprawnych uczęszczało oraz ile płacą rodzice?
orlik25-02-2005 12:07:17   [#06]
Oddziałów mam 6, w tym 5 integracyjnych. Do nich uczęszcza 20 dzieci niepełnosprawnych. Koszt utrzymania, który wpłacają miesięcznie rodzice to 130,- za dziecko z naszego miasta (ulga na drugie i trzecie dziecko),a 217,- spoza gminy (bez ulg)
wiesia25-02-2005 17:04:42   [#07]
Czy koszt 774,- zł miesięcznie to brutto i ile płacą rodzice niepełnosprawnych dzieci (poza wyżywieniem). Jeżeli dobrze policzyłam to pracowników administracyjno-obsługowych jest 16 - jakie stanowiska pracy? Przepraszam za dociekliwość ale to dla mnie b. ważne.
orlik25-02-2005 23:41:32   [#08]
Podana kwota 774 to brutto. Wszyscy rodzice, bez względu czy jest to dziecko niepełnosprawne czy sprawne płacą taką samą opłatę stałą (poza wyżywieniem). Zatrudniam 6 woźnych, 1 pomoc nauczyciela, kucharkę, 2 pomoce kuchenne, specjalistę ds żywienia i zaopatrzenia, główną księgową, konserwatora na 1/2 etatu, specjalistę ds płac na 3/4 etatu, specjalistę do spraw kadr na 3/4 etatu i kasjera na 1/2 etatu.
ewa4527-02-2005 14:15:39   [#09]

do orlika

też jestem z przedszkola intgracyjnego.

nasze przedszkole też jest drogie w porównaniu z innymi w gminie ale na miłość boską jest to placówka charakterystyczna o innej specyfice pracy

inna praca inne koszty.

jestem zdania że organ prowadzacy powinien być dumny że ma taką placówę i tylko dobrze o nim świadczy że interesuje się dziećmi specjalnej troski od najmłodszych lat dając im namiastkę normalnego życia.

Jednakże codzienność pokazuję coś innego!

Urząd ucieka od kosztów ale tez ministerstwo nie zauważa nas

Aktualnie analizuje przepisy dotyczące dodatku za warunki pracy.które op zabrał nam.

I co? Przedszkoli i szkół integracyjnych nie ma!

 

Przyjmujemy wszystkie dzieci z innych przedszkoli z miasta w których nie mogą funkcjonować-np.chociażby te niegrzeczne, trudne które sprawiaja tyke kłopotów ze rodzice muszą je przenieść. Rodzice dzieci z deficytem ruchowym lub umysłowym świadomie kieruja do nas swe kroki

Osobne opracowane programy wczesnego wspomagania

Szukanie lepszych metod by dotrzeć do dziecka i pomóc mu w życiu.

Jestem rozgoryczona - przepraszam za ton może ktoś mnie zrozumie?!

orlik27-02-2005 19:54:33   [#10]

Jestem w tej dobrej sytuacji, że mój OP szczyci się naszym przedszkolem i docenia naszą codzienną pracę. Zawsze jest duże zainteresowanie, więcej chętnych dzieci niż miejsc. Każde dziecko o specjalnych potrzebach edukacyjnych ma indywidualny program terapeutyczny przygotowany przez pedagoga specjalnego we współpracy ze specjalistami. Dobrze, że chociaż wszyscy specjaliści pracują w pełnym wymiarze godzin, bo potrzeby są bardzo duże.

My nigdy nie miałyśmy dodatku za warunki pracy, choć mamy dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności, różnym poziomie rozwoju umysłowego, autystyczne i te, jak pisze ewa45, miały problemy w innych przedszkolach. Po tylu latach już się z tym pogodziłyśmy.Najważniejsze jest to, że nasze działania przynoszą efekty.

wiesia28-02-2005 07:15:45   [#11]

do ewy

Rozumiem twoje rozgoryczenie bo dokładnie to samo czuje a pracujemy tym systemem już ponad 10 lat. Mam w tym roku 5 dzieci niepełnosprawnych w 5 latkach a zanosi się na to, że będzie więcej takich dzieci i nie będę w stanie ulokować ich w 1 grupie 6 latków bo zdaje się, że 1 OP zachowa u nas w przedszkolu po dyskusjach z rodzicami. Zastanawiam się jak sobie poradzi 1 dyrektor z prawdopodobnie 3 przedszkolami (łącznie 7-10 oddziałów) bo wiem ile czsu i energi poświęcam choćby samym dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzicom.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]