Forum OSKKO - wątek

TEMAT: znp-prezes
strony: [ 1 ]
tres23-02-2005 20:16:55   [#01]
mam problem i mysle że mi pomożecie go rozwiązac- w gronie mam nauczyciela który od I jest prezesem koła -ogniska, i chce wolny dzień, czy mam obowiązek mu go udzielic zwłaszcza że w ten dzień ma tylko 2 godziny?
zgredek23-02-2005 23:28:22   [#02]
nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jeśli chodzi o czterodniowy tydzień pracy to jest to tak:

KN:

Art. 42c. 1. Nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć obowiązuje pięciodniowy tydzień pracy. Nauczycielom dokształcającym się, wykonującym inne ważne społecznie zadania lub - jeżeli to wynika z organizacji pracy w szkole - dyrektor szkoły może ustalić czterodniowy tydzień pracy.


------------------------

jeśli uznasz, że prezes ogniska ważne społecznie zadania wykonuje, to możesz mu ustalić czterodniowy tydzień pracy;-)
tres24-02-2005 07:28:44   [#03]
czyli mogę ale nie musze zwłaszcza że uczy matematyki dzięki
ola 1324-02-2005 07:53:11   [#04]
Przerabiam od kilku lat i co jakiś czas piszę z uzasadnieniem, że nie mogę ustalić 4dniowego tygodnia pracy, bo nauczyciel uczy w nauczaniu początkowym i musi być w szkole codziennie. Amen. A tak wogle zastanawia mnie czemu Solidarność nie stawia takich warunków a ZNP ciągle? Czyżby zasada czym skorupka za młodu... ;)
joszka24-02-2005 09:30:05   [#05]

Ola

nie generalizuj.Twój prezes z ZNP jest taki jak mój szef z NSZZ - to sa ludzie-organizacja nistety tylko w tle i to dalekim (oby tylko czasami)
47andrzej24-02-2005 09:41:39   [#06]
Ja mam prezesa i otrzymał jeden dzień wolny, jest to dobre wyjście, gdyż jego ciągłe wyjazdy powodowały pewne zamieszanie i koszty związane z organizacją zastępstw.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]