Forum OSKKO - wątek

TEMAT: "partnerskie przedszkola"
strony: [ 1 ]
wisiak23-02-2005 13:50:51   [#01]
Szukam wszelkich informacji na temat "partnerskich przedszkoli". Jeśli ktoś zna temat bliżej to bardzo proszę.
INA0723-02-2005 17:17:56   [#02]
Czy myślisz o programie " Comenius" ??? O przedszkolach krajów Unii ?
Konto zapomniane23-02-2005 20:27:31   [#03]
Skontaktuj się z przedszkolem nr 43 w Gdyni - oni zdobyli tytuł partnerskie przedszkole. Z tego co wiem koordynatorką? tego programu jest p. Mirella Nawrot, gdzieś ze Śląska.
orlik23-02-2005 20:34:34   [#04]

Moje przedszkole otrzymało Certyfikat "Partnerskie Przedszkole" w styczniu 2003 r. w I edycji programu. Spełniliśmy wymogi we wszystkich obszarach.

Informacje na stronie www.parner.cnet.pl

Jeżeli będą potrzebne Ci dodatkowe informacje to służę radą i pomocą.

wisiak25-02-2005 10:29:17   [#05]

dzięki

do Comeniusa przystąpiłam to wiem czym to sie je.
Dzieki za partnera - odwiedziłam strone , ale niewiele z niej wynika. Orliku napisz nieco więcej. Nie masz regulaminu??????? Dzięki za odzew.
orlik25-02-2005 12:00:57   [#06]

Wszystkie materiały mam, ale Ty również je dostaniesz, razem z poradnikiem, w momencie przystąpienia do programu. Ale jeżeli chcesz mogę Ci przesłać swoje.

Na poszczególne regiony kraju są koordynatorzy, którzy zajmują się pomocą w przebrnięciu przez wszystkie etapy. Program zawiera obszary i konkretne zadania, które musi spełnić Twoje przedszkole. Możesz wybrać 3 spośród 5 obszarów do spełnienia. Następnym krokiem jest to opisać, udokumentować i wysłać do odpowiedniego koordynatora. Kapituła analizuje Twoje materiały i albo daje wskazania do uzupełnienia braków, albo zawiadamia o przyznaniu certyfikatu. Później to już tylko uroczyste spotaknie w dostojnym miejscu, z przedstawicielami rządu, prezentacja Twojej placówki i wręczenie certyfikatu. Oprawa jest wspaniała. Certyfikat zostaje przyznany na 5 lat, po tym czasie musisz ponownie rozpocząć procedurę. 

Mirela Nawrot organizuje w każdym roku, w Warszawie konferencję "Partnerskiego Przedszkola" w trakcie, której swoje osiągnięcia prezentują poszczególne przedszkola. Do tej pory certyfikaty były wręczane 2 razy w roku.

Konto zapomniane25-02-2005 19:36:28   [#07]
czy też mogę liczyć  na pomoc i trochę więcej informacji na temat Partnerskiego przedszkola. Jestem również zainteresowana tym programem, ale nie ukrywam, że odstraszyły mnie trochę koszty związane z przystąpieniem do tego projektu i brak możliwości uzyskania szczegółowych informacji (wszystkie informacje otrzymuje się po dokonaniu wpłaty i przystąpieniu do programu). Proszę zatem o uchylenie rąbka tajemnicy.
Renatka25-02-2005 21:58:02   [#08]

dotato w pełni się zgadzam pracy się nie boję ale muszę liczyć każdy grosz   i trochę mi szkoda przez to nie starać się o certyfikat ,

może  jakiś sponsor...

orlik25-02-2005 23:33:16   [#09]

Więcej informacji mogę podać po powrocie z urlopu do pracy, bo od 2002 roku kiedy przygotowywałam materiały minęło już trochę czasu. Nie pamiętam żeby koszty projektu były tak duże. Mogę udostępnić poradnik, ale to dość obszerny materiał.

Ajcila25-02-2005 23:36:21   [#10]
orlik 1000 zł trzeba wpłacić na dzień dobry też się nad tym zstanawiam
orlik25-02-2005 23:48:27   [#11]
Rzeczywiście to bardzo wysokie koszty. Jeżeli będziecie w marcu na konferencji w Miętnem mogę zabrać ze sobą wszystkie materiały jakie posiadam to obejrzycie i porozmawaiamy sobie na ten temat. Myślę, że założenia programu i wymogi nie uległy zmianie.
Ank27-02-2005 16:47:35   [#12]

Ja również służę pomocą wszystkim chętnym. Certyfikat otrzymaliśmy w lipcu ubiegłego roku. Nie jest to nic strasznego jeśli przedszkole naprawdę dobrze pracuje i sporo robi. Wtedy pozostaje ogólnooświatowy problem dokumentacji czyli papierów. Niestety jest tego sporo ale wszystko da się przeżyć. Pomyślcie sobie tylko - ja to zrobiłam w małym przedszkolu z trzema nauczycielkami a nawet praktycznie to z dwoma. Dla nas była to próba oceny tego co robimy, kondycji naszej placówki, pokazania, że małe przedszkole potrafi i może dużo. Nie ukrywam, że otrzymanie certyfikatu spotkało się z dużą aprobatą i zadowoleniem ze strony OP i całej społeczności lokalnej. Wiele przedszkoli z tym certyfikatem jest w Warszawie, na Śląsku, w okolicach Opola.

Faktycznie, gdy przystępowałam do programu koszt wynosił 600 zł teraz podobno 1200 zł. Dużo to jeśli kasy brak ale mimo wszystko i mimo wielu innych opinii na tentemat myślę, że warto. Praca nad wymaganiami certyfikatu pozwala zmienić nieco skostniałe spojrzenie na przedszkole i jego działanie. Pozwala też wprowadzić wiele ciekawych pomysłów i inicjatyw, mobilizuje do pracy w nowych kierunkach.

Jeśli ktoś bardzo pilnie potrzebuje kontaktu z koordynatorem lub z Mirellą to napiszcie do mnie - służę numerami telefonów.

Macia27-02-2005 17:24:10   [#13]

jesli mozecie

zabieżcie jakies materiały do Miętnego. Tez chciałabym poznac szczegóły zagadnienia.
orlik27-02-2005 19:42:22   [#14]

Oczywiście materiały zabieram, razem z telefonami kontaktowymi, do Miętnego.

Mnie w zdobyciu certyfikatu bardzo pomogła Rada Rodziców ponosząc część kosztów. Również wspólnie z organem prowadzącym, rodzicami i dziećmi uczestniczyliśmy w samej uroczystości przyznawania certyfikatu. Były to bardzo przyjemne chwile, które ukoronowały wszystkie podjęte przez nas działania. Certyfikat był sprawdzeniem, czy kierunki naszych działań są właściwe. Nadal je realizujemy.

wisiak05-03-2005 19:56:24   [#15]

też

prosze o te materiały w Miętnem. Chetnie porozmawiam. Ja moge za to nieco pochwalić sie o Socratesie (nieco...)przepraszam, ze dopiero sie odzywam, ale nieco padłam....
Macia05-03-2005 20:32:07   [#16]

fajnie

tylko ciekawa jestem jak was poznam. Benię i Anie znam z Miętnego. Wiem jak wyglada Ajcila i Renatka. A jak poznam orlika i wisiaka? Jak znam zycie ociec zrobi identyfikatory z imieniem i nazwiskiem i oczywiście nie pozwoli dopisać nica. To co dziewczyny może czerwony goździk???
Ank05-03-2005 21:15:48   [#17]

Już ty się nie bój o nic. Przedszkolna banda coby nie napisać "sitwa" znajdzie się wszędzie. Ogłosimy zbiórkę przedszkolną na jakąś wieczorową porę i będzie czas na pogaduchy, wybierzemy starostę grupy czy jak kto woli przewodniczącego i opracujemy porządek obrad a potem będziemy radzić;-))).

My jesteśmy bardzo zorganizowana grupa i tak łatwo się nie damy. To być może moje ostatnie podrygi jako przedszkolanki ale co tam duchem i tak będę z przedszkola.

Macia05-03-2005 21:23:03   [#18]

masz rację

juz sie cieszę na to spotkanie
Konto zapomniane05-03-2005 22:55:23   [#19]

a mi jest smutno

ponieważ nie będzie mnie  na spotkaniu w Miętnem i nie będę mogła skorzystać z Waszego doświadczenia i cennych wskazówek, a także dlatego, że Was nie poznam osobiście. Mam jednak nadzieję, że mogę liczyć na Waszą pomoc i jakieś materiały na moją pocztę (lub w wymianie plików).
orlik06-03-2005 00:14:55   [#20]
Może być czerwony goździk. Ale myślę, że tak jak twierdzi AnK znajdziemy się.
wisiak06-03-2005 19:10:07   [#21]

szef coś w piaskownicy chyba przebąkiwal o nicach

ale skrzyczymy się. Ja też już wykonuję ostatnie tańce przedszkolne, ale będę z wami dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo. Pozdrowionko.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]