Forum OSKKO - wątek

TEMAT: gdy n-l nie ma aktu mianowania
strony: [ 1 ]
kasik22-02-2005 20:51:38   [#01]
Jakie znależć wyjście z sytuacji, gdy nauczyciel mianowany chce zatrudnić się w nowej szkole i nie może znależć aktu mianowania? Nie mogę z kopii zrobić nowej kopii, bo to niazgodne z prawem (podobno?). Czy ktoś miał taki przypadek?
koperek22-02-2005 21:12:49   [#02]
Przed reformą był akt mianowania, teraz powinna miec akt nadania awansu zawodowego. Chyba, że właśnie tego nie może znaleźć. Jeżeli chodzi o nowy akt to na kopii powinien być numer dziennika podawczego wydziału oświaty, który go nadał /o ile jest to ksero/.
Wertykal22-02-2005 21:42:33   [#03]

Duplikat powinien wydac organ nadajacy stopien awansu - w przypadku nauczyciela mianowanego - jst.

Nauczyciele mianowani w rozumieniu starych przepisow, otrzymali stopien awansu nauczyciela mianowanego z mocy prawa i tez powinni otrzymac taki dokument od organu.

I tenze organ... jak na wstepie...

;-))

Marek

kasik23-02-2005 07:42:00   [#04]
Ale ten nauczyciel nie pracował od 1999 roku i co wtedy?
rzewa23-02-2005 08:26:12   [#05]

:-((

zaczyna od stażysty lub kontraktowego (raczej to drugie), ale to do uznania przez dyra - KN art 9a ust 3 i może wówczas realizować skrócony (max do 1 roku i 9 m-cy) staż na n-la mianowanego.
2katarzyna23-02-2005 23:44:33   [#06]

Rzewo, jesteś tam jeszcze?

Podciągam do góry, bo temat jest dla mnie interesujący. Mam znajomego, który podjął pracę w 1990r., przepracował 5 lat i nie dostał aktu mianowania. Potem zmienił pracę, potem praca zmieniła niego i tak aż do dzisiaj. Trochę pracuje, a trochę bierze zasiłek. Po 2000r. zrobił staż i jest kontraktowym. Czy dobrze myślę? Mianowanie z urzędu należało mu się jeszcze w pierwszej szkole. Po 2000r. powinien je uzyskać, zatrudniając się w jakiejkolwiek szkole, ale zaniedbał tę sprawę i kazano mu zaczynać od stażysty. Czy to można jeszcze naprostować w jakikolwiek sposób?
rzewa23-02-2005 23:47:15   [#07]

może...

ale muszę wiedzieć kiedy (daty) był w szkole zatrudniony, czego uczył i jakie miał wtedy kwalifikacje.
2katarzyna24-02-2005 14:33:04   [#08]
To ja może dokładnie posprawdzam, bo jego miejsca pracy i stanowiska trudno policzyć. Jest tego sporo. Teraz znowu szuka pracy i coraz gorzej mu to wychodzi z takimi zakręconymi papierami. Jeśli pozwolisz, to wolałabym wysłać Ci te dane na priva.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]