Forum OSKKO - wątek

TEMAT: stan nieczynny a potem umowa na zastępstwo
strony: [ 1 ]
Iwona W22-02-2005 13:18:16   [#01]

mam dwie nauczycielki w stanie nieczynnym. Pomimo stanu nieczynnego pracują za chorą koleżankę - bez umowy - płacone z dołu jak nadgodziny. W lutym kończy się stan nieczynny - czy mogę sporządzić dla nich umowę na czas określony do końca zajęć szkolnych na okres zastępstwa za koleżankę? Jeśli tak to jak to jest z urlopem wypoczynkowym - czy ekwiwalent należy się im w czerwcu czy już teraz? za 8 tygodni(minus 2 tygodnie ferii)?

Iwona W22-02-2005 14:57:10   [#02]

Proszę pomocy

nie zostawiajcie mnie bez odpowiedzi......
rzewa22-02-2005 18:04:50   [#03]

czegoś nie rozumiem...

dlaczego pracują bez umowy? Jak tak można?

Umowa powinna być, faktycznie jest i pierwsza kontrola PIP urwie dyrektorowi głowę...

Umowa powinna byc zawarta do końca stanu nieczynnego - KN art 20 ust. 8. Po wygaśnięciu obu stosunków pracy, umowę na zastępstwo można przedłużyć na dowolny potrzebny okres.

Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy należy się już teraz, ale z głownego stosunku pracy, i to za pełny urlop, czyli całe 8 tygodni.

Natomiast z drugiej umowy nie należy się,  o ile będzie ona przedłużona do końca roku szkolnego.

Iwona W23-02-2005 08:30:13   [#04]

rzewo - może źle się wyraziłam one mają powierzenie obowiązków i aneksy ale chodzi o to że są w stanie nieczynnym i mają płacone jako drugie źródło (z dołu przy nadgodzinach).

rzewa23-02-2005 08:38:08   [#05]

one...

powinny mieć umowy (drugie) o pracę - zgodnie z KN. W żadnym razie aneksy!

A resztę już wyjaśniłam.

Iwona W23-02-2005 08:42:44   [#06]
no trudno - zrobię im dopiero teraz takie formalne umowy = a za resztę dziękuję...:)
Iwona W23-02-2005 08:46:00   [#07]

a w ogóle to dziękuję Ci rzewo za Twoją nieocenioną pomoc...

bogna23-02-2005 09:56:31   [#08]

a propos umowy

w dzisiejszej gazecie prawnej - dodatek specjalny:

umowy o pracę - m. in. umowa o pracę na zastępstwo

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/9.html?numer=1403&dok=1403.9.3.2.1.6.0.1.htm

beera23-02-2005 11:01:15   [#09]

oooooooo

2. Czas trwania umowy jest równy czasowi usprawiedliwionej nieobecności w pracy Zenona Markowskiego

Gdzieś tu na naszym forum czytałam zdanie, że takie umowy nie są dobrze konstruowanae na czas nieobecności kogos tam,

czyli nie- jest ok:-)

Rycho23-02-2005 11:23:43   [#10]

poza tym

to dotyczy zatrudniania pracowników na podstawie KP.
 
Sposób zatrudnianiania nauczycieli reguluje wyłącznie KN.
rzewa ma tu rację. Nauczyciel przebywającyu w stanie nieczynnym może pracować, ale musi miec na to umowę. Jedną na okres do zakończenia stanu nieczynnego (art.20.8), a ewentualnie drugą na taki okres na jaki się chce zgodnie z art. 10. 7.
 
KN Art.10
7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.
 
Art.20

8. W wypadkach podyktowanych koniecznością realizacji programu nauczania w tej samej lub w innej szkole lub zapewnienia opieki w placówce opiekuńczo-wychowawczej nauczyciel pozostający w stanie nieczynnym może, na swój wniosek lub na wniosek dyrektora szkoły, podjąć pracę zgodnie z wymaganymi kwalifikacjami w niepełnym lub w pełnym wymiarze zajęć, jednak na okres nie dłuższy niż okres stanu nieczynnego. Z tytułu wykonywania pracy nauczycielowi przysługuje odpowiednie do wymiaru zajęć wynagrodzenie, niezależnie od pobieranego wynagrodzenia z tytułu pozostawania w stanie nieczynnym.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]