Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pilnie poszukuję dyrektora przedszkola lub szkoły ale...
strony: [ 1 ]
emeryt21-02-2005 08:59:17   [#01]

niebędącego nauczycielem. UOSO dopuszcza takie rozwiązanie.I chciałem z niego skorzystać. Nie przypuszczałem jednak, jak cierniowa to droga.

Dlatego proszę szanownych... jeżeli ktoś z Was zna placówkę lub dyrka przedszkola lub szkoły - nienauczyciela - dajcie jakieś namiary celem razgawora.

emeryt21-02-2005 12:21:17   [#02]

podnoszę wątek....

bo sprawa jest naprawdę pilna
agabu21-02-2005 13:15:04   [#03]

Musi być "nienauczyciel"?

Przemyślałam wszystkich znajomych.  Wszyscy porobili podyplomowe pedagogiczne - ja też z takich nienauczycieli, co się ostali w szkole. Przykro mi, że nie mogę pomóc, bo mam sentyment do Twojej gminy.
OlaM21-02-2005 13:23:03   [#04]

też

przeanalizowałam wszystkich dyrków i wszyscy mają pedagogiczne wykształcenie.

Może napisz o co Ci właściwie chodzi?

emeryt21-02-2005 13:27:17   [#05]

do agabu....

Musi być nienauczyciel.Menedżer oświatowy ale nie pedagog. Wykształcenie wyższe + kurs zarządzania oświatą. Bo cały problem w tym, że na powierzenie musi wyrazić zgodę kurator. I szukam takiego człowieczka, który dostał taką zgodę, aby dowiedzieć się, jak się to udało i jakie kwalifikacje kurator przy wyrażaniu zgody uznał jako odpowiadające zakresowi zadań placówki.( szkoły lub przedszkola).

A tak nawiasem - skąd ten sentyment????

agabu21-02-2005 13:40:16   [#06]

Sentyment

stąd, że mieszkałam tam kilka lat. Moi rodzice zaś ponad 20.

Przypomniało mi się, że składał podanie o pracę u mnie ktoś, kto jest informatykiem i robi zarządzanie oswiatą.  Nie znam człowieka i nie wiem, czy dobrze kojarzę. Znaleźć namiary? Przyda Ci się?

emeryt21-02-2005 13:42:48   [#07]

do OliM

Chodzi o wykorzystanie możliwości skorzystania z prawa tzn. z UOSO.

Dyrektorem może być nienauczyciel.Może startować do konkursu. Ma mieć wyższe wykształcenie (to ustawa).Ma mieć kurs zarządzania (albo podyplomówkę).

Ale ma posiadać też wykształcenie (to Rozporządzenie MENiS) odpowiadające kierunkowi kształcenia w szkole lub zakresowi zadań placówki.

Ten warunek z Rozporządzenia bierze pod uwagę Kurator przy wyrażaniu zgody. I jest to uznaniowość. Dualizm w temacie "wykształcenie". Wyższe jako warunek podstawowy i jest to jasne.Ustawodawca nie określił dokładnie o jakie wyższe chodzi (specjalność, kierunek studiów) -czyli obojętne byle było wyższe. A drugi raz też wyższe - ale odpowiadające kierunkowi kształcenia lub zakresowi zadań placówki. Specjalność do uznania kuratora.

I tak np. mgr. administracji zgodnie z UOSO może startować w konkursie (ma zarządzanie oświatą). W placówce jest wicedyrektor pełniący nadzór pedagogiczny (warunek ustawowy). A kurator może powiedzieć "nie"???

I właśnie szukam takiego człowieka, któremu kurator powiedział "tak" lub "nie" i dlaczego.

OlaM21-02-2005 13:45:08   [#08]

w moim

województwie (opolskie) takiego nie znajdziesz. Przykro mi:-)
bogna21-02-2005 16:00:02   [#09]

w Kościanie

jest (a w każdym razie był - chyba jakiś rok temu wygrał konkurs) taki dyrek,

moje informacje - pochodzą tylko z TV,

wydaje mi się, że po studiach ekonomicznych,

może coś wiecej Leszek powie,

bo to blisko niego :-)

panda21-02-2005 18:05:08   [#10]
Mam koleżankę w Młodzieżowym Domu Kultury w W-wie, która co prawda ma pedagogiczne ale zatrudniona została jako menadzer (jej wice jest od nadzoru), bo dłuższy okres pozostawała poza zawodem, więc wyszłaby na to że jest stażystą. Jeśli Cię to zadowala zadzwoń tam (MDK na ul. Łazienkowskiej).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]