Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konsultujemy Wyprawkę Szkolną 2005
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar20-02-2005 18:49:07   [#01]

Kolejna konsultacja OSKKO wyprawki szkolnej. Świeży materiał -jeszcze w MENiS go nie publikują.

Zapraszam na witrynę OSKKO:

http://www.oskko.edu.pl/oskko/wyprawkaszkolna2005.html

wklejam też materiał wprost tu:

 

Uchwała Rady Ministrów w sprawie Rządowego programu wyrównywania warunków startu szkolnego uczniów w 2005 r. „Wyprawka szkolna

 

 

projekt
RZĄDOWY PROGRAM WYRÓWNYWANIA WARUNKÓW
STARTU SZKOLNEGO UCZNIÓW W 2005r. „WYPRAWKA SZKOLNA"

 

Uzasadnienie

 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia ............................  2005 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu udzielania pomocy uczniom podejmującym naukę w klasach pierwszych szkól podstawowych w roku szkolnym 2005/2006

 

Uzasadnienie

 (Wyjasnienie. cały dzień się naskanowałem ale chyba nie do końca idealnie wyszły te skany Przepraszam więc za miejscowe niedostatki OCRu)

 

Proszę o głosy:-) Tradycyjnie w dyskusji moga wziąć udział wszyscy Forumowicze - niezaleznie od przynalezności do OSKKO

bogda420-02-2005 19:32:27   [#02]

Wyprawka 2005

 Dziękuję za informacje - niedługo mamy zebrania z rodzicami, będę mogła zaplanować ilość kompletów.

Dzięki wnikliwemu rozpoznaniu środowiska i współpracy z okolicznymi przedszkolami w ub. latach udało mi się blisko 100% pierwszoklasistom z ubogich rodzin zapewnić bezpłatne podręczniki.

 Rodzice byli b. wdzięczni.

Marek Pleśniar20-02-2005 19:33:24   [#03]
:-)
Magosia20-02-2005 20:05:49   [#04]

Przejrzałam

i nie mam narazie uwag.

Za właściwe uważam odejście od zakupu plecaków, piórników i tak dalej - ale to już było w 2004. U nas akcja przebiega sprawnie, pełna współpraca z przedszkolem (nie mam zerówki) i opieką społeczną. Rodzice zadowoleni, nauczyciele też , bo dzieciaki maja podręczniki.

Pogadam z moją wice, która pilnuje tego interesu, może coś dorzucę.

Marek Pleśniar20-02-2005 21:35:09   [#05]
przypominam o wyprawce:-)
Marek Pleśniar21-02-2005 10:45:53   [#06]
podnoszę znów
herbatka21-02-2005 19:31:04   [#07]

 Praktycznie mam tylko jeden problem - zwykle ok 40- 45 dzieci kwalifikuje się do tej formy pomocy, mamy rozeznanie i z typowaniem nie ma problemów.Jeśli prowadzący nauczyciele wybiarają dla obu klas te same podręczniki wszystko gra, gorzej gdy są to inne zestawy a rodzic nie podejmuje decyzji o zapisaniu dziecka do konkretnej klasy do przysłowiowej ostatniej chwili. Nie ukrywam, że woleliśmy zakupy wszystkiego - była gwarancja, że za te 90 zł dziecko dostanie to co potrzebuje do rozpoczęcia nauki a tak to często rodzic uznał inne wydatki za pilniejsze.

Terminarz podany do konsultacji jest jasny. Dodała bym jedno -gmina wydając decyzję administracyjną przyznającą rodzicowi zasiłek z tytułu rozpoczęcia kolejnego roku nauki przez dziecko informuje o tym również szkołę - to może za duzo - lub organ prowadzacy ( bo tak naprawdę tylko wobec pierwszaków mamy potwierdzenie - listę dzieci upoważnionych do otrzymania podręczników).

wisiak21-02-2005 19:50:53   [#08]

dlaczego

nie ma jakiejś pomocy dla dzieci 6-letnich. Zerówka jest obowiązkie i też dzieci korzystają z książek a biedy w przedszkolach dużo....:((((((

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]