Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy muszę zatrudnić..
strony: [ 1 ]
kasik19-02-2005 20:38:07   [#01]
Czy nauczyciela, który złożył wypowiedzenie o pracę z powodu przejścia na emeryturę w trakcie roku szkolnego muszę z powrotem przyjąć gdyż ZUS nie zaliczył mu studiów i brakuje mu jeszcze jeden rok? Dodam, że specjalnie go przyjęłam (ale na parę miesięcy) po paru latach pracy w sektorze prywatnym żeby mógł przejść na nauczycielską emeryturę.
violka19-02-2005 20:54:12   [#02]

nie musisz

ale możesz

kasik19-02-2005 20:59:59   [#03]
To mi nie wystarczy. Mam wiele wątpliwości. Nauczyciel mianowany, zatrudniony na czas nie określony sam rozwiązuje umowę w trakcie roku szkolnego. Proszę podajcie jakieś konkrety.
violka19-02-2005 22:55:43   [#04]

zawsze mozna rozwiązać umowę - w środku roku tylko za porozumieniem stron

skoro złożył i przyjęłaś wypowiedzenie - to była zgoda

umowa została rozwiązana - nic już nie macie ze sobą wspólnego

nie ma żadnych podstaw do jakichkolwiek roszczeń z jego strony

chciał - to sobie rozwiązał i o co chodzi

u mojego męża w pracy też był taki przypadek - facet też się zwolnił, bo jakoś tam miał okazję na wcześniejszą emeryturę -

w ZUSie wyliczyli mu dokładnie i zabrakło 2 dni - nie chcieli go przyjąć żeby mógł dopracować i musi jeszcze naście lat robić do emerytury (nie wiem dokładnie jakie to były przepisy z tą wczesniejszą emeryturą)

nalix22-02-2005 13:44:42   [#05]
Ludziom też czasem trzeba pójść na rękę. Może byśmy tak pomyśleli, że jesteśmy w sytuacji tej drugiej osoby i co byśmy chcieli wtedy.
kasik22-02-2005 16:00:09   [#06]

 To nie jest tak, że nie chcę ale upewniam się jak jest.

jeszcze jedno pytanie: Czy pracownik ten może zrezygnować z odprawy emerytalnej? Nauczyciel nie chce naciagać szkoły na niezaplanowane koszty a ja nie wiem jak ten problem rozgryźć. Dziękuję za wszyskie porady.

rzewa22-02-2005 17:54:31   [#07]

nie może

zrezygnować.

Może po otrzymaniu oddać szkole w postaci darowizny...

bogna22-02-2005 18:44:46   [#08]
ale odprawa emerytalna mu się nie należy, skoro nie przechodzi na emeryturę
kasik22-02-2005 19:35:25   [#09]
dlaczego?
kasik22-02-2005 19:46:20   [#10]
No tak trochę wolno myslę...
bogna22-02-2005 21:17:14   [#11]

Odprawa emerytalna

 

Departament Prawa Pracy informuje, że zgodnie z art. 92[1] kodeksu pracy pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, przysługuje odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Przepis ten nie różnicuje prawa do odprawy od rodzaju pobieranego świadczenia emerytalnego, zatem dotyczy także osób przechodzących na tzw. wcześniejszą emeryturę. 

Jednocześnie departament informuje, że warunkiem uzyskania odprawy jest związek pomiędzy rozwiązaniem stosunku pracy, a przejściem na emeryturę. Dopiero spełnienie obu tych warunków uprawnia pracownika do otrzymania  odprawy emerytalnej.

Źródło: Biuletyn Prasowy Ministerstwa Gospodarki i Pracy Nr 42 (18 - 24 października 2004 r.). 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]