Forum OSKKO - wątek

TEMAT: aneks do umowy
strony: [ 1 ]
keczewo19-02-2005 20:15:26   [#01]
Mam nauczyciela zatrudnionego do końca zajęć dydaktycznych, ponieważ nie miał przygotowania pedagogicznego. Do tej pory do spraw płacowych był liczony jak nauczyciel kontraktowy bez możliwości realizowania stażu i zatrudniony na podst. KP. W lutym nabył kwalifikacje na studiach podyplomowych. Czy można zawrzeć aneks do umowy? Chcę zatrudnić go od 01.03.2005 z mocy KN, ponieważ ma wymagane kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela. Wtedy byłby nauczycielem stażystą i przysługiwałyby mu dodatki (wiejski i mieszkaniowy). Jest to korzystne dla nauczyciela, ponieważ uzyskuje płatne wakacje, a nie tylko ekwiwalent za urlop. Dodam, że nauczyciel nie miałby przepracowanych 12 miesięcy wymaganych do zasiłku dla bezrobotnych, gdyby stosunek pracy wygasł w czerwcu. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Z czyjej strony mogę natrafić na opory? Czy w tej sprawie ma coś do powiedzenia OP?
bogna19-02-2005 20:40:00   [#02]

a ten nauczyciel nie mogł być zatrudniony zgodnie z art. 10 ust 3. KN?

3. W szczególnych przypadkach uzasadnionych potrzebami szkoły z osobą, o której mowa w ust. 2, legitymującą się wymaganym poziomem wykształcenia, lecz nieposiadającą przygotowania pedagogicznego, dopuszczalne jest nawiązanie stosunku pracy, o ile osoba ta zobowiąże się do uzyskania przygotowania pedagogicznego w trakcie odbywania stażu. W przypadku gdy nauczyciel w ciągu pierwszego roku pracy w szkole nie uzyska przygotowania pedagogicznego z przyczyn od niego niezależnych, z nauczycielem może być zawarta umowa o pracę na kolejny jeden rok szkolny. Staż wymagany do ubiegania się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego przedłuża się do czasu uzyskania przygotowania pedagogicznego.

beera19-02-2005 20:51:20   [#03]

powinien pewnie właśnie tak

i w dodatku powinien zacząć staż i co więcej- w związku z tym, ze w lutym uzupełnił wyksztalcenie mogł w tym roku dostać stopien kontraktowego

teraz to zostało tylko rozpaczliwe naprawianie tej sytacji...

I szczerze mówiąc to nie rozumiem- na jakiej podstawie on został zatrudniony tak jak został?

zgredek20-02-2005 00:38:49   [#04]
a dlaczego:  

Do tej pory do spraw płacowych był liczony jak nauczyciel kontraktowy?
rzewa20-02-2005 02:17:59   [#05]

:-)

bo był zatrudniony jako osoba, na podstawie UoSO, a nie jako nauczyciel z KN - ale że też KO się zgodziło?!...
keczewo26-02-2005 23:11:51   [#06]
własnie KO kazało mi napisac zapytanie o mozliwość zatrudnienia owego nauczyciela i jest to decyzja KO.
bogna26-02-2005 23:20:29   [#07]

a ten nauczyciel w momencie zatrudnienia miał kwalifikacje do nauczania jakiegośtam przedmiotu?

tzn. chodzi mi o to jakie miał wykształcenie i jako nauczyciel jakiego przedmiotu został zatrudniony?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]