Forum OSKKO - wątek

TEMAT: bony żywnościowe i przetarg ?
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane17-02-2005 19:03:02   [#01]
Mam problem. Jestem przewodniczącą ZFŚS.
W związku z okresem przedświątecznym do tej pory pracownicy, emeryci i renciści odbierali w wyznaczonym sklepie paczki żywnościowe (sami decydowali, co chcieli w niej mieć). Wartość paczki była uzależniona od dochodów na członka rodziny. Sklep wystawiał na szkołę fakturę i dostawał pieniądze.
Mam zatem pytanie; czy paczki te można realizować tylko w jednym wyznaczonym sklepie ? Czy musi być to sklep proponujący najniższe ceny ? Czy rozdając dwa razy w roku paczki żywnościowe (jednorazowo koszt wszystkich paczek do 24 tys. zł) za drugim razem musimy ogłaszać wśród sklepów przetarg na ich wykonanie ?
Jacek18-02-2005 11:25:10   [#02]

Pytanie

Czy zakup bonów świątecznych dla pracowników powyżej 6 000 EURO podlega zamówieniom publicznym? Proszę o wykładnię prawną na dzień dzisiejszy.

Odpowiedź

Magdalena Sender

odpowiedzi udzielono w listopadzie 2004

Zakup bonów towarowych dla pracowników powinien zostać dokonany w trybie i na zasadach ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. Nr 19, poz. 177, z późn. zm.). Wynika to z art. 3 ust. 1 tej ustawy, zgodnie z którym ustawa ta ma zastosowanie do udzielania zamówień publicznych przez jednostki sektora finansów publicznych oraz inne państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

Ustawa - Prawo zamówień publicznych nie znajduje zastosowanie tylko do zamówień wymienionych w art. 4, jednak wyłączenia zawarte w tym przepisie nie odnoszą się do przedmiotu zamówienia określonego w pytaniu. Stosownie do przywołanego art. 4 pkt 8 przepisów ustawy - Prawo zamówień publicznych nie stosuje się do zamówień, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 6 000 EURO.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]