Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wychowanie do życia w rodz. a koniec semestru
strony: [ 1 ]
ala jot13-02-2005 12:02:52   [#01]

Koniec semestru 7.02. (rada klasyfikacyjna w ostatnim tygodniu przed feriami), czyli do 7.02. powinny być prowadzone zajęcia z wychowania do życia w rodzinie, a od 7.02. inne, te , które uruchamiamy od II semestru z 4 godzin dyr. po wdżwr. Decyzję co do zajęć (jakie i kto)podejęliśmy na radzie podsumowującej, która odbyła się 10.02.

Dziewczyna od wdżwr prowadziła zajęcia przez cały tydzień od 7.do 11.02. a w zasadzie nie powinna bo semestr już się zakończył, a ja powinnam była dopilnować, zawiesić te godziny na tydzień i pojechać z nimi dopiero po feriach, tak nie zrobiłam i teraz klops.

Podpowiedzcie mi jak to rozwiązać, żeby i wilk syty i owca cała, tzn. dziewczynie zapłacić trzeba bo pracowała choć nie powinna bo się przedmiot skończył.

cynamonowa13-02-2005 12:31:58   [#02]
 u mnie troszkę inaczej. WDŻ i WOS dzielę w zalżności od potrzeb godzinowych w danym roku szkolnym, stosując zawszezasadę: 4 samestry WOS, 2 semestry WDŻ. W tym roku szkolnym semestr zakończyliśmy 21.01. ferie zaczynam dopiero jutro. Z urlopu dla poratowania zdrowia (28.02.) wraca polonista i matematyk. W porozumieniu z OP i KO, zajęcia z WOS-u zaczniemy realizować od 28.02. Pani , która do 11.02 prowadziła WDŻ zapłacę normalnie, czyli za przeprowadzone godziny.
rzewa13-02-2005 14:11:22   [#03]

a jak ona te godziny przydzielone miała?

Jeśli to godziny ponadwymiarowe, to zapłacić bo przeprowadzone były, a pieniądze na nie są, bo liczono godziny rocznie w każdym tygodniu.

Jeśli była to umowa terminowa, to powinna ona skończyć się we właściwym czasie - zatem dlaczego ona te zajęcia prowadziła po zakończdeniu umowy? Ale i tu raczej zapłacic trzeba, bo została dopuszczona do pracy i w razie sporu w sądzie wyjdzie na jej. Środki na to są (patrz uzasadnienie wyżej)

ala jot13-02-2005 18:35:18   [#04]
To były godziny ponadwymiarowe. Pani ma 30 godzin biblioteki + te 4 na wdżwr, który jest realizowany tylko w I semestrze. Od II semestru pozostaje biblioteka. Te przepracowane godziny w ostatnim tygodniu nie powinny być wychowaniem do życia, czyli w dziennikach nie powinno być wdżwr-u, w takim razie co?
rzewa13-02-2005 19:33:57   [#05]

nic

nie powinno byc, ale jest. Stalo się i tyle - wystarczy, że wydasz zarządzenie iż wdżwr ma byc realizowane do 11.02 i po sprawie.

A na przyszłość jest nauczka, żeby pilnować tego...

ewa13-02-2005 19:47:05   [#06]

hm..

a może w ogóle nie ma sprawy, zgodnie z rozporządzeniem na realizację tych zajęć należy przeznaczyć 19 godzin dla nauczyciela, więc chyba się mieścisz ;-)
ala jot13-02-2005 19:59:50   [#07]

dzięki, dzięki

Serdecznie dziekuję:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]