Forum OSKKO - wątek

TEMAT: normy przypadające na dziecko w przedszkolu
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane12-02-2005 20:46:11   [#01]
Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć, gdzie mogę znależć jaka jest norma powierzchni przypadająca na dziecko w przedszkolu
dosiek13-02-2005 01:30:46   [#02]
O ile wiem, to aktualnie nie ma przepisów regulujących normy powierzchni przypadającej na jedno dziecko w przedszkolu poza tymi, które przestrzega sanepid. To ta instytucja kwalifikuje obiekty do użyteczności publicznej. Obowizują natomiast normy dla nowych obiektów budowlanych, ale te musi znać projektant. O ile się nie mylę to jest to nadal 3,2 m2 na dziecko(??). Jednak to projektant zabiega o zgodę Sanepid i to jego zmartwienie.
Ajcila13-02-2005 12:31:00   [#03]
W orzeczeniu organizacyjnym mam określoną liczbę miejsc oraz normy i jest to 2,4m na dziecko
wisiak14-02-2005 18:00:28   [#04]

ja też

wiem o normie 2,4 na dziecko, tak mamy w projektach organizacyjnych
Bożena Kobierska15-02-2005 08:54:13   [#05]

ale ta norma jest stara

I dotyczy także innych pomieszczeń np. jadalni i sypialni np. W ten sposób obliczano kiedyś ilość miejsc w przedszkolu maksymalnie i podawanych w arkuszu organizacyjnym. Ja musiałam to zmienić , gdyż moje przedszkole jest bardzo duże - hole , sala rekreacyjna ( aula czy sala gimnastyczna jak kto woli ) ale sal zajęć mam tylko 5 . Jeśli w jednej grupie może być tylko 25 dzieci to .. 25 X 5 = 125 a przedtem cały czas miałam 140 miejsc. I wciąż miałam niedobór - jednocześnie nie mogłam przyjmować więcej a "normę" miałam niewyrobioną. Zgodnie ze statutem mogę mieć tylko 125 dzieci - chyba że coś przerobię. Ale nie jest to łatwe - patrz norma budowlana np. wysokość pomieszczenia min.3 m.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]